Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak engem zavarnak ezek az...

Csak engem zavarnak ezek az anyagi különbségek?

Figyelt kérdés
11. Osztályba járok egy gimnáziumban. Nem elit de elég jó hírben álló iskola. Az osztályban senki nem él rossz körülmények között, viszont van 2 osztálytársam akiről tudom hogy nagyon jómódban élnek. A lany apjának asszem hentesüzeme a fiúnak kamionos cége van. Nagy és drága autókkal hordják őket (X5, GLS merci, v merci). Egyáltalán nem nagyképűek, bírom őket de egyszerűen annyira zavar hogy jobban élnek mint mi, hogy stresszelek tőle. Más is van így ezzel? Normális ez?

2023. aug. 16. 12:58
A kérdező szavazást indított:
Nem normális, beteg vagy
Teljesen normális, én is így vagyok vele
54 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy jobban élnek? A merciből? Elárulom, hogy ezeket a dolgokat nem fogják melléjük temetni, nem azt fogják a síruknál mondani, hogy "de kár, hogy elmentek, pedig Mercivel hozták őket az iskolába." Arra fognak emlékezni, hogy milyen emberek lettek. A mercis ember nem a jobb szinonímája és a Suzukis sem a rosszabbé.
2023. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem nagyképűek, normálisak veletek is, akkor mi a gond?


Mindig lesz nálad szebb, jobb, okosabb, gazdagabb ember, ezt jobb, ha elfogadod.


Engem is most stresszeljen az, meg zavarjon, hogy te gimibe jársz, elég azokat a tárgyakat jól megtanulnod, amiből érettségizni fogsz, és mivel "csak" ennyit kell tanulnod, gond nélkül bekerülsz majd egyetemre? Míg aki szakközépiskolába (bocs, szakgimnáziumba) jár, annak érettségi évében még egy csomó szakmai tárgyat is teljesítenie kell, és vizsgázni belőlük, nemám csak matek-töri-magyar stb és kész.. Most ennyi erővel rád is irigyek lehetnének mások, hogy te gimnáziumba jársz, jobb esélyekkel indulsz a továbbtanuláshoz.

2023. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan miért zavar ez téged? Irigység, vagy kisebbségi érzésed van tőle? Hogyan írnád le bővebben?
2023. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

Engem is zavar minden ÉRDEMTELENÜL SZERZETT anyagi különbség, ami jelentős nagyságrendű. Ez egészen egyszerűen tisztességtelen előny egy jobb élethez, ami ebben az undirító putri országban keveseknek adatik meg. A többség vért izzadva gürcöl azért, hogy tyúklépésekkel előrébb juttassa — ha magát már ebben az életben nem is — de legalább majd a gyerekét, unokáját, és egy saját tulajdonú kertes családi házban dögölhessen meg 50 éves kora után, mivel elviszik a túlhajszoltság, az állandó stressz, és a munka miatt kialakult egészségügyi panaszok milliói, miközben a Lakatos Krisztiánó a kisujját nem fogja megmozdítani egész életében, amég az idősebb Lakatos úrnak jól termel a prostituáltfuttatás, meg időben érkeznek a védelmi pénzek.


Egy X5-ös Béemvének, és egy GLS Merdzsónak egyébként még semmi köze nincs jelentősebb gazdagsághoz, ilyenekből bármelyik átlagos kábítószerkereskedőnek parkol legalább egy a háza előtt Budapesten.

2023. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3-as irigy nem vagyok rájuk egyáltalán mert mindketten dolgoznak, a fiú az egyik telephelyünkön, a lány pedig egy fagyizóban. Inkább kisebbség érzésem van.


4-es egyikőjük családja sem érdemtelenül szerezte a vagyonát szerintem, a mindkettőjük szülei nagyon rendesek. Egy beszélgetés közben mikor mindenki a jövőjét tervezte mondta, hogy ő is a cégüknél szeretne dolgozni, (azt hiszem) logisztikát tanulni

Nincs igazad szerintem. Az autó nyilván nem mindenképpen az anyagi helyzet jelképe de azért GLS-ből nem sokat látni.

2023. aug. 16. 14:14
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg mikor szegényebbet látsz magánál, akkor nem erzel semmit.
2023. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Változz. Különben x év múlva depis leszel. Azt értékeld amidőn van. Ne azt ami a másiknak. Azonfelül, lehet , hogy te vagy a boldogabb. Most nem , mert buta vagy.
2023. aug. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk is ez volt gimiben azzal a különbséggel, hogy én a Rózsadomb lábához jártam és ott az osztály harmada volt a társadalom felsőbb rétegében.

Általános végén apám úgy gondolta, hogy tart nekem egy szent beszédet, hogy én sose fogok arra a szintre eljutni, amit a leendő osztálytársaimnak a fenekük alá toltak(/fognak tolni), de ne érezzem majd rosszul magam tőle és hát én természetesen jó sokáig egy senkinek éreztem magam nagyrészt ennek a "beszélgetésnek" köszönhetően.

Nálunk is mindenki normális volt és sose bántottak senkit az anyagi helyzete miatt.

Mostmár nagyjából sikerül a jelenlegi helyzetemben jól éreznem magam és igyekszem nem a pénztől függővé tenni a boldogságom.

2023. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
#4-et olvassátok lassabban szerintem!
2023. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

A világ gerjeszti az irigységedet. Szerintem normális.

Ez tulajdonképpen egyfajta igazságtalanság érzése is. Miért megy nekik jobban, ha az én szüleim is dolgoznak annyit, talán még többet is...

Szar itt Magyarországon a szitu. Ez a nagy büdös helyzet. Nálunk rosszabbul asszem már csak Románia áll. Ba + :)

2023. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!