Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak engem zavarnak ezek az...

Csak engem zavarnak ezek az anyagi különbségek?

Figyelt kérdés
11. Osztályba járok egy gimnáziumban. Nem elit de elég jó hírben álló iskola. Az osztályban senki nem él rossz körülmények között, viszont van 2 osztálytársam akiről tudom hogy nagyon jómódban élnek. A lany apjának asszem hentesüzeme a fiúnak kamionos cége van. Nagy és drága autókkal hordják őket (X5, GLS merci, v merci). Egyáltalán nem nagyképűek, bírom őket de egyszerűen annyira zavar hogy jobban élnek mint mi, hogy stresszelek tőle. Más is van így ezzel? Normális ez?

2023. aug. 16. 12:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%
Ha többgenerációnyi szorgalom eredménye, akkor inkább nyitott fülekkel állok az öregeik előtt, ahányszor csak lehetőségem adódik rá. Persze valahogy meg is kell nyerni őket, hogy kicsit oldódjon a nyelvük... Aztán fény derülhet az igazságra, hogy hú mennyi elvet adott fel, vagy hogy pont nem, és kizárólag a vevőbarát észjárás és a minőségbe fektetés elég stabil lábak lennének, de persze ott az a hatalmas összegyűlt know-how mindemellett. Ezek emberek történetei. Embereké, akikről nemigen van alkalmunk kideríteni, hogyan csinálták. Sokszor az ükapjuk volt kicsit agresszívabb üzletember az átlagnál egy egészen másképpen működő világban még. Azt nehéz lenne kétségbe vonni, hogy ő a gyermekeit meg kellett tanítsa a komplett észjárására és szemléletanyagára úgy, hogy generációkon átívelően fejlődést, növekedést produkáljanak a mindenféle változó körülmények, fent és lent helyzetek váltakozása, erősödő konkurencia, stb stb közepette. Ezt elvitatni úgy gondolom óriási önámítás lenne, főleg amikor a "csúnya gazdag bácsi" gondolatmenetet hivatott erősíteni. Ezzel elvágod magad attól, hogy te is "csúnya" gazdag legyél, például a magad módján, esetleg ténylegesen a lehetőségeid megtalálásába fordítva azt a rengeteg energiát, amit most ilyen gonosz gazdag szemétládás mitológiák gyártásába gyilkolsz nap mint nap, mint akinek kötelező.
2023. aug. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%
Egy nagy igazságérzettel rendelkező embert inkább az zavar, hogy valaki 18 évesen ilyen kocsikkal jár, másnak meg sarat esznek a gyerekei. Aki ezt gazdagként vállvonogatva nézi, nem is tudom milyen ember.
2023. okt. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Senior Séf ***** válasza:
45%

"Más is van így ezzel? Normális ez?"

Kb mindenki! Akár elismerik, akár nem, a szomszéd fűje mindig zöldebb. Egyszerűen így van bedrótozva az ember.

2023. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

"Telephelyünkön"

Ha telephelyetek van, nyilván ti sem vagytok csórók.

Mondjuk, úgy könnyű, hogy a kis minimálbéres "prolik" kitermelik az elit sulira valót...

2023. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Az ő telephelyükön, azt elírtam. Valóban nem vagyunk, teljesen átlagos körülmények között élünk
2023. nov. 5. 20:55
 16/16 anonim ***** válasza:
Ne irigykedj s gazdagokra te senki! Csak depressziós leszel tőle.
ápr. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!