Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnék így beilleszkedn...

Hogyan tudnék így beilleszkedni az egyetemi csoportomba? Valahogy óvatosan át lehet más témára terelni a beszélgetést?

Figyelt kérdés

Én vagyok az egyetlen az egyetemi csoportomban, akinek nincs gyereke és emiatt kicsit ki vagyok rekesztve. Semmi másról nem beszélnek, csak arról, hogy kinek mikor mit csinált a gyereke és ehhez nyilván én nem tudok hozzászólni. Viszont mivel semmi más téma nincs én így a szünetekben csak ülök csendben és nem tudok így a csoport része lenni, ami nagyon rossz. Szemkontaktust nyilván felveszem velük, hogy lássák, hogy nem vagyok antiszociális és szeretnék én is a csoport része lenni. Próbáltam kezdeni más témákról beszélgetni velük, de mindig visszatértek arra, hogy a gyerekükről beszélnek. Van erre valami megoldás? Vagy, aki már szült, az tényleg másról sem tud beszélni, csak a gyerekéről?

(Mielőtt valaki megkérdezné, hogy milyen egyetem az, ahol olyanok vannak, akiknek már van gyereke, pedagógus szakirányú továbbképzésről van szó.) Nyilván a sulit nem fogom otthagyni, de jó lenne, ha én is tudnék velük beszélgetni.



2023. okt. 9. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg mivel foglalkoznak, milyen végzettségük van már, miért jöttek ide, mit gondolnak az órákról, tanárokról, mit csináltak a hétvégén.. Úgy bármit szóba hozhatsz szerintem 😃
2023. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Irj privit, van rá megoldás! Egy éven belül te is tudsz velük majd erről beszélgetni!
2023. okt. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1-es: köszönöm szépen 😊 Meg fogom próbálni.


#2-es: lehet, hogy te most nagyon humorosnak gondolod magad, de egyáltalán nem vagy vicces!

2023. okt. 9. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem nem gimi, nem feltétlen kell csoporttársakkal haverkodni. Az én brátaim is inkább a koliból voltak, más szakokról.
2023. okt. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Biztos, hogy érdemes beszélgetni velük?

Azt hittem, hogy tanult embereknek sokoldalúbb beszédtémáik vannak. A tudomány, a művészetek, irodalom, zene nem érdekli őket? És a szakmai tapasztalatok, módszerek?

És ezekre van bízva az új nemzedék.

2023. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Szinte biztos, hogy van köztük olyan, aki szívesen beszélgetne másról is, csak a többiek miatt ő sem tud más témát felhozni. Ha ez egy továbbképzés, akkor azért sokan közülük már dolgoznak gondolom, legalább erről biztos lehet beszélgetni, azért a saját foglalkozásuk csak érdekli őket.

Egyébként nem, akinek gyereke van, azzal sem csak a gyerekről lehet beszélni, csak mindig akad pár olyan, aki másról nem tud, talán mert ez egy egyszerű téma, amiről könnyen lehet sztorizgatni. De én pl megőrülnék, ha csak a gyerekeimrol társaloghatnék, pedig jofejek, nem is nagyon kicsik már, de azért rengeteg más dologról is lehet beszélgetni.

2023. okt. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat 🙂 Megpróbáltam beszélgetni velük, de nem figyelnek rám. Meg sem hallgatnak, ha mondok valamit, nem reagálnak rá, ha kérdezek, nem válaszolnak. Pedig pedagógusok. Kicsit felmerült bennem a kérdés, hogy ha ezt nem veszik észre, hogy kirekesztettek maguk közül, akkor hogy veszik észre, ha az osztályukban kiközösítenek egy gyereket. Kicsit kezdem úgy érezni, hogy kevesebbet érek, mint ők, csak mert fiatalabb vagyok és nekem nincs gyerekem. Lehet, hogy mégsem jó pályát választottam. ☹️
2023. okt. 13. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!