Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igénytelen az előttem ülő...

Igénytelen az előttem ülő srác a suliban. Izzadtságszag, a ruhái kb. büdös lábszag szagúak, zsíros a haja is és sárga a fogazata! Ilyen esetben van megoldás vagy állandóan szagolni kell? Büdös kajákat is hoz a suliba!

Figyelt kérdés

Borzalmas büdös sokszor, izzadtságszag+lábszag keveredik és büdösek a kajái is. Mindig ilyen műanyag edényben hozza és mikor felnyitja állandóan pacalpörkölt szag terjeng körülötte és a teremben. Én utálom az ilyen belsőségeket, sokszor kolbászt is hoz és leül kenyérrel szeletelgetni, katonázni.. A haja kb hetek óta nem volt mosva látszik és a foga is sárga, mint egy pitypang! Gusztustalan és előttem ül a padban. Rossz tanuló is, gyakran fekszik a padon, és órán is szundikál. Volt, hogy befingott szundikálás közben és ablakot kellett nyitni annyira büdös volt. Ezt még a tanárunk is megjegyezte, hogy fiam, azért moderálhatnád már magadat... az ofőnek szóltunk, hogy büdös nagyon és nem bírunk a közelében lenni. Én viszont előtte ülök és a barátnőm is, így ketten szagoljuk, de legutóbb lefújtam dezodorral mikor aludt :DD Amúgy nem zavarja ha mondjuk neki, hogy büdös vagy... Mondtuk neki, hogy fürödni ne felejtsen el holnapra, de másnap is bejön ugyanolyan lábszaggal és izzadtságszaggal.


Lehet erre megoldás vagy még 2 évig szagoljuk míg nem végzünk? Sajnos megbuktatni nem fogják, annyira nem rossz az átlaga, kb 3.2 és 3.4 körül volt tavaly év végén is és idén is sok 3-ast kapott dogákra.


Sokan utolják amúgy a pasik között is, de azért van aki védi, hogy nem szekáljuk. Pedig nem szekálni akarjuk, az, hogy büdös az tény!!



2023. okt. 24. 23:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
Van egy tippem: beszéld meg a többiekkel, hogy minden órán más és más üljön le mögé. Így az egész osztály megtapasztalhatja, milyen érzés a közelében lenni. Ezután vagy egyszerre, vagy külön-külön kérjétek meg, hogy tisztálkodjon rendszeresen, különben nem álltok vele szóba. Ha nem retardált, ebből már csak érteni fog. :)
2023. okt. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk általánosban volt egy hasonló gyerek, aki sose fürdött, és ő is büdös volt. Egyszer a tesitanár tesi órán elküldte zuhanyozni a tesi öltöző zuhanyzójába (20 perccel előbb befejezte az órát miatta).


Esetleg ti is megbeszélhetnétek a tesitanárral, hogy akkor mondjuk hátfőnként fejezzétek be 20 perccel hamarabb a tesit, küldje el a gyereket zuhanyozni, és akkor nem lesz olyan vészes a helyzet csütörtökig.

2023. okt. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%

Lehet ilyen még nem volt, de mindent el kell kezdeni egyszer.

Be kell jelenteni az ÁNTSZ nek


Fertőzésveszély, szóval komolyan kell vegyék az ügyet. Nem várható el, hogy gombát, skarlátot vagy bármit elterjesszen és utána a TB fizesse mindenkinek a gyógykezelését, csak mert valaki nem képes betartani az alapvető higiéniai szabályokat.



[link]

2023. okt. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
#3 azért ezt te se gondoltad komolyan?
2023. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Volt egy ilyen osztálytársam. Nem a személyes higiéniájával volt a gond, a kamaszkori hormonváltozások babráltak ki vele ennyire.

Viszont azt undorítónak tartottam, hogy az osztálytársaim gúnyolják meg megcsináltak vele ilyeneket, hogy karácsonyi húzásra dezodort meg fogkefét kapott... hihetetlen paraszt volt mindenki.

A jó hír - számotokra is -, hogy ez egyszercsak megszűnt, és nem is jött vissza többet.

2023. okt. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10%

Katonaságnál az ilyet a társai kényszerfürdetni szokták.

Esetleg ti is megpróbálhatjátok, mármint a srácok.

2023. okt. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell ezt túlbonyolitani,szóltok az osztályfönöknek hogy intézkedjen,ez az ő dolga lenne hogy elintézze az ügyet,ha valamilyen probléma van az osztályban
2023. okt. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
13%
Jó ötlet, a tornatanárral kéne beszélni, hogy tesi vén neki kényszerfürdés. Az ne érdekeljen, mit eszik, meg milyen foga.
2023. okt. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%

"az előttem ülő srác"

"Én viszont előtte ülök és a barátnőm is"

2023. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Általában otthon vannak nagy bajok ilyen esetben. Gyakran nagyon szegény családok, bántalmazó szülők állnak a háttérben. Van hogy nincs víz otthon, esetleg maga a ház is büdös már a fűtés hiánya miatt (pl.:penész, dohos pinceszagot csinál) és átveszi minden ami ott van, az ember haja és ruhái is.

Volt olyan ismerősöm akik panelban laktak de mégis kiderült hogy az a szabály náluk hogy sorban fürdenek le ugyanabban(!) a vízben, és nemám a gyerekek először, hanem az apa, anya és végén a gyerekek(/kamaszok/fiatal felnőttek is) a legretkesebb vízben. Gondolhatjátok hogy ilyen családokban milyen egyéb szabályok vannak és mennyire mérgező a közeg.

Mi is szegényebbek voltunk kicsit az átlagnál, és velem szerencsére csak utólag azért ordított apám hogy miért folyatom órákig a vizet a zuhanyzáskor (nyilván nem így volt, de neki csak a számok pörögtek a szeme előtt).

Szóval érdemes kicsit mögé nézni a dolgoknak, illetve látni is nem csak nézni. Mindennek van oka. Épeszű ember nem akar büdös lenni, de valószínű az ő orra már megszokta ezért nem zavarja a saját szaga. Viszont kamaszoknál a hormonok is erősen bejátszanak. Lehet hogy tényleg nincs pénze dezodorra, de azzal hogy a többiek szekálás mellett adnak neki és azt használja borzalmasan megalázó emberileg. Ezzel elismeri hogy rászorul. Szegényként mondom nektek ez nagyon nagyon rossz érzés. Inkább éhen haltam volna mintsem hogy elfogadjam a szekáló osztálytársaktól a bármit.

Ha valaki őszinte baráti és segítő szándékkal állna hozzá akkor is nehezen de valószínű úgy elfogadná.

Sok sikert kívánok hogy empátiát tanuljatok és hogy mindig meg tudjátok nézni az érem mindkét oldalát. Szerintem ez nagyon hasznos az életben hogy ne tudjanak átverni olyan könnyen.

2023. okt. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!