Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kedves szülők! Ti mit tennétek...

Kedves szülők! Ti mit tennétek ha a saját (14-16 éves) gyereketek bántalmazna valakit?

Figyelt kérdés

nov. 12. 23:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Elsőre csak szólok neki.


Másodjára a tanárral beszélek hogy figyeljen rá.


Harmadjára a gyerek anyjával.


Negyedjére elvinném másik iskolába.


De nulladik körben elgondolkodnék hogy mit csesztem el. Engem nagyon sokat piszkáltak/zrikáltak, de mindegyik alkalommal a gyereknél valami családi gond volt (szülők is bántották/nem voltak jelen). Úgyhogy ott első körben otthon van baj.

nov. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
19%
Testileg vagy lelkileg? Hány éveset? Mi lehet rá az oka? Milyen mértékben bántja vagy bántotta konkrétabban? Beszéltél vele erről?
nov. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
33%

Én pl ha bántom az öcsémet akkor kapok érte nadrágszíjjal.


16 F

nov. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Gyerekek akkor szoktak rosszalkodni, agresszívak lenni, ha nem figyelnek oda rájuk, nem kapnak elég törődést, szeretetet és káosz veszi őket körül.
nov. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Eleve úgy nevelném, hogy ilyen ne fordulhasson elő. Se kisgyerekként, se nagykamaszként. Mesélnék neki az általános iskolai eletemrol, hogy mennyire kirekesztett voltam, és milyen nehéz volt nekem. Ha ez már kisebbkorban rögzül hogy nem bantalmazunk senkit, megertoek és empatikusak vagyunk mindenkivel, akkor később se lesz ilyen probléma.
nov. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

Hát leülnék vele egy komolyat beszélni, az tuti. Esetleg valamiféle önkéntes munkára fognám, ami a témával kapcsoaltos. Gondolok itt olyasmire, hogy pl ha azért bánt valakit, mert az szegény és a cuccai is gyatrák, akkor valami ilyesmi szegényeket segítő szervezetet keresnék fel, hogy dolgozzon nekik egy kicst. Nyilván ez elég specifikus.


De az ilyen bántalmazás szinte minden esetben onnan ered, hogy tőlem, mint szülőjétől nem kap meg valamit, úgyhogy erősen magamba néznék és próbálnék magamon is változtatni.

nov. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Félreértések elkerülése érdekében szeretném tisztázni, hogy nekem nincs gyerekem. 22 éves lány vagyok és engem is zaklattak a suliban de most nem ez a lényeg. A kérdésemet azért tettem fel mert az imént láttam egy hírt miszerint egy ártatlan fiú öngyilkos lett mert három nyomorék bszogatta őt. 😔

Ezáltal pedig megfogalmazódott bennem az a kérdés, hogy egyes szülők hogyan reagálnának, ha a gyerekükről kiderülne, hogy piszkálnák a társukat.

nov. 13. 00:04
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom arra az esetre gondolsz ami megy a hiradókban jelenleg.

Hát beszélnék a gyermekemről, hogy tévúton jár. A gyengéket, félénkeket segíteni kell, sokkal menőbb dolog megvédeni valakit, mint csapatostól vagy egyedül ok nélkül piszkálni másokat.

nov. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%

7nnnnaja

Hát a konkrét helyzetben, azaz ha halálesetbe torkollik az egész, vérem vagy nem, de együttműködnék a hatóságokkal A szülő egyik feladata, hogy értésére adja a gyereknek: mindennek megvan a maga következménye.

Ugyanakkor mivel tudom, hogy a börtönök Magyarországon nemigazán a re-integrációt, sokkal inkább a szakavatott bűnözők kiképzését végzi, nagyon igyekeznék azt a mindsetet elültetni benne, hogy ha letöltötte méltó büntetését, utána tiszta lappal indít.

nov. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
Megfigyeléseim szerint az ilyen gyerekek felnőtt korukban is deviánsabbak, törvényellenesek, szabályellenesek és nem ritkán összetűzésbe kerülnek a hatóságokkal, akár le is sittelik őket.
nov. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!