Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kedves szülők! Ti mit tennétek...

Kedves szülők! Ti mit tennétek ha a saját (14-16 éves) gyereketek bántalmazna valakit?

Figyelt kérdés

2023. nov. 12. 23:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Nincsenek illúziuim, mindegyikünk gyereke csinált már ilynet, szerintem az enyém is. Nyilván nem mindegy,miylen szinten. De szerintem egy béna vagy tesiórán vagy egy hogy néz ki a hajad, eláll a füled, akármi biztosan volt.

Én azt teszem, hogy tőlünk otthon ilyent nem hall, milliószor elmondtuk, hogy senki nem tehet a külső adottságairól, és minősíteni max szándékos viselkedést, cselekedetet lehet, azt sem midegy, milyen stílusban.


De nem elég ezzel foglalkozni, a másik oldal pont ilyen fontos lenne, megtanítani nekik, mit kezdjenek azzal, ha valaki bántja őket. mert lássuk be, az öngyilkosság, mint módszer azért nem normális :(

nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
51%
4, te is tudod, hogy ez nem igaz. Engem sose bántottak otthon, nem volt semmi probléma, de én is kiröhögtem mást azért, mert hű, de csámpás vagy, hű, de akármi. Fizikailag nyilván senkit nem bántottam, de verbálisan azért előfordult gyerekként.
nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
68%

Egy rendkívül hosszadalmas beszélgetés venné kezdetét.

Aztán bocsánatkérés a részéről a sértettől és annak szüleitől.

Aztán további beszélgetések, magamba nézés, hogy eleget törődtem-e vele, - és, ha nem, akkor több hasznos idő vele.

nov. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
75%
Lepontoztak csak azért mert egy percig nem foglalkoznék ezekkel a férgekkel. :D Kirugdosták a gyerek lábát hazafelé, a halála után pedig olyanokat írtak, hogy "szétesett a hamburger". Aki szerint ezek után elég lenne egy "nagy beszélgetés" ő sem jobb ember. Megérdemlik a lehető összes savazást!
nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

24

A kérdés alapján lövésem sincsen, miről beszélsz. Én a kérdésre válaszoltam. 23-as voltam.

nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
#25 Nem is rólad volt szó, hanem úgy összesen aki védi ezt a bandát.
nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ugyan miről lehetne itt beszélni?

Aki 14-16 évesen itt tart, annak el lett cseszve a nevelése, amit már nem lehet helyrehozni.

Óvodás korban meg az előtt lehetett volna neki erről beszélni.

nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ha valaha lessz gyerekem.Arra fogom nevelni,hogy tisztelje a másikat,ne bántsa a amásikat.én ugy vagyok vele hogy nevelés kérdése.de ba kideülne hogy valakit bánt tuti nem hagynám
nov. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!