Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem tudom kezelni a szituációt...

Nem tudom kezelni a szituációt! Mit tennétek a helyenben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



11-es gimnazista vagyok. Nem a legjobb tanuló vagyok, de így is négyes-ötös vagyok az összes tantárgyból. Ennek az az oka, hogy a maximumot teszem bele.

Naponta több órákat tanulok, kialakított tanulási tervvel, amit én tervezek meg a hetek elején.

Rengeteg időt és energiát ölök bele abba, hogy a lehető legjobb jegyeket szerezzem a továbbtanulásom érdekében.



Van egy osztálytársam. Aranyos lány, nem velünk van kilencedik óta, nincs sok barátja. Szinte minden órán mellettem ül és elvárja, hogy segítsek neki dolgozatokkal kapcsolatban. Én nagyon szívesen elmagyarázom neki azt, amit ténylegesen értek, de neki ez nem elég. Másolna, sőt, nem egyszer meg is tette. Konkrét eseteket is tudnék hozni, ha akarnék…


Sokat segítettem is neki, de volt egy pont, amikor nagyon elegem lett: Hiányzott az egyik dolgozatnál. Akkor pótolta be, amikor mi kikaptuk. Az enyém ötös lett. Mivel ő dogát írt, én elültem a helyemről. Amikor beadta mondta nekem, hogy mekkora szerencséje volt. Megnézte (A KÖNYVEMBE ELRAKOTT DOGÁT) és ugyanaz a csoport volt, lemásolta.


Sajnos akkor nem mondtam rá semmit, viszont a következő dogáimat igyekeztem úgy írni, hogy ne is lásson rá. Erre pedig megjegyzést tett, hogy kezdi úgy hinni, én direkt nem segítek neki.


Azért elmondanám, hogy nagyon sok különbség van az életünkben. Ő nem jár sehova se iskolán kívül. Én versenyszerűen sportolok, ami heti 3 alkalmat levesz hétközben, illetve egy egész szombat délutánt. Mégsem panaszkodok, hogy nincs időm tanulni.

Ezzel szemben, neki olyan kifogásai vannak, hogy koncerten volt, vásároltak, a kishúgára vigyázott…


Kezd nagyon elegem lenni, ugyanis rám írt, hogy segítek-e neki egy soron következő dogánál…


Mit tennétek a helyemben? Tényleg nem zavarna a néhai segítkezés, de nem akarok én ,,bajba” kerülni, csak mert ő lemásolja az én megszerzett tudásom


nov. 19. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Mondd meg neki, hogy kezd kissé zavarni, hogy állandóan csak lemásolja az eredményeidet, lényegében kihasznál.

Mondd meg neki (már ha így gondolod) hogy ha gondolja, akkor segítesz neki a felkészülésben, tanulásban, de nem a kész eredményeket adod neki, hanem azt, hogy hogy tudja magától is megcisnálni. Persze ehhez ő is kell.

nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Na hát ha nem jár sehova se iskolán kivül akkor erőltesse már meg magát a drága és tanuljon..Igazad van.Máskor meg megmondhatod neki hogy tanúljon mert nemfog tudni levizsgázni ha egy fikarcnyit sem tanul csak rólad másolja.
nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Ülj máshová.
nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ülj máshová,és mondd meg neki, hogy hagyjon békén, vagy kezdjen el tanulni, vagy puskázzon magától, téged ne keverjen bele. Az életben sok ilyen emberrel találkozhatsz még, főleg munkahelyeken. Rajtad akarnak felkapaszkodni, piócaként élősödnek, hasznot húznak a kedvességedből és abból, hogy konfiktuskerülő vagy, és a végletekig kihasználnak. Ők szoktak például olyanokat csinálni,hogy sorra belopják az ötleteid, a hátad mögött pletykákkal elásnak a kollégák szemében, neked meg pofád leszakad mikor helyetted őket léptetik elő. Nos tehát. Ahogy tanárom szokta mondani: ez is egy soft skill. Nagyon fontos megtanulnod felismerni az ilyen embereket, és határozottan, ellentmondást nem tűrően eltávolítani őket az életedből. Kedvesnek és önzetlennek tűnsz, úgyhogy kulcsfontosságú megtanulnod látni a határt a segíségkérés és a kihasználás között, különben sok ilyen féreggel fog még meggyűlni a bajod.
nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez már a nagyon pofátlan kategória. A kis szolgájának néz, aki ugrik neki, kihasználja a segíteni akarásod és empátiád. Ne engedd!


Ennyire tart csak, hogy segíts neki a dogákban. Rossz érzést okoz benned, hogy megsajnáld és neki 0 munkát kelljen csinálnia, közben a hátad mögött röhög rajtad mekkora balfék vagy (direkt fogalmaztam szépen, ennél rosszabbakat mond).


Ne engedd neki! Ha nagyon pofázni kezd, akkor beszélj az ofőddel, hogy az elmúlt időszakban állandóan rólad másol és idegesít, az ilyen nagyszájú, telhetetlen gyökér kapja csak meg ami jár neki. Kérd hogy el akarsz ülni mellőle, nem érzed jól magad mellette. Jó lenne ha a tanár nem hozna bajba téged, szóval olyan sztorival kéne előállni, hogy észrevette hogy nagyon hasonlítanak a dolgozataitok, ezért kell elülnötök.


Megváltozni nem fog, leállni nem fog. Kihasznál téged, ennyire egyszerű. Ha nem teszel ellene, akkor továbbra is ki fog.

nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!