Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan éljem le hasznos a...

Hogyan éljem le hasznos a gimis eveimet?

Figyelt kérdés

És én itt nem a buliról, tapasztaltrol és penzkoltesre gondolok, mert én sohasem fogok azokkal az emberekbe egy helyre betenni a lábamat akik több éves traumakat raktak rám. Nem látom az értelmét annak hogy úgy igyak hogy csak a pénzt költöm és még nem is élvezem. Ezeknek az embereknek nincs semmi dolguk csak szívják az iqost és panaszkodni a "nehéz életükrol". (Egyébként tudom hogy mindenkinek nehéz élete van és máshogy, azonban nehogy már pont ott panaszkodjon valaki ahol jól érzi magát)


Személyes véleményemetekre vagyok kíváncsi. (Elsősorban azoktól akik is sajnos úgy élték le a gimis eveiket hogy szenvedtek, poshadtak az iskola padba és muszáj volt a hangos idegesítő embereket hallgatnia) Mi az a dolog amit kellett volna csinálnod az év alatt miközben piszkaltak? Többet tanulni? Esetleg dolgozni? Belekezdeni valamibe? Vagy esetleg teljesen más?

Másfelől tudtok valami információt arról aki bántott anno titeket? Hogy van ő most? Kórházban a cigi miatt? Vagy netalán elvonón?



nov. 24. 14:28
 1/6 A kérdező kommentje:

Azta de bénán írtam le a kerdestxd

Így értettem; hogyan éljem le hasznosan a gimis eveimet

nov. 24. 14:30
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
A tanulás mindig megéri, ráadásul akár élvezhető is lehet(pl. az egyik ismerősöm kimondottan szeret szerves kémiával foglalkozni, más meg a nyelvtanulás bolondja). Ha már nyelvek, érdemes lehet nyelvvizsgá(k)ra készülni (persze a tényleges tudás számít, de hidd el hogy néha jó ha ezt papíron is tudod igazolni). Ha a szüleid tehetősebbek, akkor a jogsit is csinálhatod, ha korban már ott vagy. Ha hiányozik a társaság, a tanulás arra is jó: nyelvtanfolyamon, zeneiskolában stb könnyen lehet normálisabb emberekkel találkozni, beszélgetni. Egyéb hobbit is lehet keresni, pl a sport is hasznos lehet, ha szereted.
nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
50%

Szakközépbe jártam...jó rég. Ott 3 év volt a szakma + 1 év az érettségi.

Bár mindenki leköpi manapság a melósokat, akkoriban ez nem így volt, és a társaság is jó volt, mert mindenki tudta, hogy az élete és megélhetése múlik ezen. Meg ugye volt gyakorlatunk, munkahelyeken, amiért kaptunk pénzt. Ráadásul utolsó fél évben lett az első barátnőm, az egyik tanárnőm személyében. Szerencsém volt a sulival.


A meló SOKKAL rosszabb, mert ott ment és megy a taposás, furkálódás.

nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Én is gyűlöltem a gimit. A kiközösítés miatt többe is jártam.

Én bár kiálltam magamért, most egy kicsit már keményebb lennék. Illetve az erőltetett dolgokban mint a szalagavató tánc nem vennék részt.

És bár jól sikerült az érettségim jobban ráfeküdtem volna a felvételi tárgyakra. Esetleg felkészítettem volna magam a világjárásra. Érettségi után soha nem láttam őket hál Istennek. Egy percig nem hiányoznak.

nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik legfontosabb amit tehetsz, az az, hogy figyelez az egészségedre. Akár fiú akár lány vagy, még fejlődik a tested. Sok vitaminra és fehérjére van szükséged. Aludj eleget és sportolj. Járj rendszeresen fogorvoshoz. Konkétan helyezd magad előtérbe és maximum a családoddal legyél önzetlen, mert mások csak kihasználnak. Ha kapcsolatokat építesz a legfontosabb,hogy abból legyen valami hasznod. Ha nincs, akkor az időpazarlás. Tanulj, de ne csak az iskolában. Olvass társadalomtudomány, pszichológia témában, mert ezzel nem lősz mellé. A nyelv nagyon fontos, főleg az angol. De jó ha tanulsz mást is. Minden ami az iskolában történik jelentéktelen. A tanárok konkrétan hajtank egy borzasztó rendszert és szerinted miért választották ezt a szakmát? Hát nem a fizetésért, hanem hatalomét amit így kapnak. A diákok meg "bánts vagy téged bántanak" alapon működnek. Nyilván félnek, hogy bántva lesznek, így erre az a tudatalatti reakciójuk, hogy bántalmazóvá válnak.


Nehéz évek állnak előtted, de ha vannakcéljid és kitartásod hamar elrepül. De ha nagyon nem bírod, válts estire. Nem éri meg a mentális egészséged kockáztatni, csak azért, hogy az érettségibe bele legyen írva, hogy te aztán nappalin végeztél.

nov. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Próbáld ki az MCC Kp-t. Elég sok magyar városban van. Ugyan ettől nem lesz jobb a sulis életed, de lehet, ad egy jó "keretet". Nagyon jó programok vannak, ezt az iskolákkal ellentétben a fidesz TÉNYLEG pénzeli
nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!