Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen egy műszaki szakon...

Lilinemeth455 kérdése:

Milyen egy műszaki szakon lányként?

Figyelt kérdés
Jövőre BME mérnökinfón fogok kezdeni lányként, de eléggé izgulok, hogy milyen a fiúk hozzáállása a lányokhoz, komolyan vesznek-e? Mennyire nehéz barátkozni más lányokkal? Gólyatáborba érdemes-e elmenni, vagy kolbászparti az egész?

nov. 24. 16:04
 1/9 anonim válasza:
35%
nov. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ne úgy állj hozzá, hogy "lányként". Ha ugyan úgy dolgozol, mint mindenki más, akkor nem lesz gond. Ha időnként bedobod a "de hát én cuki kislány vagyok" dolgot, közben meg megsértődsz, hogy nem úgy kezelnek, mint egymást, akkor hülyének is fognak nézni.
nov. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha jól nézel ki, akkor mindenki be akar nyomni 😆😅
nov. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

1#-nek igaza van valamilyen szinten.


A gólyák kb 85%-a fiú és elég sokuk szociális megbélyegzett, látszik, hogy a VIKen nyílnak meg elsőnek és itt mindenki bizonyítani akar az elején, így a gólya közeget elég furcsának mondanám.


A lányokat meg körbezsongják. Emlékszem, hogy az egyetemi tanulmányaim elején konkrétan elkerültem a lányokat, mert mindig volt körülöttük 5-10 srác. Ez a vége felé már enyhült. Picit olyan, mintha bent maradt volna az összes lány és csak fiúk estek volna ki, így kicsit az arányok mintha megváltoztak volna.


A gólyatárbort nem tudom, nem voltam.

nov. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Gólyatábort szerintem lányként hagyd ki, nagyon kolbászparti. De alapvetőleg semmilyen problémád nem lesz. Ha idegesítenek a szociálisan alulfejlett srácok, akkor ezt sajnos nem fogod tudni megkerülni, de hát ilyen terület a villany meg infó. Szakmailag semmivel sem vagy másabb mint egy férfi, hisz minden rajtad múlik.
nov. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Gólyatáborban voltam, egy feledhető dolog az egész, utólag már biztos el sem mennék. És nem a par év egyetemmel kell foglalkozni, hogy milyen lesz ott lányként. Felnottként neked is ugyanúgy meg kell élni ilyen árak mellett mint bárki másnak. Ebből kell a legtöbbet kihozni. Mert 300 ezres fizetéssel a 40 milliós panelek korában nem sokra lehet sajnos jutni.
nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

6# Mondjuk BME Mérnökinfó mellett gyakornokként többet fog keresni mint nettó 300k.


Aztán után ennek a dupláját.


A megélhetéssel nem lesz probléma. Itt inkább szerintem az az édekes, hogy mint nő, milyen kihívásokkal kell az ITn belül szembe néznie.


Munkahelyen már szerintem mindenki normális, persze cég függő, de a nők elég ritkák.


Most van pár nő munkatársam, de ez előtt egy 100 fős cégben voltam programozó és 1db devopsos nő kollágám volt és pár HRes.

nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Én is BME-re jártam, de "lányosabb" szakra. Laktak évfolyamtársam a Schönherzben, a fiúk körberajongták őket. Bármi segítségre van szüksége egy lánynak kiírja csoportba és egyszerre 10 fiú tódul segíteni.

VIK-es bulikban minden lány mögött egyszerre 3 srác próbálkozott közelebb kerülni... Én jobban szerettem gépész bulikba járni, valahogy a gépészek kicsit normálisabb voltak, kevésbé "kiéhezettek".

Évfolyamtársak között tök jól lehet fiú barátokat is találni, azért vannak akik a lányokban nem csak két lábon járó puncit látnak.


Gólyatábor attól függ milyen a habitusod. Ha a "szende szűz" vagy aki egy buliban max egy koktélt szürcsölget el akkor ez nem a te tereped lesz.

Viszont ha nem érzed kellemetlenül magad olyan szituban hogy csatak részegen egy szál bikiniben (esetleg fehérneműben) táncolj az asztal tetején, akkor örök emlék és nem érdemes kihagyni.


Tanárok nem tudom infós szakon mennyire diszkriminálnak. Én 10 éve végeztem és az én szakomon épp addigra koptak ki (mentek nyugdíjba) azok a vén f..zok,akik szerint egy lányból nem lehet mérnök.

nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha minimum átlagosan nézel ki vagy még jobban akkor körbe fognak rajongani az egyetem alatt.


A munkakeresés során is előnyöd lesz, mert a vén 40-50-es főnökök izgulnak a 20-as mérnök csajokra. Ez saját tapasztalat, amikor a csapatunkba új embert kerestek a csávó folyamatosan mondogatta, hogy milyen jó csaj jelentkezett az állásra aztán végül a csaj annyiba nem nézte a céget hogy eljöjjön a megbeszélt interjúra. xd


Aztán amikor főnök akarsz lenni a sima beosztotti állással ellentétben az előnyödből hátrány lesz, mert sok férfi nem viseli el a női vezetőt. (többen mondták már a csapatomban)

febr. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!