Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez mennyire normális szerintet...

Ez mennyire normális szerintetek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szakiskolába járok. Az osztályban én vagyok a legjobb tanuló. Angolul, németül folyékonyan beszélek. A matek képességem miatt kerültem ide. (Bár most négyes vagyok belőle.) 3 napja történt, hogy az osztálytársaim, akikkel öten külön csoportra vagyok bontva négyes szakmai számolós dolgozatot írtak, én meg egyest. Már napok óta nem tudok aludni, szétver az ideg, nem tudok túllépni rajta. Azért bosszant, mert ők semmit nem tanulnak, isznak, stb, én meg komolyan tanulok és hát ennek ez lett az eredménye. A tanár meg azt mondta, hogy mindenkinek megy, de majd nekem is menni fog miután átnéztük. (Ez is felbosszantott.)Mondjuk simán lehet, hogy ők megnézték a megoldókulcsot neten, mert volt amikor kiment a tanár és ők meg telefonoztak. Nem tudom. Mit csináljak?
nov. 24. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Mit csináljak?"


Azt, hogy tanulsz tovább becsületesen. Diákként megesnek az ilyen balesetek, hogy hiába tanulsz, néha becsúszik egy 1-es. Velem is megesett már, mindenkivel.

Egyébként megértem, hogy bosszant az,hogy más nem tanul, mégis jó jegyet kap. Az is lehet, hogy tanulnak azok, csak nem előtted, mások előtt meg vagánykodnak, hogy jaj, ők dehogy tanultak. Nálunk is volt egy csomó ilyen a gimiben. Ez ellen azt tudod tenni, hogy nem törődsz velük, ő dolguk, az is ha puskáznak, és nézd azt, hogy előbb utóbb elballagsz és többé nem kell elviselni a képüket.

nov. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Garantálom neked, hogy megnézték a megoldókulcsot. Majd ha a tanár kérdez tőlük valamit, mert azt hiszi tudják, ők meg hebegnek-habognak, jól elássák magukat, mert a tanárnak nyilván rögtön leesik a tantusz. Utána pedig ha nem jóindulatú, lehet küzdeni a kettesért. Ezért nem éri meg csalni, mert hosszú távon sokkal jobban jár az ember egy egyessel, mint azzal, hogy esetlegesen örökre elássa magát (és ugyanúgy megkapja az egyest). Azt tudod csinálni, hogy ezt most elfogadod magadban, történt, ami történt. Utána a tanárral átbeszéled,hogy mit kellett volna írnod. Valószínűleg csak annyi a probléma, hogy nem tudod,mit vár el a dolgozaban, ezért nem tudsz hozzá tanulni. Pl. vannak tanárok, akik csak arra adnak pontot, ha szóról-szóra ugyanazt írod le nekik, amit ők elmondtak. Ha meg látja rajtad, hogy érdeklődő, és szorgalmas vagy, az már fél siker :)
nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Rövid távon, látszólag ők jártak jobban, de hosszú távon te fogsz. Tedd túl magad ezen a rossz jegyen és tanulj továbbra is szorgalmasan, hidd el, jönni fognak az eredmények.
nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!