Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztályfőnök miért mondja...

Az osztályfőnök miért mondja hogy 1 helyre beadni a jelentkezést nagy luxus?

Figyelt kérdés
Győrbe szeretnék jelentkezni a Széchenyi Egyetemre gazdálkodás szakra. Ezt megmondtam az of-nek amikor megkérdezte ki hova szeretne menni. Utána megkérdezte hogy mi a második és a harmadik hely ahová beadom. Mondom semmi. Azt mondja ez baromi nagy luxus. Nem mondtam meg neki, de 99%, hogy felvesznek, ha esetleg nem vesznek fel akkor sem fogok a Semmelweis Ignác Orvostudományi Karára menni, meg szabad bölcsésznek se... maximum várok egy évet.

dec. 9. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Pénzbe kerül többet megjelölni? Vagy egyszerűen jól lehet vagánykodni, hogy csak egyet jelöltél?
dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmelweis Ignác Egyetem..:-D :-D még jó hogy olyan nem létezik.


Hát figyu, ha tudsz hova menni dolgozni ha nem vesznek fel, akkor nem gond.

dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Ingyenesen meg lehet jelölni három helyet, tehát ezt nem kihasználni egyszerűen csak butaság.

Okos embernek MINDIG van B terve, hiszen nem tudhatod, mi lesz az idei felvételin (PLÁNE, hogy most tényleg változik az egész rendszer), így ha nem vesznek fel az áhított helyre, akkor van más opció. Persze akkor se muszáj elmenni az adott B vagy C szakra, de legalább van VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉGED.

Azt se mondja senki, hogy más szakokat jelölj meg - a legtöbb szakot több egyetemen is indítják, tehát az általad vágyott szakot megjelölheted más helyeken is, akkor ugyanazt tanulhatod, amit szeretnél, csak nem Győrben.

Nyilván van olyan eset, hogy valakinél csakis egyetlen opció létezik, és ha oda nem veszik fel, előre tudja, hogy pl. dolgozni fog, vagy elutazik önkénteskedni, akármi.

Na de akárhogy is van, a lényeg, hogy nem is hagyni magadnak opciót még mindig h_lyeség.

dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
De ugye tudod, hogy nem csak rajtad múlik a dolog? Simán mondhatja egy egyetem bármikor azt, hogy bocs, nem indítjuk ezt a szakot ilyen- olyan okból. Nyilván ha ilyen kermark meg gazdmen meg hasonlókra jelentkeztél, akkor ennek kicsi az esélye, de egyébként mindig benne van a pakliban. S mivel ingyen megjelölhetsz még kettőt, tényleg csak akkor van értelme 1 jelölésnek, ha sehova máshova nem akarsz menni valamilyen okból.
dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor nem orvosit kell megjelölni másodiknak, hanem hasonló gazdasági szakot...

Kitalálom, fogalmad sincs, valójában mi kaarsz lenni

dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Én is csak egy helyre jelentkeztem. Nekem is mondták, hogy rossz ötlet. Felvettek, minden simán ment.
dec. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben van egy pontos terved arra az esetre, ha nem vesznek fel, úgy semmi gond nincs azzal, ha csak egy helyre jelentkezel. Szép az a 99%-os becslésed, de nem egyenlő 100%-kal.
dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagy tervem volt az 1. helyre menni, a másik kettőt csak muszájból beírtam, de mimdenképp úgy voltam vele, hogy úgyis az elsőre fogok járni. A 2.-ra vettek fel. Ha én is azt mondtam volna, hogy csak egyet írok be, mert csak az érdekel, akkor abban az évben nem is mentem volna egyetemre.
dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nincs olyan, hogy "gazdálkodás" szak. Gazdálkodási és menedzsment van, vagy kereskedelem és marketing. Ezzel már van 2 helyen is bejelölve nálad szak. Nem értem mit nem lehet azon megérteni, hogy jövőre változik a felvételi rendszer, rengeteg kérdőjellel, hogy tényleg felvesznek-e.

Például pár éve egy barátnőm csak 1 helyet jelölt meg, végül a szak nem indult el, pótfelvételivel ment egy másik egyetemen ugyanarra a szakra. Sokkal egyszerűbb most megjelölni még 2 random helyen ugyanazt a szakot, mint majd pótfelvételikor fizetni érte.

A többi amit írtál nettó f.szság, valószínűleg fel se vennének téged egy sima bölcsész szakra sem, nem, hogy orvosira a ✨Semmelweis Ignác Egyetemre✨

dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Az osztályfőnököd rosszat akar neked.

Ja!

Meg biztosra felvesznek.

Aha!😁


Hát, 8 ostobásból és négy butásból már díszoklevél jár neked.

dec. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!