Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztályfőnök miért mondja...

Az osztályfőnök miért mondja hogy 1 helyre beadni a jelentkezést nagy luxus?

Figyelt kérdés
Győrbe szeretnék jelentkezni a Széchenyi Egyetemre gazdálkodás szakra. Ezt megmondtam az of-nek amikor megkérdezte ki hova szeretne menni. Utána megkérdezte hogy mi a második és a harmadik hely ahová beadom. Mondom semmi. Azt mondja ez baromi nagy luxus. Nem mondtam meg neki, de 99%, hogy felvesznek, ha esetleg nem vesznek fel akkor sem fogok a Semmelweis Ignác Orvostudományi Karára menni, meg szabad bölcsésznek se... maximum várok egy évet.

dec. 9. 17:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A hozzáállást megértem mert mikor én mentem egyetemre akkor kb 99% volt hogy felvesznek, mert nem volt a szak annyira populáris és kb 60 ponttal többem lett végül.


Mondjuk megjelölni egy 2. Helyet nem egy nagy dolog, biztos van ami érdekel még és be tudod írni, ha valamiért nem indulna a szak akkor is lenne 2. Opciód. Még ha kicsi az esély akkor is jó ha van B terved, főleg ha az semmibe se kerül neked

dec. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
15%

Igazad van, ne hallgass rá.


Szerintem meg butaság különböző szakokat megjelölni. Most ha nem vesznek fel orvosnak megyek jogásznak? Szerintem ez a vicces hozzáállás (akármennyire hasonlóak is a szakok, de oké persze nagyon sokan nem tudják még mit akarnak)


Van B terved. Az, hogy kihagysz egy évet.

Az a butaság/nagy luxus, hogy valaki egyetemre megy csak úgy, azt se tudja minek.


Én is úgy mentem egyetemre, hogy fixen tudtam, hogy felvesznek. Szó szerint meg kellett volna buknom az érettségin ahhoz, hogy ne így legyen (addigra bőven maxoltam a pluszpontokat és volt 3 előrehozott érettségim közel max ponttal). A szak amit kinéztem, meg minimum ponttal is felvett bárkit, mert kevesen jelentkeznek.


De nem jobb alternatíva egy nemkívánt szak (és 1-2 állami félév elpazarlása), mint kihagyni egy évet.


Sok sikert.

dec. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%
Igazából mindegy mit írunk, úgyse fogod megváltoztatni. Tényleg luxus, az ofő nyilván nem szivatni akar. Ha semmi más szakra nem is lennél hajlandó soha járni, és az üres évre van valami ötleted, amivel hasznosan tudós tölteni, akkor hajrá, nem kell jelölni másikat. Ha ezekből valamelyikre nem a válaszod, akkor jelölj még valamit, úgyis ingyen van.
dec. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

1. helyen bejelölöm a gazdálkodást és menedzsmentet

2. helyen a kereskedelmet és marketinget (mondjuk ha ide vennének fel akkor várnék egy évet)

dec. 10. 23:36
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Most,hogy ekkorát változik jövőre a rendszer,illetve ugye még nem is tudod előre,hogy hány pontod is lesz valójában, így én is butaságnak tartom ezt.Ha mindenféleképpen ezt a szakot szeretnéd,akkor jelöld még meg más(ik) szimpatikus egyetemen is.
dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!