Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek az osztályommal...

Szerintetek az osztályommal van a baj vagy a tanárral?

Figyelt kérdés

Középsulis vagyok 10.es. Tavaly 9.-be az osztályomból mindenki 3-mas, 4-es volt matekból. Idén kaptunk egy új matektanárt mert az előző tanárunk elment az iskolából.

Ennél a tanárnal pedig mindenki rossz.

24-en vagyunk az osztályba és abból 18 gyerek 1 egészen áll. Az osztályátlagunk pedig 1 egész 41.

A tanár szerint nem tanulunk. Pedig tanulunk rendesen otthon is és mégis mindig 1-es lesz a doga.


jan. 2. 00:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Magasabbak az elvárásai
jan. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Két opció; vagy ez a tanár kemény vagy az előző volt túl laza.


Hogy lesz 1es? Milyen típusú dogák? Definíciók vagy számítások? Hasonlít a házifeladatokra? Kiosztja? Látod mit rontottatok?

jan. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát ennél a tanárnál definíciókat nem tanulunk. A tanár minden nap ad fel elég sok házit. És a dolgozatba azokból kérdez amit a háziba feladott.

A dolgozatokat a tanár előtt lehet csak megnezni, nem engedi hogy lefotózd vagy hogy a helyedre vidd.

Egyik haverom tavaly 5 egész volt matekból most meg azzal küszködik hogy 2-essel átmenjen.

És a tavalyi anyagot ismételjük és 1est kapunk

jan. 2. 00:43
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

A tanárral mindenképp baj van.

Lehet, hogy az előző tanár túl laza volt és rossz alapjaitok vannak, de így nekiesni, mint tót az anyjának, nem lehet. Először a hiányzó alapokat kell pótolni, ha már neki ennyivel magasabb elvárásai vannak.


Tapasztalatom szerint az ilyen tanár csak szimplán szadista.

Mondom ezt úgy, hogy sose volt gondom a matekkal, meg semmi mással és rég nem vagyok már diák.


Ha az igazgató helyében lennék, akkor egyébként (ha tudomást szereznék erről) magamhoz hívatnám a tanárt, és közölném vele, hogy ha ő a tananyagot ilyen rossz hatékonysággal tudja csak megtanítani, akkor ez az ő pedagógiai kudarca. A cél az lenne, hogy a diákok tudják az anyagot és eszerint 24-ből 18 még a minimálisan elégséges szinten se tudja. És céloznék rá, hogy ha ez így marad, akkor ez az ő alkalmatlanságát jelenti a szememben, márpedig alkalmatlan munkaerőt nem kívánok alkalmazni.

jan. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a matektanár, 4-es!

Ez egy kontár szadista barom.


Előbb zárkóztassa fel, tanítson, aztán feleltessen.

jan. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a tanáré. Lehetnek magasabb elvárásai, mint az előzőnek, de alapvetően az a dolga, hogy MEGTANíTSA a gyerekeknek ezeket. Nem, hogy számonkérje tanítás nélkül, akkor ő minek van ott?

Régen jártam már suliba, de nálunk hasonló esetben az igazgató kirúgta a fizikatanárt, (tanárhiány még a fasorban sem volt akkoriban) - azt mondta, hogy ha a 30 fős osztályból 28 bukásra áll fizikából, akkor a tanár alkalmatlan a tanításra. Kaptunk másik fizikatanárt, és láss csodát, senki nem bukott, az osztályátlag meg felment 3,8-ra.

jan. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanár vagyok, igaz, nem matek, szerintem is a tanárral van gond. Nekem pl az az elvem, ha egy osztályban egy előre bejelentett dolgozatnál egy négyes és egy ötös sem születik, akkor senkinek sem írom be a jegyet, mert valamit én rontottam el.
jan. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
jan. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szintén tanárként írom, hogyha ennyire rosszul sikerülnének a dolgozatok, biztosan elgondolkodnék azon, hogy mindent jól csinálok-e. Éppen ezért minden alkalommal megbeszéljük a kérdéseket és kérek visszajelzést. Amennyiben valahol bárkinek rossz érzése van, mondja el, akár privátban is. Eddig még soha nem történt ilyen, pedig nem osztogatom csak úgy a jeleseket, de mindig a legjobb szándékkal javítok. Nem matamatika a tantárgy, persze.
jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit írnék hogy minden nap a tanárunk megkérdezi tőlünk hogy mért nem írjuk meg a házit. Mi elmondjuk neki hogy azért mert nem értjük.

Majd a tanár rákérdez hogy akkor mondjuk el neki hogy mit nem értünk.

Mi el is mondjuk neki mire neki erre mindig az a válasza hogyha figyelnénk az órán akkor tudnánk.

24-ből 22 gyerek figyel az órán. Én is mégse értem meg amit magyaráz.

És minden órán van úgy hogy egy osztálytársam megkérdezi egy adott feladatnál a tanár hogy a végeredmény hogyan jött ki mire kiabálva válaszol a tanár hogyha figyelnél tudnád.

jan. 2. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!