Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Visszautasított a tanárom?

Visszautasított a tanárom?

Figyelt kérdés

Egy OKJ-s képzésen veszek részt, ahol az oktató férfivel még a két ünnep között volt néhány email váltásunk, főként a képzés tananyagáról, talán 1-2 személyes téma jöhetett szóba, de az is a képzéshez kapcsolódóan és ő kezdeményezte ezeket a témákat.


Mindig nagyon formális volt a hangvétel, semmilyen határt nem léptek át az emailek, semmilyen hátsó szándékot nem vettem észre egyikőnk emailjei mögött sem. Sőt mi több, ő erősködött nagyon hogy bátran forduljanak hozzá a diákok bármiféle kérdés esetén és nagyon örül, hogy nekem ilyen nyitott a személyiségem.


A két ünnep között utoljára írt levelemre azóta nem válaszolt, majd ma érkezett egy email tőle, hogy értékeli a kedvességemet, de a beszélgetéseink átléptek egy szinten és etikátlan lenne ezt folytatni, úgyhogy arra kér engem hogy a tananyagon kívül ne keressem egyéb kérdéssel.


Nem igazán tudom ezt értelmezni, mert szerintem egész egyértelmű volt hogy nem azért kerestem fel hogy majd én elcsábítom, ezért is nem értem hogy ezt ő honnan szedte. Most így igazán kellemetlen helyzetbe hozott, nem akarok botrányt csinálni de valahol haragot érzek emiatt a vád miatt. Mit tudnék tenni?


jan. 14. 22:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

- Mit tudnék tenni?

- A tananyagon kívül nem keresed egyéb kérdéssel.

jan. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Válaszodba fogalmazd meg, hogy nem volt szándékodban a hivatalos tanár-diák kapcsolaton túlmenő dialektus. Visszaolvastad a beszélgetést nem is érted, mi okozhatta a félreértést.

Ezúton fogadja el sajnálatodat.

Köszönettel és üdvözlettel: XY

jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ezek után nyilván nem terveztem csak tényleg egyfajta haragot érzek mert ő gondolta túl a helyzetet és ezt rám vetítette ki.
jan. 14. 22:09
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Csináld azt amit kért. Ha te jogot formálsz a felháborodásra, hogy amit írt az sértő, akkor neki is ugyanúgy joga van azt érezni, hogy amit írtál az tolakadó volt. Engedd el.
jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Két ünnep között mégis mi volt olyan fontos a tananyaggal kapcsolatban? Vagy nem arról írtál? Nem szoktam érvényteleníteni a kérdezők igazságát, de az eset pont olyan, hogy hallani kellene a pontos beszélgetést és meghallgatni a másik felet.

Haragszol. Érthető. De neked van dolgod ezzel az érzéssel. Hogy mi miatt? Talán mégis átléptél egy határt, csak nem akarod vállalni a felelősséget? Áthárítanád, hogy "dehát a tanár mondta, hogy nyugodtan keressem" ?

jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igazatok van csak nehezemre esik nem kiállni magamért ha úgy érzem nem valós okkal vádolnak meg.
jan. 14. 22:13
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
A 2-es jól megfogalmazta. Amúgy meg nem értem miért kell ráírogatni bármilyen tanárra is. Én is jártam több suliba, tanfolyamra is, órákon kívül soha nem kommunikáltam a tanárokkal. Délután, hétvégeken, ünnepeken már mindenki a magánéletét éli, ne zavarjuk egymást.
jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Itt inkább arról lehet szó, hogy mivel nem tanítási időben zavartad kédéseiddel, és lehet lazább volt a hangvétel is, úgy érezte volt hátsó szándék.
jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Seila ***** válasza:
91%

"A két ünnep között utoljára írt levelemre azóta nem válaszolt, "


Na és mi jót írtál abban az üziben?

Lehet olyasmit amit nem kellett és át lépted a határt, de te azt nem vetted észre, amit ő igen.

jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
9. továbbgondolás: "de te azt nem vetted észre, amit ő igen." Esetleg:de te azt nem vetted észre, amit a párja igen.
jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!