Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszautasítható valaki...

Visszautasítható valaki felvétele olyan munkakörbe, ahol ügyféllel/vevővel/vendéggel kell foglalkozni látható helyen lévő tetoválás miatt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy próbaidőben indoklás nélkül el lehet küldeni két nap múlva. Ne ezt írjátok!

dec. 15. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán visszautasíthatnak ilyen miatt. Elvégre nem sok helyen láttam olyan ügyintézőt akinek mondjuk börtöntetkó lenne az arcán vagy valami ilyesmi.. Most az nyilván más, ha a kézfejen vagy itt-ott van, de szerintem ha nagyon kirívó és nem oda illő akkor simán elutasíthatnak. (Nyilván az más kérdés, hogy mivel indokolják meg.)
dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem volt ilyen munkahelyem.

De kerek-perec rákérdeztek az interjún. Ha pl vállon vagy alkaron volt, kötelező volt takarni. Rövidben nem lehetett dolgozni,úgyhogy nem látszott.

Arcon, nyakon, kézfejen sajnos kizáró ok volt.

Engem személy szerint nem zavar, ha az ügyintező, recepciós, stb tetoválását látom, de bizonyos munkahelyen nem elfogadott.

dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
dec. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lilluci27 ***** válasza:
100%
igen
dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja! Mindenesetre én nem alkalmaznék élő hirdetőoszlopot a cégemnél!
dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Szerződésben is bent lehet, hogy nem változtathatsz a külsődön drasztikusan, pl. lila haj.
dec. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még a haj, smink, köröm is meg van szabva. Feltűnő, divatékszer nem lehet.

Ruha alól kilogó tetkó miatt fel sem vesznek.

dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, simán lehet, szóval ha valaki látható helyre tetováltat, annak számolnia kell ezzel. Nekem a két karom ki van varrva, de csak csuklóig így ha kell akkor hosszuujjú ruhával el tudom takarni. Alapból olyan munkakörben vagyok, ahol nem zavar senkit és olyan cégnél vagyok, ahol nincs dresscode, de ha lenne se lenne probléma, mert úgynevezett "jobstopper" tetoválásom (arc, nyak, kézfej) nincs és nem is lesz, ezek nem tetszenek.

Amúgy nem sértődnék meg rajta, ha emiatt nem vennének fel valahova, jogukban áll. Igazából nem is szeretnék olyan helyen dolgozni, ahol ilyesmi elvárások vannak, szóval ez nekik és nekem is jó szűrő.

dec. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Nekem a nyakamon van tetoválás. Azt mondták hogy max garbóban dolgozhatok. Zavarja a többi dolgozót.

Mondjuk engem is zavart hogy nèmelyik vagy 200 kilós anyakoca volt, de az persze elfogadható.

dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!