Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tennél azokkal, akik...

Mit tennél azokkal, akik aláztak, bàntottak az általános iskolában?

Figyelt kérdés

Bennem máig élnek azok a rossz emlékek, amikor pár általános iskolai osztàlytarsam bántalmazott és alàzott mások előtt.

De volt egy tanár is, aki az osztàly előtt, òràn alàzott az annyira bunkó volt.


A facebookon felkerestem ezeket a volt osztàlytarsakat, akik bunkòztak és megkérdeztem tőlük, hogy mire volt jò, amit tettek?

Már felnőtt emberekről van szò (40 feletti korosztály) és azt hittem pár év után megkomolyodtak , és esetleg még meg is bàntàk, amit tettek, de a válaszokból az derült ki, hogy tévedtem.

Volt, aki közölte, hogy megérdemeltem amit kaptam.


Tudjátok mi volt a bűnöm a volt osztálytársak szerint, akik bántottak?

Az, hogy szerényebb èletmòdù családból származtam és, hogy gyengébb tanuló voltam.

Feltettem a kèrdèsèt, hogy csupán ezért bántani egy gyermeket, mert nem volt jó tanuló és azért, mert nem volt olyan jó módú, mint a többiek?

Ez volt a bűnöm?

Tényleg ezért kellett egy gyereket alàzni?



#Általános iskolai bàntalmazàsok.
jan. 29. 02:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
8%
Engem inkább csajok bántottak, egyet kettőt megdugnék:)
jan. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
55%
Lehet hogy meglepő lesz amit írok de megköszönném nekik ha akkor nem b@sztattak volna akkor nem tanulom meg talán soha hogyan álljak ki magamért,védjem meg az igazamat igaz engem inkább középsuliban volt ilyen tapasztalatom de a lényeg ugyanaz
jan. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%
40+ évesen nincs jobb dolgod? Nagyon a múltban ragadtál. Eleve nem értem, hogy minek ezzel zaklatni gyermekkori osztálytársakat. Ha ennyire fájdalmas már az emlék is, akkor messze kerüld el őket!
jan. 29. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
91%

Középiskolában volt sok ilyen nálam, nekem a bűnöm az volt....hogy az a tipikus "szépfiú" voltam.

Sikeresen elérték, hogy egy nagydarab kopasz állat lettem.

Pár ilyen férget megtaláltam, persze, ki ne keresgélne a face-n....de....annyira szerencsétlenül néz ki az összes, face-n írni biztos nem fogok nekik, de úgy melléjük állnék, ahol épp vannak, és rákérdeznék.

Valószínű csak hebegnének elég intenzíven.

jan. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%

Sok éven keresztül, napi szinten aláztak-piszkáltak, "tanári felbátorítás" is volt ebben...

Egyvalaki kifejezte sajnálkozását hogy "ehh, mennyit piszkáltunk anno, jajj nem kellett volna".

Aki a hangadó volt, tőle görcsbe rándul a gyomrom, amikor - huszonéves korom közepén - találkoztam vele, rájöttem: mit sem változott, ugyanolyan piszkálódó, rágalmazó pletykagenerátor, csak eszközei és módszerei változtak.

Nem tennék velük semmit, bárcsak el tudnám felejteni őket...

Görcsös megfelelési kényszer, 0 önérvényesítés, 0 kiállás, ezek alakultak ki bennem, a bántalmazások miatt.


40 felett vagyok én is.

jan. 29. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Akik engem gúnyoltak vagy lejáratnak a hátam mögött azok még felnőtten is ugyanezt csinálják.
jan. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
41%

mennyi ilyen lelkisérült ember van aki iskolai trauma miatt síránkozik még felnőttként is

Tessék itt egy csatorna, az ember egész évben ki van bukva még 40-en felül is az őt ért iskolai problémákon, néha már szánalmas az állandó síránkozása és nevetséges felnőtt ember létére

https://www.youtube.com/@tuleloblogger

Engem is elvertek általánosban és középiskolában is mégsem síránkozok soha csak ha esetleg feljön témába akkor megemlítem de rám nem hatott traumásan a dolog csak akkor amikor megtörtént

jan. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
92%
Tudod, ítélkezni könnyű, valakivel ezt évekig csinálták - tanári segédlettel - aztán továbbtanuláskor, természetesen ugyanabba a középsuliba ment egy-két osztálytárs általánosból, akik "gondoskodtak a folytatásról".
jan. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
82%
Semmit. Idököközben felnött ember lettem, nem a múlton rágódok, hanem a jelentben élek.
jan. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
60%
Semmit sem tennék velük. Fura, de ha vissza gondolok rá, akkor tök semleges. Az akkor volt és elmúlt. Ha most lenne, akkor nem hagynám magam. Sőt így utólag rájöttem, hogy valaki direkt azért bántott, hogy végre kiálljak magamért.De nyilván, akkor és ott nem tettem és meg volt az oka. Nem haragszom rájuk semmilyen szinten.
jan. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!