Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Történt már az osztályotokban...

Történt már az osztályotokban olyan hogy megvoltak egy dolgozat kérdései és csaltatok?Lett belőle következmény?Rájött a tanár?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam ellopta a tz dolgozatot és rájött a tanár.Beírta a jegyeket de szerintem befog minket szívatni.


Akinek van hasonló története az leírja hogy lett-e belőle következmény vagy mi történt utána?



febr. 3. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Pár osztalytarsam el szokta kérni a dolgozat kérdéseit attól az osztalytol akik hamarabb megírják, mint mi. Abban nincs semmi ha lefotozzak a dolgozatot. Vagy ha puskazasokra gondolsz szoktam puskazni nem kevésszer, profi vagyok benne és soha nem kapnak el.
febr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még régen általánosban a könyvek végében benne volt egy dolgozatos kis füzet. Abban iratták meg velünk a témazárókat. Mi a fizika könyvben lévőből mindig kiírtuk a következő TZ feladatait, otthon meg kidolgoztuk. Sosem buktunk le. De ez még a kétezres évek elején volt.

Így felnőttként már nem vagyok rá büszke, de csinál hülyeségeket az ember gyerekkorban.

febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk, gimiben, akadt arra példa, hogy a fiúk megszerezték 1-2 tantárgy pár dolgozatának kérdéseit, de tényleg nem sokszor. Ritkán volt átfedés másik osztályokkal, mivel általában máshol is tartottunk az anyagban, illetve nálunk sokszor variálták a dolgozatokat a tanárok.


Konkrét büntetés, újraírás, vagy hasonló nem történt, bár olyan volt, hogy a tanárnak feltűnt, hogy a rosszabb, gyengébb tanulóknak meglepően jól sikerült (majdnem max pontosra...), erre óvatosan utalt is, de több nem lett belőle. Nem volt rá bizonyítéka.


Hozzám sosem jutottak el a kérdések, vagy azok megoldásai, pedig még Messenger csoportok is születtek emiatt. Akkor azért bántott, őszintén szólva, de így, felnőtt fejjel, viszont így érzem tisztességesnek a dolgot.

Olyan azonban volt, hogy dolgozat közben segítettem másoknak, és utólag kiderült, hogy a megoldásom beírták az egyik ilyen csoportba, ami elég hamar körbement. A tanár meg megjegyezte, hogy milyen ügyesek vagyunk, mert a legnehezebb kérdést mindenki tudta...🤦‍♀️ Picit már bánom, hogy annyira sokszor segítettem nekik, mert legtöbben nem igazán érdemelték meg.

febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
A tanár se hülye. Amikor ilyen volt, nem írtam be a jegyeket, nyilván. És attól kezdve mindig olyan dolgozatot találtam ki nekik, amit még sose írattam meg senki mással, volt A csoport meg B csoport, időnként C meg D is, stb.
febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Most vagyok gimnazista. Az osztályomnak ( C- osztály) ugyanaz a tanár tanítja a biológiát és kémiát, mint a B-s és D-s évfolyamtársainknak. Általában mindig le vagyunk maradva ettől a 2 osztálytól a tananyagban, így ők mindig előbb írnak dolgozatot az adott témából, mint mi.

2 ,,beszerzőnk" van, akik az egész dolgozatot be tudják szerezni a másik 2 osztályból. Ezek után beküldik a közös osztálycsoportba Messengeren, és innentől meg mindenki azt csinál a dolgozattal, amit akar ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯


A Tanárúr (aki tanítja ezeket a tantárgyakat) már nagyon öreg, rosszul lát, a nevünket se tudja, stb, így nem szokott neki feltűnni, hogy xy bukik ebből vagy abból, de bioszból/ kémiából meg színötös:D

febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
5., és tényleg azt hiszitek, hogy őt vágjátok át, nem saját magatokat?
febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#6 Tisztában vagyunk azzal, hogy így sosem fogjuk tudni a biológiát,de így, hogy nem feltétlenül kell tanulnunk a biosz- /kémiadolgozatra, tanulhatunk többet más tantárgyra, amit esetleg fontosabbnak tartunk ( én például a történelemre, mások földrajzra, stb.).

Akik pedig fontosnak tartják a bioszt/ kémiát, azok úgy is felfognak készülni a dolgozatokra. 😊

febr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

felfognak...

fel fognak!

febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
51%
Volt ilyen.Egyszer például angol szódolgozatnál a tolltartómba felírtam néhány szót egy kis cetlire.Onnan lestem le azokat a dolgozat közben.A tanár észrevette és közölte hogy ezt nem várta volna tőlem.
febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Közösen, osztályszinten nem, csak olyat csináltam/csináltunk, hogy megvásároltuk a dolgozatfüzeteket otthonra azoknál a tárgyaknál, ahol pl. a tankönyv kiadója által kiadott dolgozatfüzet feladatait adták a témazárón. :D

Persze ehhez is "kapcsolatok" kellettek, és nem is sok tárgynál működött, középiskolában a legtöbb tárgyból a tanár által odahaza saját maga által elkészített dolgozatokat írtunk...

febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!