Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért alázott meg éveken...

Miért alázott meg éveken keresztül az iskolatársam?

Figyelt kérdés

4 évig jártunk egy gimis osztályba egy sráccal, aki mindig is problémás volt, a tanárok többsége nem kedvelte, mert mindig visszaszólt, neveletlennek tartották. Az első év alatt többnyire egy másik fiút piszkált, aki a következő évben osztályt váltott, valahogy így kerültem teljesen a fókuszába én. Lány vagyok és sajnos könnyen elsírom magam, ha valaki piszkál, csúfol, kinevettet másokkal és sok megalázó helyzetet teremtett számomra az osztály előtt, a szüleim pedig nem voltak hajlandóak ezt elviselni, így az igazgatóig vitték az ügyet, aki berendelte a srác szüleit és tudtommal felszólította őket, hogy kezdjenek valamit végre a gyerekkel. Utána a viselkedése velem szemben valamilyen szinten változott, mondhatni feltűnően keresni kezdte a társaságom, amiről én azt hittem, hogy őszintén sajnálja, ahogyan korábban bánt velem. Amikor kedves volt, én elkezdtem más szemmel nézni őt, teljesen elfelejtve, hogy miken mentem át miatta és megtetszett. Sportoló volt egyébként, de semelyik lány nem értette, mit eszek rajta, amikor köztudottan tiszteletlen és annyira még csak nem is néz ki jól, hogy ezt egyik napról a másikra el lehessen felejteni. Voltak persze hullámvölgyek, amikor vissza-visszatért a bunkó énéhez, de ezeket onnantól valahogy próbáltam elnéztem neki, bár szorongtam ilyenkor rendesen. Aztán, ha másnap kedves volt, akkor megnyugodtam, hogy biztos kedvel és minden rendben van.

Jó tanuló voltam egyébként vele ellentétben és sokszor kért tőlem segítséget, ezért van egy olyan elméletem, hogy biztosan azért volt kedves, mert manipulálni próbált, hogy neki minél több haszna származzon. A kedvességei velem szemben mások szemében is sokszor kétértelmű volt, kicsit mintha azért érdeklődne, mert az én személyemről akar tudni, bár így utólag gondolom ez meg sem fordult a fejében.

A lényeg, hogy az önbizalmamat nagyon ahhoz kötöttem, hogy ő hogyan vélekedik rólam. Az utolsó évre ő látványos fizikai fejlődésen ment keresztül, kicsit sznob is lett az öltözködésével meg úgy az egész megjelenésével kapcsolatban. Így folyamatosan kibeszélt a többi sráccal a szünetekben más lányokat, hogy ez mit akar mégis tőle, az meg hogy néz ki - teljesen egészséges, normális lányokról beszélt degradálóan a hátuk mögött.

A kérdésem az lenne, hogy bennem vagy a kinézetemben van a hiba (nyilván itt senki nem lát, de rajta kívül senki nem piszkált egyébként), hogy rám nézett és azt látta, hogy nekem nem jár tisztelet vagy ő vele vannak komoly bajok? Sajnos ez évekkel ezelőtt történt, azóta nem tudom mi van vele, de az önbizalmamat ez a 4 év tortúra és folyamatos lesés, hogy ma milyen passzban van és hogy fog viselkedni, nagyon megviselt.



márc. 30. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Mert kicsi volt a farka.
márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És téged miért nem vittek el a szülei? Kilencedikben pont ezért vittem el én is a lanyomat másik suliba. És ez a pár hét is nyomot hagyott rajta, nemhogy 4 év.

Pszichológussal át kellene beszélnetek.

márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szüleid akart lenni.
márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a külsőddel lehetett a gond, a személyiséged az itt leírtak alapján "áldozattípus" és önbizalomhiányos, külső kontrollos vagy. Szerintem keress fel egy pszichológust, mielőtt belesodródsz egy bántalmazó kapcsolatba. Ja, astrác nagy valószínűséggel toxikus lehetett. Letiltották rólad, így másokat mérgezett.
márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem tetszik, amit írok. De azért nem tisztelt, mert te sem tiszteled magad. Nem tudsz kiállni magadért, nem tudod megvédeni magad. Csak azzal csinálják ezt meg, aki engedi. Igaza van 4- nek. Áldozattípus vagy. Az olyanok, mint ez a srác pont az olyanokra utaznak, amilyen te vagy. Ha nem tanulod meg hogy hogy véd meg magad, akkor ennél rosszabb vár rád.
márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam egyébként az elején megvédeni magam, de abból is mindig viccet csinált, teljesen eltorzította a reakcióm. Ha őszinte akarok lenni mindenkit végigkósolt, de valószínűleg igen, nálam érte el mindig, hogy én teljesen kiboruljak tőle és elsírjam magam, ami látványos és nevetséges volt. A fiúkkal nem mert kötözködni, mert egy idő után megfenyegették, hogy ha nem hagyja abba, megverik. Csak sajnos ezt magukra értették, egyébként ugyanúgy szórakoztak vele másokon. Az iskolából pedig azért nem mentem el, mert színvonalas, erős gimnázium volt.
márc. 30. 11:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is egy színvonalas erős gimnáziumbol vittem el a lanyomat 5 hét elteltével. Egy másik hasonlóan jó gimnáziumba, ahol 4 boldog évet töltött. Nem ér annyit egyetlen 4 éves gimnázium és semmilyen szuper munkahely sem, ami meger egy életre szóló traumát.
márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyáva, én kihívtalak volna valódi boxra, igazi boxolókkal. Egy pasinak az is tudnia kell.


Cigányokkal. Bűnözőkkel. Ha jönnek az utcán mit csinálsz?


Az életben sem lehet elmenekülni.

márc. 31. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennek a fiúnak komoly mentális problémája volt, őt kellett volna pszichológushoz vinni,a tanárotoknak ezt kellett volna ajánlani a szüleinek, neked meg nem kellett volna a melledre szívni, amiket mondott, akkor abbahagyta volna. Veled nem volt semmi baj, csak az, hogy túl érzékeny vagy.
ápr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!