Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehet tartani egy...

Hogyan lehet tartani egy tanárral a kapcsolatot érettségi után?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék a barátja lenni, nem szeretnék egyáltalán nyomulósnak tűnni, csak néha egy keveset beszélgetni. Mindig nagy példaképem volt ez a tanár, nagyon csodálatos személyiségnek tartom, és nagyon rossz lenne többé nem találkozni. Viszont egyben elég furának tartom azt, ha egy tanár iskolán kívül nagyon jóban van egy diákjával. Illetve nem merem és talán nem is akarnék így rákérdezni, hogy tarthatnánk-e valamennyire a kapcsolatot. De nagyon szeretnék még találkozni vele.

2023. jún. 8. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az iskolába, beszélgetsz vele. Esetleg közösségi oldalon néha ráírsz. És figyeled, hogy hogy reagál.
2023. jún. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

mi azzal a Tanárnővel, akivel nagyon jóban voltunk, néha összeülünk sörözni

igazából csak annyi, ha olyan a társaság, néha ráírunk ha megyünk vhova, h van e kedve velünk tartani, nosztalgiázni, beszélgetni a mai dolgokról

általában szokott jönni :)

2023. jún. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi a ballagás utáni pár évben többször visszamentünk a volt sulinkba, amikor az egyetemen szünet volt, vagy például csak volt egy szabad péntekünk. A tanórák között több tanárral is találkoztunk, beszélgettünk, néhányan még azt is megengedték, hogy beüljünk egy-egy órájukra. Többen a közösségi oldalakon is ismerőseim (pedig nem fiatalok), ott is előfordult, hogy váltottunk pár szót.
2023. jún. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Figyelj! Nekem van egy tanárom, akinek vagy 20 évvel ezelőtti diákja minden évben ünnepek előtt kicsivel felhívja, megkérdezi hogy hogy van, miújság van vele, hogy telt az éve. Rettentően jól esik neki ez a gesztus. Mondta is, hogy igaz, ennyi hívást egy nap alatt képtelenség lenne fogadni ahány diákja volt, de jól esik neki, amikor így eszébe jut valamikor valakinek, és felkersi. Jó, nem havi szinten. De ez pl egy nagyon kedves gesztus, nem nyomulós vagy frusztráló. Van olyan viszont, aki már tolakodónak veszi, ha keresik. Ez a tanárod személyiségétől is függ, meg attól is, hogy a vele való kapcsolatod milyen volt. Én is most érettségiztem, és van egy két tanár, akit tuti, hogy évente egyszer fogok keresni mondjuk szülinapjakor, hogy mi újság van vele, hogy van. Még ha nem is minden évben, de néha néha rájuk fogok majd írni, mert amellett, hogy kedves emlékeim vannak róluk, sokat hozzáadtak ahhoz az emberhez, aki ma vagyok. Rengeteg önbizalmat kaptam a pozitív megerősítéseik által, ezt pedig nem felejtem el. Ennyi belefér ne aggódj!
2023. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!