Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire jellemző, hogy a...

Mennyire jellemző, hogy a középiskolás barátságok hosszú távon is megmaradnak?

Figyelt kérdés

Mindig meglepődök, hogy az emberek tudják és arról beszélnek, hogy a volt osztálytársaiknak milyen élete van, mit csinálnak, mi történt velük, stb.


Én amikor hazajöttem a ballagásról, az osztály felének már a nevét sem tudtam xd



ápr. 2. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a legjobb barátaim egy része volt középsulis. Több helyről hallottam már, hogy középsuliban születnek a legjobb, életreszóló barátságok javarésze. Ennek nyilvánvaló oka, hogy akkor már kezd kibontakozni az ember személyisége, függetlenebb lesz, mint általános iskolás korában. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy általános iskolában, illetve felsőoktatásban nem születhetnek életreszóló barátságok, akár jelentős számban is, de azért az általánosan részben igaz, hogy általános iskolában az osztály nagy része elég vegyes, míg egyetemen, fősulin, munkahelyen már több érdekből történő barátkozás is van.
ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
30+ vagyok, akikel gimi alatt is jóban voltam, azokat követem, néha beszélünk. Az osztálynévsort fejből nem tudnám felmondani, de egy osztályépet nézve el tudom mondani ki kicsoda. A iskolatársak már nehezebb dió. Vannak fb emlékek amiket évente behoz a Face és rámegyek, hogy ki mit lájkolt be és néha olyan neveket látok ot amiket már beazonosítani sem tudok, hogy ő ki vlt az életemben.
ápr. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azon lepődöm meg, ha valaki nem tudja az osztálytársai nevét. Huszonpár nevet megjegyezni, akikkel négy éven át hetente ötször találkozol, nem olyan iszonyú nehéz.
ápr. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Érettség után szétszéledtünk, senkiről nem tudok és ők se rólam. Nem is hiányoznak, pocsék társaság volt.
ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van középiskolából barátnőm most már 30 éve. Ha nem is vagyunk napi kapcsolatban, de gyakran beszélünk, ha tehetjük összejárunk (van közöttünk egy egész ország), együtt nyaralunk, stb. Szintén ugyanígy egy másik barátőmmel, akivel már oviban is "jóban voltunk", de a középsikola hozott össze.

6 éves koromtól legjobb barátnőnek hitt valaki azonban 12. év végére kifulladt, és azóta sem beszéltünk egymással 2 mondatnál többet.

ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Középiskolás barátokból mára már, így 4 évvel ballagás után, egy sincs meg. Sőt.. talán ballagás után 2 évvel sem voltak, sajnos. Közülük párral még egy ideig tartottam a kapcsolatot egyetem alatt, de csakis neten való írogatás volt az egész, az meg nem is az igazi, meg kivétel nélkül az lett a vége, hogy egyszer csak már nem írtak vissza többé.

Nem tudok róluk sokat, nem is bánom, hiába nem voltam senkivel sem rosszban, amit mégis, azt Instagramról. Facebook-on nem aktívak, az előbbin sem különösebben, de azért ott tesznek ki ezt-azt. Bár azért van, aki hiányzik:/


Korombeli unokatesóm is hasonlókról mesélt mindig.

ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!