Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg a gyereket fogja...

Tényleg a gyereket fogja emiatt elmeszelni a tanítónő?

Figyelt kérdés

A fiam 9 éves harmadik osztályos. Tehát alsó tagozatról beszélünk.

A dolog előzménye, hogy itthon úgy van tanítva, hogy ne bántson senkit, de ha őt bántják védje meg magát, álljon ki magáért. Egy osztálytársa folyamatosan bántotta, nem hagyta békén stb.

Ő szólt többször is a tanítónőnek, aki ugyan rászólt erre az agresszív gyerekre, de mondhatni ez a gyerek, sz.rt a tanár fejére. A tanítónő, ezzel lezártnak tekintette a dolgot, csak hogy a probléma ezzel még nem szűnt meg.

Az egyik szünetben a fiam megverte ezt a gyereket, mert akkor is bántotta A tanítónéni a fiamat meg sem hallgatta, nem érdekelte, hogy mi történt, hogy történt és hogy ő csak megvédte magát. Egyből a fiamat büntette.

Ez úgy derült ki, hogy a tanítónő küldte az e-mailt, hogy a fiam szünetben verekedett és beszélgessek el vele.

Megtörtént az elbeszélgetés. Itthon elmondta, hogy a verekedést nem ő kezdte, hanem az a másik gyerek és ő csak megvédte magát.

Erről a másik gyerekről, erről az agresszív kis görcsről, tudni kell, hogy ez egy SNI-s gyerek. Tehát Sajátos Nevelési Igényű.

Visszaírtam a tanítónőnek, hogy elbeszélgettem a gyerekkel és vázoltam neki az egész történetet. S megkértem, hogy figyeljen jobban erre az SNI-s gyerekre.

Gondolom ezen a tanítónő megsértődött, hogy én kiderítettem az igazságot és így nem neki lett igaza.

Innentől kezdve, egyszerűen nem tanította a gyereket. Nézem a munkafüzetét és látom, hogy egy csomó feladat félbe van hagyva vagy egész egyszerűen nincs megcsinálva, a tanítónő pedig odaírja, hogy kérem pótolni. S akkor nézem a Kréta rendszerben, hogy ez órai feladat lett volna, mert ott le van írva, hogy milyen feladatokat csináltak az órán.

S akkor kérdezem a gyereket, hogy miért nincsenek megcsinálva azok a feladatok.

S azt mondta, hogy vagy nem végez vele vagy elakad benne, s kérdezi a tanítónőt, akkor az vagy nem válaszol vagy csak hülyeségeket mond.

Pl. megkérdezi, hogy oda mit kell írni, a tanítónő válasza: "a túróstészta receptjét" vagy bármit kérdez a feladattal kapcsolatban, akkor a "buta kérdésre nem válaszolok" a válasza. Szóval a fiammal szépen megutáltatta az iskolát a kedves pedagógus.

Otthon viszont szépen megcsinálja a feladatát, csak kicsit lassabb, ez a gond vele az iskolában.

Én próbáltam beszélni a tanítónővel, hogy otthon hogyan csinálja a feladatokat a fiam, csak lassabb valamivel.

A pedagógus egyből azzal érvelt, hogy közoktatásban nincs ideje a lassabb diákkal foglalkozni. Ezt még meg is értem. Csak hogy erre van minden délután, a felzárkóztató óra, hogy aki az órai munkával lemarad, az ott bepótolja. Csak ezzel az a gond, hogy ezen a felzárkóztató órán sem csinálja meg az órán elmaradt feladatokat, mert a tanító kiküldi őket játszani. Gyakorlatilag ez az óra nincs megtartva.

Lényeg, hogy úgy bukott ki a dolog, hogy megkeresett az igazgatóhelyettes (tehát nem én kerestem meg őt) hogy a fiamnak tanulási nehézségei vannak, s emiatt ajánlaná a pedagógiai szakszolgálatot.

Én ecseteltem neki, hogy mi a helyzet, az igazgatóhelyettes el volt szörnyűlködve, hogy hát ők meg voltak győződve arról, hogy ez a tanítónéni milyen jó tanár.

S megkérdezte, hogy ezt hajlandó lennék-e elmondani az igazgató előtt is. Megbeszéltünk egy időpontot, s ott volt ez a tanítónő, az igazgató és az igazgatóhelyettes. Elmondtam ugyanezt, s még az igazgató is nekem adott igazat.

Tény, hogy azóta meg van csinálva, nem hozza haza üresen az órai munkát. Gondolom rá lett pirítva a tanítónőre, hogy ezt nem így kellene. De tudni kell, hogy nekem nem az volt a célom, hogy alátegyek vagy bármilyen módon ártsak neki. De szerintem ő ezt meg úgy veszi.

Egyáltalán nem vagyok pedagógus ellenes. Hiszen a fiam keresztanyja is pedagógus, igaz ő másik településen és felsőben tanít.

Szerinte ez a tanítónő, tanítónő innentől kezdve el fogja meszelni a gyereket. S nem tudok mit tenni, a legjobb, ha elhozom abból az iskolából.

Tehát tényleg a gyereken fog bosszút állni a tanítónő? Mi az amivel ártani tudna? S én mit tudok tenni? Hallgassak inkább a keresztanyjára és hozzam el abból az iskolából?



ápr. 9. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem értem, mit vársz az oldalon. Azonnal másik iskolába íratnám.
ápr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is másik iskolát tudok javasolni.
ápr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Egy ilyen embernek semmi helye gyerekek között! (Mármint a tanárról beszélek).
ápr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem hinném. Rossz volt a gyerekedhez, jelezted az igazgatónak, rá lett pirítva, azóta normális. Mivel volt arra precedens, hogy az ő szava állt a tieddel szemben és neked adtak igazat, nem fogja újra megkísérelni ugyanazt a rossz viselkedést.
ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
A tanárok nagy része egy aljas féreg. Én is másik sulit javasolnék.
ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Olyan opció nincs, hogy ugyanabban a suliban egy másik osztály? Pl. a "B"-ből átkerül a "C"-be. Vagy minden párhuzamos osztályban tanít? Persze ehhez nem árt tudni, hogy milyen a másik tanárnő, nem-e legjobb barátnők a fiad tanárával stb.
ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Tehát a gyerekednek komolyabb konfliktusa van egy másikkal, és levelezgetsz a tanár nénivel, ahelyett, hogy a másik szülővel vennéd fel a kapcsolatot, szükség esetén a hatóságokkal... Abszolút csodás, hogy "felnőtt" a fészbúk generáció. Szerintem küldj nekik egy lájkot, vagy egy bökést, hátha magukra találnak!
ápr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Itt már rég nem arról van szó, hogy a gyereknek egy másik gyerekkel van konfliktusa. Leírást olvastál?

ápr. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Másik iskolába nem nagyon akarom átvinni, hiszen itt már egy kialakult közösségbe illeszkedett be.

De viszont azt sem szeretném, ha a tanítónő ez miatt rászállna a gyerekre. Hiszen még csak konfliktusnak sem mondható ez. De ha azt annyira zokon vette, hogy én kiderítettem mi volt a szünetben verekedés hátterében, akkor gondolom, a tanítónő ezt az igazgatói irodában történt incidenst sem fogja annyiban hagyni.

ápr. 10. 07:18
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerinted beilleszkedett?

Nem zavar, hogy pont ez a közösség árt neki?

Az, hogy van néhány osztálytársa, akivel barátok, az nem közösség.

Pont a felnőttek fogják az életét alakítani, akikre szüksége lenne, amikor bajban van. Rád nem számíthat, nulla belső tartalék, nem borítasz asztalt az iskolában, helyette idegeneket kérdezel. A tanárnő egy pszichopata játszmázós féreg, akinek nehogy már ne legyen igaza. Még elvesztené a tekintélyét. Ami amúgy nem valós tekintély. A tekintélyszemélyek mögött sok esetben nincs valós erő. Tanár? Ugyanmár. Neked az lenne a feladatod, hogy kivedd ebből a helyzetből.

A keresztanya a legnormálisabb. Hozd el!

ápr. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!