Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tegyük fel, hogy tanárként...

Tegyük fel, hogy tanárként dolgozol, téged felidegesítene a kölykök viselkedése ha nem tudnál tőlük órát tartani?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok tanárok és nem tanárok véleményére. Olyan iskolában tanítok, ahol évről évre nő a hátrányos helyzetű és problémás magatartású gyerekek száma, a helyzet egyre rosszabb. 10 éve még élvezettel tanítottam, volt kinek, de most már csak a tanórák túlélése a cél. Néhány gyerek figyelne, a többi viszont rendetlenkedik. Konkrétan megy a banda háború, beszólogatnak egymásnak, összeverekednek, sokszor képtelenség megtartani az órát. Régen 1-2 problémás gyerek volt egy osztályban, most meg 1-2 akad aki normális. Amint egy problémást lerendezek, jön a másik. Ha elengedem, hogy a tananyaghoz ragaszkodjak, akkor leülök beszélgetni velük és azt látom, hogy annyi frusztráció, düh és megoldatlan gondjuk van, hogy ide tíz pszichológus is kevés lenne. Sokat foglalkozom velük, de csak csepp a tengerben amit nyújtani tudok. Ja és a tananyaggal meg így nem haladunk. Egyre siralmasabb a tudás szintjük, de ezeket a rendszer szintű problémákat nem tudom megoldani nyilván.

Nézzük most csak azt, hogy bemegyek órára és nem tudok tanítani. Kudarc, sikertelenség, frusztráció. Felidegesítene, vagy elengednéd?



ápr. 26. 21:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Hát őszintén, minden tiszteletem a Tiétek, hogy legalább ti tudtok még hinni a tanításban, a pedagógiában. A sok maias nyápicogó öntudatos autista kishitler között én nem is vállalnám a tanári szerepet. Mert vagy kikészülnék, vagy lecsuknának :D
ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy a munkatársad vagyok 😊

Következetesség, egy-két jól bevált szankció, na meg nagyfokú kollegális háttértámogatás kell.

Az anyagot pedig leegyszerűsíted, hogy behozd magad, vagy áthidalsz, "duplatémás" órákat tartasz.


Szakiskola? Közismeret vagy szakma? Ha szakma, azért az neccesebb.

ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Miota sokan ontudatra ebredtek es teljesen felertelmezik a liberalis nevelest, Odonkenek csak jogai lettek. ;-) Kerdezo, ne csodalkozz.
ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2

Sima általános iskola. Vidék. A jobb családok a gyerekeiket utaztatják a közeli városba, mivel a községben egyre nő a hátrányos helyzetűek száma. Gettó.

Vannak szankciók (különben már nem élnénk 😅), de a szülői hozzáálláson nem tudunk változtatni. Nem érdekli őket, milyen jegyet kap a gyerek, csak az önérzetüket meg ne sértse senki, mert ha igen, feljönnek cirkuszolni az iskolába.

Nem szeretnék elmenekülni a "süllyedő hajóról", mert jó a tantestület, csak beszélgettünk, milyen jövő vár ránk, ha ez a helyzet tovább romlik, lassan Netflix sorozatot lehetne forgatni a mindennapjainkból 😥😅🤣

ápr. 26. 22:07
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
4, Kerdezo! A kozeg, a ghetto. Ez a titka. Ott, veluk kell kezdeni valamit. Education! Addig remenytelen, addig Odonke fog uralkodni. ;-)
ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Persze hogy fel.
ápr. 27. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Fel. És fel is mondanék, mert sok negatív dolgot hoz magával. Van egy munkád, amiben nem tudsz kiteljesedni, akkor minek csinálod? Kb. semmi értelme, ráadásul a fizetés sem olyan jó. Miért szenvedsz? Mehetnél olyan iskolába is, ahol szeretnél az órákra bejárni, mert legalább lenne értelme. Lehet, hogy van olyan kommunikációs vagy előadási stratégia, amire jobban figyelnének, de ahhoz még többet kellene tanulnod. Erre vannak olyan emberek, akik ezeket tanítják.
ápr. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

[link]


Miért csinálom? Ezért. Ezeknek a gyerekeknek nincs más esélyük. Csak problémájuk van. Van olyan tanítványom, akinek a részeg drogos anyja felgyújtja a gyerek ruháit, ha már nincs mivel tüzelni. Csak az iskolában kap ételt meg jó szót.

ápr. 27. 06:14
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ezzel akkor tudnál valamit kezdeni, ha kis csoportokba szeparálnád őket, akár egyesével, és úgy tanítgatnál. Csak ehhez nincs elég tanár, hogy meg lehessen tenni.

A másik ami eszembe jutott, hogy valamivel motiválod őket, mert büntetni nem tudsz, büntetőeszköz nincs a kezedben. Adj ki mondjuk cukrokat egy-egy jó válaszért, csokit a jó teszteredményekért, stb.


Ha a túlélésre játszol vagy arra, hogy aki akar tanulni az tudjon, akkor meg elküldöd az érdekteleneket hátra, hogy csinálnak amit akarnak csak csendben, akiket meg érdekel azoknak elöl tartasz órát.

ápr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát. Félreértés ne essék, nem kértem tanácsot, hogyan kezeljem a helyzetet, vannak praktikáim, igen ötös helyett megy a cukorka meg a matrica. A hátraküldés nem működik azt tudnotok kell, hogy aki rendetlenkedik nem azért rendetlenkedik, mert nem akar tanulni, hanem mert fel akarja hívni magára a figyelmet.

Én itt egy kérdést tettem fel, téged felidegesítene vagy nem ez a helyzet, ennyi. Nem kértem megoldásokat, mert higgyétek el, minden praktika csak tűzoltás addig amíg ez az oktatási rendszer működik. A probléma az, hogy látjuk a romló tendenciát, a jövő Magyarországa az, hogy ilyen iskola lesz mindenütt!!!!! Mellette meg néhány elit válogatott versenyistálló a kiváltságosoknak és nem lesz más! Gyerekek fognak megnyomorodni ebben a rendszerben mindkét oldalon!

ápr. 27. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!