Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az új kollégák kiosztanak, a...

Az új kollégák kiosztanak, a főnök kiakaszt. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz,de hálásan köszönöm,ha végig olvasod. :)


Kb. két éve dolgozom vendéglátásban egy vidéki nagyvárosban.Az emberek itt elég gyakran cserélődnek.Az előző társaság szakmailag felkészült volt,többet tudtak mint a főnök sok esetben így nem hallgattak rá illetve elég öntudatosak is voltak.Sok feszültség volt ebből adódóan. Én úgy gondolom rengeteget tettem a helyért,meg is választott egyszer az egész csapat a hónap dolgozójának.Én alázatos voltam a főnök sokáig rendes volt velem aztán elkezdett megalázni,kiabálni velem,ugráltatni,sokszor hívott be szabadnapjaimon is dolgozni,mindezt úgy,hogy rendes fizetést nem kaptam és mindennek fejébe megkaptam tőle,hogy milyen tiszteletlen vagyok. Szinte mindenki elment,buzdítottak,hogy én is menjek el.Én maradtam,le ültünk megbeszélni a dolgokat a főnökkel.A fizetés része részben rendeződött,a kedélyek is elkezdtek csillapodni,a csapat szinte teljesen lecserélődött.Jött egy új rutinos lány,sokat voltam vele nagyon szerettünk együtt dolgozni.Az újak szinte egyik sem tudta a dolgát,nagyon fiatalok illetve tapasztalatlanok valamint nem voltak sajnos rendesen betanítva. A rutinos kolléganőmnek elege lett abból,hogy sokat dolgozik mások helyett ezért felmondott. Így nekem kellett velük lennem ami elég nagy szívás volt.Volt többször,hogy próbáltam őket kedvesen irányítani,betanítani,mert muszáj volt,hogy menjenek a dolgok.,de sokszor inkább megcsináltam mindent helyettük.Jött egy új lány(H.)elkezdett kioktatni.Elegem lett.Oda mentem a főnökhöz beszélni nekik a problémáról.Az új lánnyal nem rakott be.Ennyit tett.Egy idő után kezdtem azt érezni nem tetszik nekik,hogy kedvesen mondom.De ez ugye egy kényszerhelyzet,én nem szeretek főnökösödni,de ezt minden ismerősöm tudja.

A problémák maradtak a régiben.Az egyik új sráccal(I) jóba lettem,de feltűnt,hogy kötekedős a természete.Ez a kommunikáció során nyilvánult meg,a közös munka során nem.Egy idő után elkezdett leosztani.A műszakjukkal az újak elkezdtek variálni.H.kitalálta,hogy nem tud bejönni ekkor és ekkor megkért engem is menjek be helyette,mondtam ha minden kötél szakad bejövök.Aztán (I.)is kitalálta,hogy ő se tud bejönni vasárnap..A főnök kért meg engem hogy menjek be H.helyett.Kedvesen,de határozottan közöltem vele,hogy a saját szabadnapomon nem szeretnék más helyett dolgozni.Erre nem túl kedvesen közölte,hogy senki sem kényszerített rá.

Az új srác helyett végül bementem műszak váltásra.Hatalmas káosz volt,nem csinálta meg rendesen a dolgokat,aztán egy új,"gyengébb" kollégával kikaptunk egy rohamot így a nyitást is nekünk kellett megcsinálni ami így bele csúszott a zárásba.Erre kiakadtam nagyon.Szóltam a főnöknek és(I.)nek küldtem egy kiakadó üzenetet.Majd szóban össze vesztünk,szerinte ő semmiért sem hibás és mindent jól csinált.Beszéltem a főnökkel a problémáról,kérte nyugodjak meg és ne akarjam megmondani a kollégámnak,hogy mit hogy csináljon,mert nem vagyok a felettese és ne küldjek neki üzeneteket.Ezt igazságtalannak éreztem,hisz ki mertem akadni,hogy más helyett is nekem kell dolgoznom.

Rá pár napra nyaralásból(!) bejöttem segíteni az egyik kolléga helyett és I.vel voltam.Direkt kerültem a konfliktust.Aztán elkezdett engem utasitgatni,hogy mit hogy tegyek,nem vettem jó néven,de alá mentem.Aztán amikor nem akartam a saját elképzelése szerint csinálni elkezdett kiabálni.Erre több sem kellett,vissza kiabáltam,hogy mégis,hogy gondolja,hogy újként kioktat,itt vannak szabályok.Erre azt mondta,hogy ez épitő jellegű kritika és hogy másik két kolléga szerint is én nem jól csinálom a rendelés kivitelt,és hogy ÉN főnökösdködöm és osztom ki,és hogy nekem van itt állandó problémám és mi az,hogy én megmondhatom neki ő meg nekem nem és én kezdetem az egészet,és hogy ő mennyire türelmes velem és velem mennyire nem lehet együtt dolgozni.Illetve még olyan dolgokat mondott amivel azt bizonyitotta,hogy mennyire nincs fogalma az itt folyó dolgokról.Ez hihetetlenül rosszul esett hisz hazugságok és nem igazak!! Velem aki k..va rendes vagyok mindenkivel nem tud együtt dolgozni?! Érdekes hónapokig nem volt rám panasz...

Most pedig két kevésbé tapasztalt kolléga elment,helyébe jött most egy új főnökösödő beképzelt kis p...a.(Már elnézést.)Neki kb semmi nem volt jó ahogy csináltam bár jól együtt tudtunk dolgozni,de kezdtem érezni a főnökösködését. Többször van,hogy kritizál másokat.Elkezdtem viccből kedvesen főnöknek nevezni,hátha veszi az adást.Erre nevetett. Majd egy másik műszakon bizonyos helyzetben vissza mondta nekem,hogy én vagyok a főnök.Mondtam neki nevetve pont te mondod.Erre egy másik régi kollégával elkezdtek nevetni,hogy vannak emberek akiket irányitani kell,mint pl én és az új csaj mondta,hogy szerinte ő nem főnökösködik és ő nem szereti ha megmondják neki,mit hogy kell.A vicces hogy sem I.nek sem ennek a kis p..nak nem szoktam megmondani,hanem ők nekem pedig most jöttek.Egyszer-egyszer kedvesen szóltam az sem tetszett nekik.Az egyetlen szintén régi kollégának jeleztem sokszor a problémát ő megérti de ez az új lány kezdi befolyásolni.A vicces,hogy még én kapom a főnöktől hogy ne főnökösködjek amikor korábban segítőszándékkal néha mertem kérni/jelezni problémákat.Ennek a két újnak meg mindent lehet igaz?! Az is tény,hogy szerintem a főnök erről a két új konfliktusról nem tud illetve I. a kis kedvence pedig sem ő sem a kis p..a semmit se tettek le az asztalra.Jelenleg már megszólalni sem merek a pultba kb.



2017. szept. 8. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Háromnegyedéig elolvastam. Húzz el onnan a pic$@ba. Kész. Ezt megélni is sz@r lehet nem hogy még elolvasni is. Felmondás, új placc, akár ha Kínában van és az egyik vesédet el kell adni. Pont. Nincs mese.
2017. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Te ez nagyon hosszú ki olvassa el?


Beleolvastam, káosz mint írtad.


Papírokat beadni, kalap kabát, fizessenek ki azt lépjél elfele.


Menj oda ahol van valami "értelem".

2017. szept. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elolvastam. Nem értem még miért vagy ott. Folyamatosan b..szogat mindenki, a főnök, a munkatársak. Már vagy 2 csapat felmondott mióta ott vagy... Keress Te is egy normális helyet szerintem.
2017. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Végig olvastam, nem volt egyszerű... Nem tudok tanácsolni semmit.

( akkor miért írtam? )

Azért, mert más munkában dolgozom mint a kiíró, de komoly nézeteltérés alakult a kollnőmmel. Hátha a Te eseted azt mondatja, ami nekem van, az még elviselhető, könnyen javítható...

2017. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond szerintem, hogy az újak kioktatásnak veszik a tanácsaidat. Sajnos ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni, én a helyedben lépnék egy olyan helyre, ahol becsülik a munkám.
2017. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszönöm,de jelenleg a pultban már meg sem merek szólalni kb. Engem és egymást is osztogatják.Ha kioktatásnak veszik ha szépen elmondom amit a főnök kér,hogy ne legyen gond arra annyit tudok mondani,hogy ne menjenek el akkor munkahelyre dolgozni.

2017. szept. 13. 23:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam.

Bár más területen dolgozom, 3 kollégával váltjuk egymást műszakban. Nincs köztünk jó kapcsolat. Ahelyett, hogy egymást támogatva dolgoznánk, normális információ átadás stb, mindenki mondja a magáét a másikra. Nem tudunk jól együttműködni, pedig munka szempontjából fontos lenne.

Én már keresem az új munkahelyet, tűrtem eleget, mások miatt nem vagyok hajlandó idegileg kikészülni. Számomra letisztult, hogy a jelenlegi helyzet nem fog változni, sőt csak rosszabb lesz.

2017. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó:Sajnálom.Jelen pillanatban én is csak meghúzom magam,meg se merek szólalni már kb. :(
2017. szept. 15. 16:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész el máshová? Akkora munkaerőhiány van a vendéglátásban, hogy bárhová el tudnál menni!
2017. szept. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!