Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az hogy ennyire...

Miért van az hogy ennyire kívülállók? Hogyan lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

9. osztályos vagyok, nemsokára befejezem. Év elején ugye új osztálytársak stb., körülbelül 8 embert ismertem a 24-ből. Aztán miután elkezdődött az iskola egy páran (16-17-en) eléggé összeszoktunk. De van egy pár gyerek, akik abszolút nem vesznek részt SEMMIBEN! Osztálykirándulásra sem jöttek, nem vettek rész a farsangi műsorba sem, semmire nem hajlandóak. Aligha beszéltem velük pár szót.

Állítólag ( a többiek szerint) én vagyok az osztály "vezére"...lehetséges hogy csak félnek? de mitől? próbáltam feléjük közeledni, de nem ment...


2013. máj. 28. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Erre nem igazán van megoldás, egyszerűen van ilyen és kész.

De örülnöd kéne, mert nálatok van normális osztályközösség.Nálunk ez úgy néz ki, hogy általában nagyobb viták árán össze lehet szedni a társaságot, de az egész osztály kisebb halmazokból áll, ahol néhány elem közös => 0 osztályközösség, vagy csak minimális másokhoz képest.

Semmiben nem lehet egyetértést elérni, szinte soha, mert semmiféle vezéregyéniséget nem fogad el az osztály, pedig lenne bőven.


Szóval azt gondolom, hogyha nálatok legalább van egy vezér, és az osztály túlnyomó része hallgat rá, akkor az a néhány elkülönültebb tag semminek sem az elrontója.Hagyd őket, aztán majd meglátjátok, hogy hogyan alakul ez még az évek alatt.

2013. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Hát de ez így elég rossz hogy széthúznak a többiektől :S
2013. máj. 28. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan közösséget szerintem nem fogsz tudni kovácsolni, amiben mindenki benne van.

Értem én a problémát, persze, hogy ez nem jó, de így is nagyon szuper helyzetben van a közösségetek.Ráadásul az elkülönültek nem vitáznak meg harcolnak veletek folyamatosan.Azért szurkolok, hátha sikerül őket is bevonni.

2013. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen-igen de sehogy sem sikerül, és így elég rosszul érzem magam miatta... de hátha egyszer megtörik a jég:)
2013. máj. 28. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért nem vettek részt a farsangi műsorban, mert egyszerűen nem szeretnek szerepelni. Lámpalázasak, vagy ilyesmi. Adhatsz nekik valami nagyon kicsi, jelentéktelen statisztaszerepet, azt talán elvállalják.

Az osztálykirándulásra meg lehet, hogy nincs pénzük. Vagy nem jönnek ki jól az osztály többi tagjával, és nem akarnak olyan emberekkel nyaralni, akikkel nem igazán érzik jól magukat. Ha nincs pénzük, azon nem igazán tudsz segíteni, de ha nem jönnek ki jól a többiekkel, akkor próbálhatsz többet beszélgetni velük, megkérdezni, hogy mi érdekli őket, a kedvükben járni, stb.

2013. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. máj. 29. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!