Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársamat basztatja...

Az osztálytársamat basztatja egy tanár, mit tegyen ő? vagy esetleg mi, a barátai?

Figyelt kérdés
Az osztálytársam nem egy fenséges tanuló de nem is rossz, de a Matematika tanárom pikkel rá, folyton ugyan abból az anyagból felelteti, ha jó ha nem 1-es, folyton ráordít, amit tanulunk az órán, az óra végén abból kikérdezi JEGYRE. Ilyenért nincs valami feljelentés vagy valami hasonló? (Halláskárult szóval elvileg "Nyomorék"-nak számít (nem tudom a szebb szavát), és úgy tudom hogy nem lehet tanár aki halláskárúlt. Értelmes válaszokat, légyszives. (A tanár nő)

2013. máj. 29. 17:37
 1/7 anonim válasza:

Halláskárosult... és lehet, amennyiben ez nem éri el azt a kritikus szintet, mely felett nem lehet egészséges hangszinttel órát tartani.

Menj el az igazgatóságra, és ott vesd fel a problémát, akik majd kivizsgálják az ügyet. Ne egyedül, mert az igazgató ha bemegyek a tanár órájára megnézni, akkor nyilván azon az órán nem fogja ezt csinálni.

Bizonyos kereteken belül elfogadható amit mondasz, odáig, hogy ha jó, ha nem, egyes. Ezt nem teheti meg.

Ha ezen nem tudnak változtatni, év végén megbukik, és fellebbezik, kérhet, és fellebbezés esetén csak független vizsgabizottságot kaphat, de egy egész anyagból felelni azért nehezebb dolog.

2013. máj. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de hogy érted hogy ne egyedül?
2013. máj. 29. 17:48
 3/7 tetris ***** válasza:

Szerintem gondold végig, hogy egészen bizonyos vagy-e abban, hogy az osztálytársad annyira ártatlan? Mert valamivel csak ki kellett vívnia a tanánrő ellenszenvét! Nyilvánvalónak látszik számomra, hogy voltak előzmények.

Ha veled együtt a többi társad is fel van háborodva, akkor én a helyetekben először az ofővel beszélném meg a dolgot, lássuk, ő mit mond.

Talán még jobb is lenne, ha az ofő beszélgetne el a matektanárnővel, mint kollega a kollegával, mintsem ha ti kérnétek számon a tanárnőtől, hogy mit miért tesz.

De mielőtt bármit is tennétek, beszéljétek meg az illetékes osztálytárssal, hogy ő is akarja-e, hogy "ügy" legyen ebből.

2013. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mellettem ül a Matek órán, semmit nem csinál, még csak nem is beszélget.
2013. máj. 29. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet neked elindítani az ügyet. Jobb lenne, ha a gyerek beszélne a szüleivel, és ők mennének be az igazgatóhoz vagy az osztályfőnökhöz. Addig is, ha tudtok, jó lenne kép- vagy hangfelvételt készíteni a tanár igazságtalanságairól, hogy legyen bizonyíték a kezetekben.
2013. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Javaslom, hogy ne készítsetek semmilyen felvételt, mert ebből még nektek is bajotok lehet, engedély és beleegyezés nélkül rögzíteni a tanóráját, ráadásul gondolom elektronikus eszköz használata nálatok sem megengedett, erről a házirend rendelkezik.
2013. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"ha jó ha nem 1-es".

aha.. az ilyet általában mindig bemesélitek, és kiderül hogy vagy tényleg segghülye, vagy kétszer kapott egyest, és azóta a tanár a szemét.. nekemn nagyon sántít ez az egész

2013. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!