Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fiam mellett hogyan álljak ki?

Fiam mellett hogyan álljak ki?

Figyelt kérdés
Középiskolás fiam megbukott matekból. Az éves jegyei sorban így néznek ki: 2 2 1 1 1 1 1 1 1 2 2 5 1 1 1 2 2 5 3 3 3 Van, amelyik jegy duplán számít, mert vizsgajegy. Átlaga így 1,91 lett év végére, ezzel zárták le egyesre. Tudom, hogy a tanár eldöntheti, hogy kerekít, és nem is próbálom vitatni az év végi jegyet, mert nincs értelme. De a gyerkőc az utóbbi időben nagyon igyekezett, plusz feladatokat vállalt az elmúlt 1-2 hónapban, órán jelentkezett, aktív volt, korrepetálásra mindig ment, volt úgy, hogy csak ő volt ott az egész osztályból, magántanárhoz is járt. Tényleg az elmúlt pár hónapban az életét a matek tette ki, nem ment sehová suli után, sőt hét végeken sem, mer gyakorolt. Nagyon nem megy neki a matek, ez tény, de tényleg nagyon igyekezett. Emiatt úgy érzem, a tanár szigora szívtelen hozzáállást mutat, mert így akkor hiába gürcölt annyit, és így teljesen el fog menni a kedve majd a küzdéstől, és fel fogja adni majd, mert hogy úgysincs értelme. Ezért gondoltam, írok a tanárnak egy pár sort, nem vádaskodót vagy támadót, csak hogy kiadjam magamból, és érezhessem, hogy tettem valamit. Szerintetek igazam van? Ha igen, akkor ti miket írnátok, ami elgondolkodtató lenne a számára? Köszönöm, aki segít!
2013. jún. 6. 14:17
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Most már szerintem nem tehetsz semmit.

Marad a pótvizsga.

2013. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, írtam is, hogy nem akarom vitatni a jegyet, csak leírni a véleményem, hogy a szívtelenségének milyen következményei vannak a gyerek további motivációjára nézve.....
2013. jún. 6. 14:22
 3/21 anonim válasza:
100%
Szerintem igazad van, azért ha tényleg ennyi mindent megtett érte, kerekíthetett volna felfelé..
2013. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg nagyon szívtelen a döntés, jó ha fellépsz érdekében. Mert a javuló tendenciát is figyelembe szokták venni, nem beszélve, hogy az átlag is majdnem 2.

Lehet, hogy egy beszélgetés jobb lenne? kérni időpontot? akkor nem átfutja, hanem meghallgat és elmondjátok érveiteket..

és lényege ez lehetne, mit írtál: "mert így akkor hiába gürcölt annyit, és így teljesen el fog menni a kedve majd a küzdéstől, és fel fogja adni majd, mert hogy úgysincs értelme"

és hogy valóban nagy akarat volt benne a javításra, és el is fáradt, szüksége lenne a nyárra, hogy ne feszültségben teljen a vakáció, hanem a sok munka inkább beérjen, leülepedjen. Drukkolok neked, próbáld meg mindenképp!

2013. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Még van egy hét az iskolából, szerintem nincs kőbe vésve a bukás. Mindenképp beszélj a tanárral, neki is mondd el amit nekünk. Én úgy tudom, hogy 67 századtól felfelé kell kerekíteni.
2013. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt hogy valami,51-től valami,80-ig a tanár döntötte el, de 80 felett meg kellett adnia a jobb jegyet. Ha pedig a kettesért küzdött valaki akkor 1,8-ot el kellett érnie, de onnantól meg kellett adni a kettest. Nem tudom erre van-e valami egységes szabályzat vagy minden suli eldöntheti, de szerintem 1,9 felett meg kéne adnia főleg, hogy az utóbbi időben javított. Legalább adhatna még egy lehetőséges javítani vagy valami.
2013. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, ezeket a szabályokat, melyeket 6-os ír, de úgy érzem, ne ezzel jöjj elő nála, mer még mérges is lesz, hogy a szabályokra figyelmezteted, hanem a kemény szívére kellene hatni lágyítólag, amit a 4-ben írtam.. de még ma, vagy holnap, keresd meg..van esély
2013. jún. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A tanárnő megmondta kerek-perec a gyerekeknek és a többi tanárnak is, hogy 2,00 alatt senkinek nem adja meg a kettest. Megteheti, ráadásul az igazgatónő barátnője..... Emiatt nem látom értelmét, hogy hatni próbáljak rá. Nem találtam erre vonatkozó törvényt, hogy a tanár kötelezhető -e a felfelé kerekítésre egy bizonyos átlag felett.

Úgy gondolom, már nem tehetek semmit, le lettek zárva ma, mégis a véleményemet el szeretném hozzá juttatni. levélben, mert arrogáns a tanárnő, és el szeretném kerülni a durvább vitát és egymás sértegetését, mert gondolnom kell arra is, hogy szeptembertől megint tanítani fogja a fiam.

2013. jún. 6. 14:48
 9/21 A kérdező kommentje:
7-es, talán igazad van, most azon gondolkozom, hogy a férjemmel együtt talán beszélhetnénk vele. Ő higgadtabb, jobban ott van az asszertív kommunikációban, mint én. Én hajlamos vagyok felkapni a vizet,és esetleg rontanék a helyzeten egy beszólással.
2013. jún. 6. 14:51
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
lehet, hogy a férjednek kell beszélni, egyedül a kőszívű tanárnővel... és még változtathat.. ha nem változtat, lehet, hogy másik iskolát kell keresni- tényleg nagyon összetörné ez.
2013. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!