Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti hogy reagálnátok ebben a...

Ti hogy reagálnátok ebben a helyzetben? Megtennétek ezt, vagy megértenétek a célt?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el olaszt tanulni, nagyon intenzíven, magántanárnál mert a továbbtanulásomhoz szükséges kevesebb mint egy éven belül a középfokú nyelvvizsga. Nagyon jóban lettünk a tanárommal, (csak egy év van köztünk), közel kerültünk egymáshoz, jó barátok lettünk, de én többet akartam. Erre elmondta, hogy homoszexuális. Úgy volt hogy barátok leszünk ugyan úgy... Persze nekem nehéz volt, és elég sokszor kerestem, de előtte is így volt, és akkor sosem zavarta. Többször kértem, ha zavarja akkor mondja és leállok. Nem tette. Beígérte hogy jelentkezik, aztán rá egy hétre mire ígérte sem jelentkezett, és akkor már elkezdtem aggódni. Végül mikor kiderült hogy csak félre rakja a telefont mikor én hívom kiakadtam. Ezután egy nagyon hosszú regénnyel FB-n megszakított velem minden kapcsolatot. Nekem akkor is szükségem van az olaszra!!!! Ezt miért nem érti meg? Hiába írok bármit neki, vagy hívom, nem veszi fel. A környékünkön nincs más aki anyanyelvi szinten beszélne olaszul, de még tanár se igazából...

Szerintetek lenyugszik? Meglesz a nyelvvizsgám? Hagyjam kicsit, vagy próbáljam elmagyarázni neki, hogy az olaszt folytatni kéne?



2013. júl. 25. 22:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt te szúrtad el, hogy többet kevertél a dologba... érthető, hogy neki kellemetlen a helyzet.
2013. júl. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Talán nem volt egyértelmű ahogy leírtam. Kb. legjobb barátok lettünk. Szerintem érthető, hogy miután ennyire bíztunk egymásban elmondtam neki az érzéseimet.
2013. júl. 25. 23:08
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól még a tények nem változnak. Ő meleg és kellemetlen neki, hogy tudja, hogy te többet érzel.
2013. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Miután elmondtam mondta el hogy meleg. A lényeg az, hogy ha barátként már nem is, de órát fog még tartani? Úgy értem, mondjuk ha a helyében lennétek, tartanátok?
2013. júl. 25. 23:18
 5/16 anonim ***** válasza:
Lényegtelen ki mit tenne... tőle kell megérdeklődnöd, rajta áll.
2013. júl. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most megtanultad miért alakult ki a "házinyúlra nem lövünk" mottó. Nekem is volt magántanárom, kettő is, az egik még tetszett is, mégsem másztam rájuk, hagyjuk már ezt a "legjobb barátok"-dumát. Alighanem te erőltetted a dolgokat, ő egy darabig rádhagyta, nem kizárt, hogy csak azért, mert kellett neki a pénz, de miután túlfeszítetted a húrt, inkább még a tanításodat is abbahagyta, csak akadj már le róla. A helyedben most előkaprnám a maradék kis önbecsülésemet és nem futnék tovább utána, a történtek után úgysem hinné el neked, hogy csak a tanítványa akarsz lenni, illetve tanítványaként is úgy viselkedtél a múltban, hogy elege lett belőled.


Plusz egy jótanács, hogy ne csinálj hülyét magadból: lehet, hogy a közeletekben nincs olasztanár, de már bárki vállal Skypeon/Facetimeon keresztül tanítványokat... ne hangoztasd, hogy mástól nem tudsz tanulni.

2013. júl. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nyilván neked is kellemetlen lenne az ő helyében az a tudat, hogy a másik fél többet akar tőled. Keress másik tanárt, akár online is, mert nem hiszem, hogy csak ő tud Magyarországon olaszul.
2013. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
akkor te lány vagy? mert ez nem derült ki...
2013. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én lány vagyok, igen. Lehet hogy hihetetlenül hangzik, de igen, barátok voltunk. Elvileg. Ő mondta ki először hogy "szeretlek" és úgy gondolom egy épeszű ember ezzel a szóval nem dobálózik. Ennek a skype-os olasztanár témának utána fogok járni, köszönöm!
2013. júl. 27. 02:05
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. Sokszor el sem fogadott tőlem pénzt mert hát hogy "de időközben barátok lettünk". Próbáltam ellenkezni, vitatkoztunk is ezen, de végül mindig ő "nyert" a vitában, hogy őszinte legyek, nem igazán tudtam Neki nemet mondani. (ezért is nem értem ezt az éles váltást)
2013. júl. 27. 02:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!