Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gáznak érzem magam, elmenjek...

Gáznak érzem magam, elmenjek osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés

Most lesz a 10 éves, az 5 évesen még a többség tanult, én is, akkor nem is gondoltam bele semmibe.

Most viszont több év munkanélküliség után van egy lenézett alja minimálbéres munkám, hiába végeztem jó nevű egyetemen, ha a szakom hulladék volt.

Középiskolában kitűnő voltam, OKTV helyezett, gépészmérnöknek mentem tovább, csak az első félév nem lett túl fényes, minden összejött, haláleset, eltört a lábam, elhagyott a középiskolában megismert barátom, a maximalista rokonok pedig egyből károgtak, hogy buta vagyok és lány nem való mérnöknek. Pedig a húzós tárgyaim meglettek.

Hülye voltam és átmentem egy gagyi szakra, kitűnővel megcsináltam, de kb. szégyellem, hogy azt végeztem.

Semmi pénzem, semmi elismertségem, visszagondolva a volt osztálytársaimat pedig már 5 éve is a siker érdekelte, ki lesz mérnök, ki lesz sebész, kinek van milliós vállalkozása, ki milyen kocsival parkolt, ki barnult Tenerifén, ki vette a táskáját Párizsban. Pedig 10 éve elég jó volt az osztályközösség. Még a leghülyébbek, bukottak is többre vitték, mint én. Plusz meg is híztam, annyi pozitív, hogy összeköltöztem a barátommal.


Voltak jó barátnőim de már velük se tartom a kapcsolatot, ők is doktoráltak, elköltöztek, max. szülinapon írnak 1 sort, igaz, már én se írok nekik, nem is válaszolnak.

Egy kicsit beszélgetnék pár emberrel, de hogy kötelező jópofi mindenkivel, zabálás, piálás - már nem bírom az alkoholt sem betegség miatt - aztán menjünk bulizni, ami már az 5 évesen katasztrofálisan sikerült.. hát nem tudom.

Ráadásul a lenéző fejek, amik 5 éve voltak az akkori pincérnő, esztergályos és műkörmös osztálytársammal szemben... lehet már ők se lesznek ott. Csak így meg kb. az orvosok, mérnökök, PhD tanulók, újgazdag vállalkozók találkozója lesz. Már aki nem költözött túl távolra. Nekem is 3 óra odautazni.



2013. aug. 10. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én se tudnék dönteni, mert minden a szerencsétől függ. Most vagy le fognak nézni, vagy segíteni fognak, sose lehet tudni. Ha érzel magadban elég erőt, akkor megpróbálod, ha meg nem, akkor inkább hagyd.
2013. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hát úgy vehető ki a szavaidból, hogy nem gáz nem elmenni, szerintem akkor ne menj.
2013. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ja, hogy elszeretnél azért valahol menni! bocsi. akkor pedig nézz be, és ha jópofizásba csap át a dolog, még mindig eljöhetsz hamarabb, valami fontosra hivatkozva.
2013. aug. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne menj el. De! kezdj magaddal valamit. Sok mindent elbasztál... pl önként átmentél egy általad sz.rnak tartott szakra, most meg sírsz. Hát, a múlton változtatni nem tudsz, de a jövőn tudsz. kezdj bele valami tanfolyamba ami érdekel!! és ne másokra hallgass, a te életed. ha zavar a súlyod, fogyj le. Tegyél valamit magadért! És ha sikerül, a 15-ösre elmehetsz büszkén és boldogan!

Sok sikert! :)

2013. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A fogyózáson rajta vagyok, betegség miatt híztam meg, tanulni is szeretnék még, csak ugye pénzem nincs rá, államilag finanszírozott évem sincs, időm se nagyon, utazom, túlórázok.

Nem gondoltam át, hogy ez egy sz@r szak, nem is tudtam mi ez, páran ajánlották, akkor még ismerős is fel tudott volna venni - csak azóta az ő munkája is megszűnt.

Tudom, hogy ott nagyon elrontottam, de már nem tudok mit csinálni. Utáltam, hogy befolyásolnak, hogy kötelezően teljesíteni kell, hogy mindenért megszólnak.


Nem tudom még mi legyen, talán elmegyek, végzett más is hasonló szakon akinek van normális munkája hátha.

Még meglátom ki az aki biztos jön, a főfő lesajnáló újgazdag Mercisgyerek külföldön van, legalább ő nem jön.

2013. aug. 10. 23:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért azt észrevetted, hogy vérbeli proliként gondolkodsz és beszélsz? Így semmi érteme odammened az "újgazdagok közé, akik lesajnálnak" (értsd: olyan emberek közé, akikkel együtt indultál, de ők többre vitték nálad, gazdagok és sikeresek, emiatt neked komplexusaid vannak)
2013. aug. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet, de szerintem normális ember nem érezné jól magát olyanok között, akinél a mérce a pénz, a presztízsmunka. Hiába akart a szakács mindig is az lenni, mégis lenézik.

És nem csak az aki meg is érdemelné a tiszteletet, hanem a fenekéből élő playmate és az apu pénzéből menőző gyerek is.

5 éve is az egyik srác mesélte, hogy ő építőipari termékek területi képviselője, utazik, elad, erre valaki odabökte, hogy jaa, akkor ilyen tukmáló házalós ügynök lettél?

Tipikusan a másik lealacsonyítása, mint a viccben, ahol a bakteriológusnak mondják, hogy ne cifrázza, mondja azt, hogy bakter.

2013. aug. 11. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!