Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elmenjek a 10 éves osztálytalá...

Elmenjek a 10 éves osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés

Még csak szervezik, pár hónap múlva lesz. De nekem semmi kedvem hozzá. Több okból sem:


1. A mi közösségünkre nem volt jellemző az a nagy összetartás. Pontosabban több pólus volt, akik jóban voltak egymással, de nem volt mindenki mindenkinek olyan nagy haverja.


2. Ez rám fokozottam igaz. Soha nem voltam a közösségnek olyan igazi tagja. Talán azért, mert más iskolából jöttem át, ezért egy kicsit mindig kilógtam a sorból.


3. Érdekelni érdekelne, hogy kivel mi van, de nekem bőven elég annyi információ, amit facebookról, vagy iwiwről meg lehet tudni valakiről.

Vannak akik a 4 év alatt soha meg sem kérdezték, hogy hogy vagyok. Vannak akik kifejezetten szívattak minden különösebb ok nélkül és végig ott tettek keresztbe, ahol csak tudtak. Nem vagyok haragtartó, de azt elég képmutatásnak tartanám, ha most velük úgy csinálnék, mintha mi sem történt volna és mintha világ életünkben a legnagyobb haverok lettünk volna leülünk dumálgatni.

Persze vannak akikkel különösen jóban voltam és azzal az 5-6 emberrel most is rendszeresen tartom a kapcsolatot, összejárunk. De a többiekkel kapcsolatban furcsa lenne ez a nagy színészkedés.


4. Volt pár éve is osztálytalálkozónk. Azon ott voltam, de nem volt valami fergeteges. Én legalábbis nem éreztem magam olyan felhőtlenül jól. Igaz kimondottam rosszul sem, inkább olyan semleges esemény volt. Mint a bájcsevegés egy-két órán át, ennyi.


5. A többiek eléggé elanyagiasodtak. Legutóbb is az volt az általános téma, hogy ki milyen igazgató lett, hány milliót keres évente, milyen terepjárója van és Thaiföldön vagy Brazíliában voltak-e nyaralni. Ezt a fajta dicsekvést valahogy nem szeretem.

A másik ami nem igazán hoz lázba az a gyerek téma. Mások gyerekét fogdosni, képeket nézegetni rólunk... nem a legkedvesebb elfoglaltságom.



Most mit csináljak? A fentiekből talán érződik, hogy nem szívesen mennék el. De talán a 10 évesre illene. De ha mennék, tényleg csak kötelességből mennék, nem azért, hogy jól érezzem magam. Így meg talán nem ér semmit az egész. Nagy bunkóság ha nem megyek el?

Facebookon nagyban zajlik a szervezkedés. Elvileg szinte mindenki ott lesz. Akik külföldön vannak, ők virtuálisan, neten keresztül skyp-on, vagy valahogy.

Én nem tudom...


2011. aug. 4. 14:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Esetleg volt már valaki hasonló helyzetben?
2011. aug. 4. 14:55
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Igen. Én voltam pont ilyen helyzetben. És nem mentem el. Te tulajdonképpen kinek akarsz megfelelni azzal, hogy elmész? Azoknak az embereknek, akik nem érdekelnek vagy soha nem találkozol velük?
2011. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Csak azért, mert "illik", ne menj.

Én elmentem, mert a következőre valószínűleg úgysem tudok menni, babaprojekt miatt.


Volt viszont ált.iskolás tali is. Arra nem mentem el, mert bosszantott, hogy akik utáltak, most úgy csinálnak, mintha az lenne nekik a legfontosabb, hogy én ott legyek. 3 órát kellett volna utazni érte oda és vissza, inkább kihagytam. Írtam nekik egy levelet, amiben leírtam, mi történt velem, hogy olvassák fel, mert saaajnos nem tudok ott lenni. :) Megköszönték. Ennyi.

2011. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

szerintem csak illemből ne menj el.ha elmész,fogd fel úgy,hogy eszel-iszol egy jót,kicsit kizökkensz a saját mindennapjaidból,megismered valamelyest az övéiket,mivel foglalkoznak,stb kinek van 5 lánya,kinek 12 fia,kinek 36 unokája stb és kész.



Fogd fel úgy,hogy egy kellemes vagy épp kellemetlen nap kellemes lecsengése lehet a dolog,ha úgy fogod fel,hogy pozitívan állasz hozzá.

2011. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
az is egy megoldás lehet,amit más osztálytársaid tesznek,hogy skypeon bejelentkezel,és mondjuk rájukszánsz 10 percet,esetleg egy negyedórát...azalatt elmondhatod,hogy az elmúlt 13 házasságodból született 42 gyereked,86 unokád és 192 dédunokád,miegyebed.
2011. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
en sem mentem el. Nem vagyok jopofizos tipus.
2011. aug. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 ava87 ***** válasza:

Én azért a helyedben elmennék. 10 év nagy idő. Ki tudja, lehet, hogy jól éreznéd magad.

Maximum ha olyan rossz a hangulat, akkor megmondod, hogy te csak beugrottál, de menned kell, nem tudsz sokáig maradni.

Persze ha annyira nincs kedved, akkor mentsd ki magad valamivel.

2011. aug. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én nem mennék el a helyedben, akikkel jóban voltál, azokkal tartod a kapcsolatot, a többiek meg úgysem fontosak...

biztos h többen lesznek akik nem mennek el

múltkor nekünk is facebookon keresztül szervezték és mindenki azt jelölte vissza h részt vesz...kb a fele csapat ment el :) (én se mentem:D)

2011. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanigy voltam,mint Te! Mintha magamat olvasnám.:D De mivel én az 5 évesen ott voltam, és bőgve mentem haza,mert akik régen nem szerettek,azok ott folytatták az alázást,ahol anno abbahagyták,hát köszöntem szépen, nem adtam újabb esélyt ennek. Inkább töltöttem a párommal azt a napot,kettesben.
2011. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindegyik nagyon hasznos volt.


Még van egy kis időm, addig alszok a dologra párat, de valószínű, hogy nem megyek el. Én sem vagyok az a jópofizós típus.

Nem is fogom különösebben indokolni. Akikkel jóban vagyok, nekik simán megmondom, hogy nincs kedvem a bájolgáshoz. Akikkel meg nem voltam jóban, velük úgysem sűrűn találkozok.


10 év így kimondva, leírva tényleg soknak tűnik. Nekem csak egy pillanat így visszagondolva. Nem volt az olyan irtó régen az én emlékezetemben. :)


A facebookos szervezkedés alatt és azon hogy majd mindenki ott lesz, nem csak a jelöléseket értem. Hanem megy már hosszasan a levelezés, hogy kinek mikor jó, melyik tanárok legyenek meghívva, mi legyen, hogy legyen. Még külön levelezőlistát is létrehoztak ezért. Én inkább csak olvasom, mint írom. De ezen nagyon sokan hosszasan kifejtették, hogy milyen szuper jó ötlet ez a találkozó és 1000% hogy ott lesznek, már alig várják. Én ennyire nem vagyok lelkes. :(


Nekünk általános iskolai osztálytalálkozónk soha nem volt. Pedig arra tényleg szívesen mennék. Akkoriban nagyon jó csapat voltunk. Lehet azért is, mert nagyon kis létszámú volt az osztály, nem úgy mint gimiben. Sokat gondolok rájuk. Ott mindenkit nagyon szerettem.


Egyetemi osztály, vagy évfolyam-találkozónk se volt. De az elég furcsa lenne. Már csak azért is mert 120-an kezdtünk, és tizen valahányan végeztünk. Sokakra az elejéről már nem is emlékszek. Persze ott is voltak, akik közel álltak hozzám és velük most is tartjuk a kapcsolatot.

2011. aug. 5. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!