Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan győzzem le ezt az...

Hogyan győzzem le ezt az iskolai stresszt?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott az egészet, hogy jó tanuló vagyok, most kezdtem a nyolcadikat, és eddig minden év végén kitűnő voltam, ennek fényében sajnos megvannak azok a bizonyos "elvárások", amiket a tanároknak kellene teljesítenem...


Nos ez az egész alapjában véve nem lenne vészes helyzet, de a tavalyi év végén nyelvtanból picit rontottam különféle problémák miatt, ezért a magyar tanárom eléggé pipa lett rám (egyébként az egyik rossz dolgozatomnál ő szúrta el a javítást, de már egyszerűen nem volt kedvem reklámálni, pláne úgy, hogy itthon vettem észre, mert ott a helyszínen nagyon ideges voltam...), elmondása szerint csak azért, hogy figyelmeztessen, hogy több ilyen eset ne legyen.

És itt fel is tenném a kérdést; miért kell egy tanárnak a gyerek lelkébe taposni néhány pofon után, ha még azokat is nehezen dolgozza fel? Tudniillik én viszonylag szívélyes srác vagyok, illetve voltam, vagyis nem, még mindig... Emiatt nagyon nehezen tudom kiheverni, ha valami rossz dolog ér, vagy még talán azon is napokig tudok filózni, ha valakinek beszóltam valami rosszat, mert olyan állapotban voltam...

Jó, mindegy, elkanyarodtam az eredeti témától, szóval sikerült begyűjteni pár rosszabb jegyet, és utána az elkövetkezendő órák előtt borzasztóan ideges/stresszes voltam azért, mert féltem hogy milyen lesz az év végi osztályzatom. Végül kiderült hogy butaság volt ennyit törni magamat, mert az utolsó órán a kérdésem után csak úgy lazán a képembe nyomta, hogy "persze hogy megadom az ötöst!" Ez bizonyára köszönhető annak, hogy az év kétharmad részében CSAK ötös jegyem volt, és versenyeken is jó eredményeket értem el, szóval ja, meglett... Abban a percben hatalmas kő esett le a szívemről, mert fölöslegesek voltak a gondolkodással eltöltött álmatlan éjszakák, a stresszes reggelek, mert ugye már az is odáig fajult, hogy reggel felkeltem, és szinte remegtem, mert izgultam mindaddig amíg el nem indultam, valahogy le kellett foglalnom magam. Vagy például harmadik óra magyar (nem számít hogy nyelvtan vagy irodalom, mind a kettőt az a tanár tartja), előtte pedig tízórai, és egyszerűen nem tudtam lenyelni egy falatot sem, mert olyan mértékben volt gyomoridegem, hogy már a hányinger kerülgetett...

De jó, ennek vége, gondoltam én, hiszen új év, új lapot nyitunk, üresek az ellenőrző lapjai, nyugodt szívvel indulok az iskolába. Ja, gondoltam én. Tegnap reggel totálisan ugyan az az érzés fogott el, mint a hetedik osztály év végén, pedig tartanom még olyan nagyon nincs mitől.


Tehát ez lenne a kérdésem, ezzel fordulok hozzátok reménykedve a megoldás megtalálásában, hogyan lehetne olyan kedvem az iskolában azokban a pillanatokban, mint bármelyik másik gyereknek?

Hozzáteszem azt is, hogy ha bemegyek például egy matek, fizika, vagy bármilyen másik órára, akkor teljesen nyugodt vagyok, és magabiztos...


Előre is köszönöm, és elnézést hogy hosszú lett, de röviden elmondani ezt nem biztos hogy esélyes, mindenesetre remélem hogy megértettétek.



2013. szept. 3. 14:29
 1/1 anonim válasza:

A nagy írás közepette, azt hittem, valami komolyabb probléma van. Ha jól értettem, rossz érzésed van egy olyan esemény miatt, ami tulajdonképp nem érte el "célját", azaz megkaptad a megérdemelt jegyet és feleslegesen agyaltál rajta annyit. Úgy látom, most is hasonló a helyzet, teljesen feleslegesen törődsz valamivel. A válaszom: lépj túl rajta, csak te tudsz segíteni magadon. (Tisztában vagyok vele, hogy ez nem könnyű, 13-14 évesen pláne. Viszont átérzem a helyzeted, mert magam is csinálok hasonló dolgokat. Ezért is mondom komolyan.) Esetleg tedd föl magadnak azt a kérdést, hogy kinek akarsz megfelelni. Ha megvan a válasz, akkor pedig azt, hogy miért. Így tisztább lesz a kép.

19/l

2013. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!