Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gimnazisták (és szüleik)! Mit...

Gimnazisták (és szüleik)! Mit gondoltok, ha egy fiatal tanárnőnek rasztája, színesre festett haja és piercingjei vannak?

Figyelt kérdés
Működhet a dolog, nem tudtok rá tanárként nézni, és kútba esik a mutatvány, vagy teljesen mindegy (a józan ész határain belül) hogy hogyan néz ki, a szakmai tudás a lényeg?

2013. szept. 18. 01:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért ha sikerül elhelyezkednem, szólok, én még bizakodom. Talán egy alapítványi/alternatív iskolában...
2013. szept. 18. 15:36
 12/23 anonim ***** válasza:
65%

Ha már 2-3 szülőnek nem fog tetszeni, akkor nem nagyon van esélyed. Nem fogja az igazgató bevállalni az összezördülést. Főleg ha fizetős a suli és fennáll a veszélye, hogy akkor kiveszik a gyereket a szülők.


Az extrém kinézettel az a gond, hogy jelentősen szűkíti a lehetőségeket, mert pl. nekem személyesen hiába tetszene egy raszta hajú férfi, de az interjún azt kell nézni, hogy a cég profiljába beleillik-e az illető. Egy rangos cég nem engedheti meg magának, hogy a munkatársai úgy nézzenek ki, mint egy hippikommuna tagjai.

Ha felveszem, akkor a menedzsment két perc alatt rúgja ki, velem együtt, hogy nem vagyok képes ellátni a feladatomat. Egy igazgatónak hiába leszel szimpatikus, ha a szülők előtt nem mer felvállalni.

2013. szept. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ha művészeti, rajz, tánc, dráma, ének stb. tantárgyat tanítana, azt mondanám, hogy oké művész lélek, és elfogadnám, mivel ezek nem azok a baromira komoly tárgyak.

De egy reál tantárgynál nem biztos, hogy örülnék neki, ha ilyen tanárom lenne. Én nem hinném, hogy tanárként tudnám tisztelni azt, aki így néz ki. Egyrészt, mint ahogy fentebb is írták, a pálya kezdő tanárok általában nem tudják a dolgokat a helyükön kezelni, nincs meg a rutinjuk stb. és a legtöbb diák nem is tanárként inkább valami felsőbb évfolyamosként tekint rájuk (én ezt tapasztaltam eddig). Ha még ehhez hozzá veszük a pc-t, színes hajat, rasztát... nem hinném, hogy a gyerekek rendesen visslkednének az óráján. Ami ugye ahhoz vezetne, hogy a szülők panaszkodnának, és egy igazgató sem akar megkockáztatni ilyesmit.

Milyen szakos vagy?

2013. szept. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én imádnám! :D 16 / L Raszta
2013. szept. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%
A Telekiben van egy raszta hajú, 30-as kémiatanár :)
2013. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Az iaskoláb,a hova jartam fel sem vennék ilyen külsővel.

A diákoknak is tilos a feltűnő hajszín, és frizura, piercing látható helyen tilos, tetoválás is. A házirendben is bennevan.(öltözködésre való iránymutató elvek, a körömlakk színére is kitérnek) nem egyhzi, állami iskola.

Tehát a tanár sem lehet ennek megfelelően a házirendben nem elfogadható stílusú.

2013. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

* az iskolába, ahova jártam

** egyházi

2013. szept. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
4%
Utolsó: A te sulid egy szar már bocsánat. Ennyi szabad teret sem hagynak az embereknek? Nevetséges...Tegyenek akkor mindenki agymosott egyforma birkákká..Erről szól a mai világ
2013. okt. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
48%
Egy csomó iskola ilyen. Valóban szxr, de mit lehet tenni? Presztizskérdést csinálnak amiből csak lehet. Az oktatás színvonala nem fontos, csak az, hogy "normális" diákok látogassák az iskolát.
2013. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén:nagyon kreatívnak és megengedő,szabados iskolának tartanám azt az intézményt,ahova egy ilyen tanárt felvesznek.

Én magam nem vagyok előítéletes sem a piercinggel kapcsolatban,sem a festett hajjal kapcsolatban sem,meg a rasztával szemben sem.

Na,de viszont lehet,hogy senkit sem tudna fegyelmezni!Én nem néznék rá úgy,mint egy komoly tanárra.Tisztelném,mint embert,meg tisztelném azért,mert be mert jönni,sőt jópofának tartanám,de szerintem aki így tanárnak megy,az maga egy vicc.

DE!

Nem muszáj földhöz ragadtan gondolkozni.És ha nem földhözragadtan gondolkozok,hanem nyitottan,akkor azt mondanám,hogy:először megismerném és utána ítélkeznék.

De ha fegyelmezni próbálna,vagy tekintélyt parancsolni,akkor egyébként még én is pofánröhögném.. Nem szoktam embereket kinevetni,de egy ilyen helyzetben biztos,hogy könnyesre röhögném a szemem:így elég gonosz vagyok,gonoszabb,mint az előbb,de


NINCS SZÍVEM HAZUDNI.

18/L

2013. dec. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!