Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolai baszogatás. Mit...

Iskolai baszogatás. Mit kezdjek a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, már kb. 2 éve baszogat egy osztálytársam szinte minden nap. Mindenre beszól, amit nem a kénye-kedve szerint csinálok (pedig a legtöbb dologhoz rohadtul nincs semmi köze), veréssel fenyeget (régebben néha ütögetett is), az erejét fitogtatja, meg hasonlók. A legnagyobb probléma viszont az, hogy egy nagyon jól tanuló "mintadiákról" van szó, akinek ráadásul mindkét szülője az iskolában tanít és a tanárok is álomszínben tüntetik fel. Olyan, mintha ezzel a köcsög, rosszindulatú magatartással próbálná leplezni ezt a "mintadiákságot", így próbálna vagány lenni. Én soha semmi ártót nem mondtam neki, sőt, legszívesebben ma már hozzá se szólnék (csak sajnos ő ennek ellenére is baszogat, meg hát ugye egy osztályban vannak közös kapcsolatok, stb.) Az pedig szintén egy probléma így utólag, hogy én egy ilyen "nem érdekel" attitűdöt vettem fel a baszogatásaival szemben, bízva abban, hogy előbb-utóbb csak megunja. Hát nem így lett, és már kezd betelni a pohár.

Mit tudnék vele kezdeni? Egyszer szóljak neki vissza erősen? De mi van akkor, ha erőszakhoz nyúl, és abban ő a jobb? Ráadásul én húznám a rövidebbet a kapcsolatai és a megbecsültsége miatt.

Kérlek segítsetek, köszönöm.


2013. szept. 26. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Szolj a szuleinek hogy allitsak le, persze udvarias hangnemben, es hogy ne mondjak meg neki hogy te szoltal, csak ugy kozoljek vele hogy nem jo ha masokat cseszeget. Probald meg ugy megbeszelni hogy ne lassa. Ha mindket szuloje ott dolgozik akkor felugyelni is tudjak mit csinal. Mondd el nekik hogy fenyeget, stb. Ha normalisak valoszinuleg elbeszelgetnek vele otthon. Ha ezek utan ugyanugy folytatja, vagy par nap/het mulva megint elkezdi agyald meg.
2013. szept. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ma 18:08

Köszönöm a választ, de ezt nem tartom jó ötletnek több okból sem. Egyrészt személyesen vele akarom elintézni, mert már nagyon régóta idegesít, másrészt pedig a szülei sem azok a legilledelmesebb tanárok, tehát az ő stílusuk is hasonló.

2013. szept. 26. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is mielött leírnám amit szeretnék tudnod kell,hogy nem szeretem az erőszakot.

Hasonló esetem volt nekem is annó,azzal a különbbséggel,hogy velem ugyan ezt csinálta az oszimnak a fia. Ahol csak tudott megalázott egy nap nekem is betelt a pohár amikor a lányok elött megalázott és akkor se szó se beszéd nekimentem mint egy megsebzett vad. Annyit tudok,hogy úgy szedtek le rola csupa vér volt. Azt még el kell mondanom,hogy ő szabadfogású birkozó volt.

Néha a félelem és az ideg kiáll magáért.

Most,hogy már eltelt 20 év nagyon jó haverok vagyunk,belöle tanár lett, én meg ,,katona,, vagyok.

Ha nem segítesz magadon,senki nem fog segiteni.

Állj talpra!

2013. szept. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!