Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért érzem, hogy csak a...

Miért érzem, hogy csak a verekedés a megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kezdtem a középiskolát, és ilyen konfliktusban még nem volt részem. Az egyik gyerek megutált mert nem segítek neki a dolgozatokban (miért is segítnék neki?!), és nem úgy cseszeget, hogy elém áll és beszól meg anyázik egyet, hanem kérdezősködik pl a hobbimról stb majd kibeszél a hátam mögött, és ezt naponta kétnaponta eljátsza. Nem mond semmit a szemembe csak a hátam mögött. Pl ma tesin (nem vagyok jó fociból) fociztunk és nem mondta a szemembe, hogy béna vagyok hanem jó hangosan mondja a haverjának mint ha ott se lennék, hogy "nézd már xy de b......sz". Vagy ha esik az eső direkt rámrugja a vizet a pocsojából majd megkérdezi "hideg volt?". A legjobban az boszant mert erről nem tehetek, hogy állandóan cseszeget, hogy sovány vagyok és szinte egyfolytában mondja. Úgy érzem csak az a megoldás, hogy beszól még párszor aztán nagyon dúrván leoltom mindent a fejéhez vágok amiről tehet nem tehet de hibája aztán ha visszaszól akkor addig szólok vissza amíg nekem nem jön és "önvédelemből elkenem a száját". Lehet nem jó ötlet de nem tudok jobb megoldást. Ti mit tennétek a helyembe, mit javasoltok nekem? Előre is köszi! 14/f

2013. okt. 22. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem kicsit felfújod a dolgot. Ne foglalkozz vele, éretlen és a viselkedése mögött komoly problémák bujkálnak. Elhanyagolhatják otthon... Nincsenek igaz barátai.. És így szeretné felhívni magára a figyelmet. :) Nekem is van egy ilyen osztálytársam. Egy időben rengeteget csúfolt. Persze, mivel lány vagyok és belé is szorult egy miniiiiimmmáális (tényleg nagyon minimális) emberség, ezért testileg nem bántalmazott. Viszont miatta voltam már depressziós és nagyon komolyan éheztettem is magam, mivel elég duci voltam. Mára már elfogadtam magam, sportolok, egészségesen táplálkozok és a tinikorba lépve rengeteg felesleges kilótól megszabadultam. Igazán jól érzem magam a bőrömben és nem érdekelnek az ilyen kis idióták.


Egyszerűen tegyél a fejére jóóó magasról. Ha sár van, javaslom menj olyan részén a járdának, ahonnan nem tudnak felcsapni. :D És kerüld a társaságát... Nem elbújni kell előle, nem ezt mondom. Ha nagyon sértő dolgot mond, szólj csak vissza neki (ha lehet, minél nyugodtabban, annál jobban idegesíti 3:D -tapasztalat) ja és semmi képp sem kell verekedéshez folyamodni.^^ Az erőszak sohasem megoldás. :3

Mindenki jó valamiben... és valamiben borzasztó. Előfordulhat, hogy te nem vagy jó valamiben... jelen esetben a fociban. Ellenben biztos van olyan dolog is, amihez értesz!^^ Inkább arra fordítsd az energiádat, hogy fejleszd a képességeidet olyan dolgokban, amihez van tehetséged, ne foglalkozz az ilyen kis idiótákkal! Sajnos ilyenek mindig is voltak és lesznek is... A legjobb megoldás, ha hagyjuk őket, hogy belefulladjanak a saját rosszindulatukba.

remélem, valamennyit segítettem, sok sikert!^^

14/L

2013. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy minden nap egy iskolába vagyok vele és elkerülni nem tudom mert akkor is odajön és cseszeget. Minden nap már kb egy hónapja, már próbáltam figyelmen kívül hagyni mint aki meg se hallja de csak hangosabban és többet cseszegetett. Volt, hogy visszaszóltam neki akkor csöndbe maradt de kb 10 perc múlva megint rákezdett. Nem egy észlény, már másodjára járja a kikencediket próbáltam megbeszélni de nem lehet vele mert szinte meg se hallja. Már nem tudom, hogy mit csináljak ezért jutott eszembe a verekedés legalább visszakapná. Légyszi adjatok valami tanácsot, ti mit tennétek a helyembe?
2013. okt. 22. 20:16
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

ha kirobbansz akkor ő nyer,te meg nevetség tárgya leszel.

át kellene venned a szerepét és neked kellene elkezdeni piszkálni,nem reagálni csak az ő piszkálására.

és igen.

az új suliban bunyózni kell ha csúcsra törsz,ez eléggé alap.

én is mindig bunyóztam ennyi idősen.

és nem önvédelemből ezt felejtsd el.

ha te akarsz lenni a testi lelki győztes,akkor te kezded,te irányítasz,te provokálod ki.

az alapján amit írsz te egyik helyzetet sem irányítottad,végig reagáló báb voltál.

2013. okt. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen én soha nem kezdtem, lehet az lesz, hogy elkezdem piszkálni, azt jól megverem. Nem hiszem, hogy kapnék bármit is sajnos eléggagyi suli ahol nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy valaki verekedik...
2013. okt. 23. 11:34
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

#1 vagyok... Jesszus, kedves előző, kérem szépen az emberiség nevében, hogy most szépen ásd el magad! -.-

Én amellett vagyok, hogy a verekedéstől nem "menő leszel", csak bebizonyítod, hogy annyira kétségbeesett vagy és idióta, hogy ezt látod az egyetlen megoldásnak.-.- Az erőszak sohasem megoldás. Érett középiskolás fejjel kellene gondolkodni és ha te ekkora marha voltál legalább szorult volna beléd annyi értelem az elmúlt évek során, hogy a fiatalabbakat nem erre buzdítod! -.-


Kedves Kérdező! Te magad mondtad, hogy az illető egy idióta és nem képes értelmes kommunikáció lebonyolítására. Pontosan ezért kell őt békén hagyni és nem foglalkozni vele. Szegénynek épp elég baja az, hogy ilyen idióta... Nem kellene lesüllyedned a szintjére. Foglalkozz a tanulással, a hobbijaiddal, légy szorgalmas és kitartó! Erre koncentrálj! :) Ha valamit mondd, tegyél úgy, mint aki nem hallotta és gondolt azt, hogy az elmondottakat nem is neked szánta. Csak élvezd a sulit, legyél a barátaiddal, nehogy már egy ilyen kis p*cs elrontsa a tinikorodat! :)))

Lehet, hogy ha nem szólsz vissza, eleinte hangosabban és durvábban gúnyolódik. Tudod, ez a türelme fogytának a jele. :) Egy idő után majd megunja... Ha meg nem, akkor se érdekeljen! Vannak barátaid akik szeretnek téged, van családod, ez a lényeg!

Persze a te kezedben a döntés... Ha verekedni akarsz, csak nyugodtan! Lesüllyedhetsz a szintjére és feleslegesen keverheted magad bajba, nekem az is megfelel, nincs hozzád közöm.. Azért jó lenne gyarapítani az értelmes élőlényeket a világban, mert sajnos kihaló félben vannak...

2013. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Foglalkozok a tanulással a hobbimmal a családommal de milyen sz.r már úgy bemenni suliba, hogy egyből a súlyommal kezd el csesztetni, aztán bemenni tesiórára ahol meg azzal csesztet, hogy ebben meg abban béna vagyok és így eltölteni 7-8 órát heti 5* a suliba.
2013. okt. 23. 11:49
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Ennél azért van, ami fájdalmasabb és károsabb. Ha az zavar, amit mások látnak/hallanak belőle, akkor szerintem töprengj azon is, hogy az mi a francot számít. Ha egy kicsit azért hihetnek neki, akkor bagatellizáld el a szavait, hiteltelenítsd el, és fordítsd ellene lehetőleg mindet. Hamar rá lehet érezni, csak rá ne szokj! A sulitól nagyon-nagyon messze, és lehetőleg tanúk nélkül, nyugodtan elkenheted a száját akár kedvtelésből is, ha valóban úgy látod, hogy jobb lesz valami tőle. Egy nagyon kiadós pofon se biztos, hogy taktikailag hátrányos lenne, az még akár nyilvános is lehet, és legyen olyan fedősztorid, amiben a pofonod egy ártatlan áldozat kétségbeesett reakciója. De szerintem könnyebb és hatásosabb a hiteltelenítés + ellene fordítás.
2013. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy van olyan aki hisz neki mert amíg el nem kezdte mondani kb egy hónapja addig senki nem szólt be se a súlyom miatt se más miatt viszont ahogy elkezdte már az egyik hülye haverja is kezdi átvenni. Múltkor az a h.lye haverja elkezdett beszólni, rákiabáltam, hogy ne pofázzál és egyből csöndbe maradt. Sajnos a másik nem ilyen.
2013. okt. 23. 22:36
 9/18 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nem felhúzni magad a dolgain, és ha látja,h le se x@rod, semmibeveszed, akkor lehet, h abbahagyja. Bár én nemtom.
2013. okt. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Eddig nagyjából semmibe vettem vagyis ez nem teljesen igaz mert rohadtul idegesített csak nem mutattam ki és sajnos nem hagyta abba.
2013. okt. 23. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!