Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintitek egy 10 pontos...

Szerintitek egy 10 pontos matek dolgozatot meglehet írni 4-re vagy 5-re?

Figyelt kérdés
Van egy matektanárom, aki rá van állva a 10 pontos dolgozatokra. Ez rendben is lenne, ha az elméletet kérné, de nem, inkább nehezebb számításokat kér, mint amilyenek a könyvben vannak. Mindenki 2-3-ra áll... Én amúgy sem vagyok egy ész matekból, és most 2,1 az átlagom... Igen, van egy hármasom, meg két kettesem! Pedig 4-5-s vagyok matekból, de nem tudok megírni egy 10 pontos dolgozatot hibátlanra... Gondolkodtunk azon az osztállyal, hogy szólunk a matektanárunknak, hogy nagyobb pontszámú röpdolgozatokat írasson (20p), ha nem fogadja el, akkor osztályfőnöknek fogunk szólni, és ha ő nem jár közben, képtelenek lennénk azt csinálni mint már korábban, petíciót írnánk, hogy a régi matektanárunk tanítsa a mi évfolyamunkat. (A petíció eddig mindig bevált, a szülők is segítenek mindig)

2013. okt. 27. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen meg lehet írni hibátlanra. 10 pont? Akkor a példa kedvéért 10 feladat, hibátlan levezetve feladatonként egy pontal? Ha valami bibi van akkor meg nulla az a feladat? Am ez necces. Ezeken sokan elvéreznek. Általában egy egy feladat több pontos, pont ezek miatt, hogy ha pl az eleje jó, de vétesz utánna is, akkor is szerezz valamennyi pontot.

Nekünk a szilárdságtan volt ilyen. Egy feladat vagy jó vagy nem. Igaz ez már az életre "kellett" hiszen ha egy tervezett háznál bakizol egy ilyet, nem veszed észre ott nagyon nagy gubanc lehet. De középsuliban ritka az ilyen pontozás.

2013. okt. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egesz biztosan meglehet irni egy 10 pontos dolgozatot is otosre, az, hogy neked nem sikerul, mas kerdes. Egyebkent tenyleg nagyon alacsony ez a pontszam, felteve, ha nem 1, legfeljebb 2 feladatbol all a dolgozat. Szerintem nyugodtan kerjetek meg a tanart, hogy adjon reszpontokat is es legyen kicsit magasabb a max pont.

Peticiot irni en lennek "keptelen", te kenytelen leszel. :)

2013. okt. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van 4 feladat, az első általában 4 pont szokott lenne, a második 2 pont, a harmadik 2 pont, és az utolsó is 2 pont. És eddig nem sikerült (jó egy ember írt egyszer ötös dolgozatot) senkinek 5-t írnia. A legmagasabb átlag a matekcsoportban 3,5. Pedig én tagozatos voltam tavaly, de ott sem voltak ilyen dolgozatok...
2013. okt. 27. 08:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi kirívó.


Nálunk is ez ment, sőt (!) 10 feladat volt, 1 feladat 1 pontot ért, részpont nem létezett,

plusz 6-tól volt KETTES, mégis volt 5-ös (amit max. pontnál lehetett szerezni).


Sima matekosztály, nem faktos, ugyanakkor rengetegen mentek tovább matekkal kapcsolatos egyetemi, főiskolai szakra a jó alapoknak köszönhetően.

Egyetemen is hasonlóan értékelték a Zh-kat.

2013. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4-s:

Mi nem emelt szintű matek csoportba járunk. Én, és a többiek az alapokat vesszük csak, de ő olyanokat tanít nekünk, amit még az emelt szintű matekcsoportban SEM! Ha annyira akar a tanárunk emelt szintű matekot tanítani, szívesen segítünk neki, hogy ő tanítsa a legjobbakat. Ismétlem: Tavaly, az EMELT szintű matekot tanultam én is, 4,4-s átlagom volt. Most a 10 pontos dolgozatok miatt, nem hogy az ötösömért kell aggódnom, hanem a 3-t!

2013. okt. 27. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hányadikosok vagytok?
2013. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,nekem a tanáraim tárgyakból rendszeresen adnak 4-7 pont közötti dolgozatokat.Azokat is meg lehet írni mindenféle jegyre.Tökre nem a pontszámításon múlik,hanem ahogy a tanár magyaráz,valószínűleg kevésbé értitek.És ráadásul egy emekt sintű matekcsoporttól(csak félig-meddig olvasgattam el a kommenteket) el lehet várni egy szintet,de az sem a dolgozat pontszáma miatt sikerül rosszul.És ha olyat kérdez,ami a könyvben benne van(olyan típusút),akkor meg végképp nem lehet panaszkodni,hisz ott a könyv,nem lehetetlent kérdez.
2013. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti, csináltatott egy feladatot, utána megkérdezte kiknek lett jó. 1 embernek, mindenkinek rossz lett, és nem, hogy gyakoroltunk volna, pedig látta mindenkinél, hogy hülyeségeket írt, NEM!!! Megíratta még azon az órán a dolgozatot. Jó fej, de azzal nem mentünk sokra.

Egyébként a 2. félévre megkapnánk az új tanárt, a régi tanárunkat.

2013. nov. 11. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!