Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon mindenki isteníti az egyetemi tanárokat, holott sokuk nem is ért ahhoz amit csinál (a tanításról és emberségről már nem is beszélve)?

Figyelt kérdés

Már pár éve tanulok egyetemen, bejárok, tanulok rendesen, igyekszem megcsinálni, amit kell, nem csúsztam még semmit. De egyszerűen már nem bírom elviselni az egyetemet, nem a tanulás a gond, hanem a tanárok viselkedése. Annyira önteltek, ellenszenvesek, flegmák, és lenézők a diákokkal, hogy azt szavakba sem tudom önteni..., persze azért 1-2 kivétel akad, de a tapasztalataim alapján a többség ilyen. Nem magyaráznak semmit, nem szemléltetnek semmit, és gyakorlati órákon is csak elméletet tanulunk. És hiába tanultam becsületesen, úgy érzem nem ér semmit a tudásom, mert alkalmazni nem tudom. Ill. ha odamegyek kérdezni valamit óra után, a válasz általában az, hogy "ott a könyv olvassa el".

És ami felháborít az egészben hogy a csoporttársaim ezeket a tanárokat istenítik, hogy milyen jó emberek...

Csak szerintem a tisztelet egyáltalán nem itt kezdődik, az okés, hogy idősebb, és mint tanár okosabb, és "elméletileg" tisztelném is őket ezért, de azok után, hogy úgy bánnak a diákkal, mint egy darab sz*rral, ezek után szó sincs tiszteletről irántuk. Most attól függetlenül, hogy ki milyen korú és végzettségű, az alapvető emberei tiszteletről nem illik megfeledkezni.


Arról nem is beszélve, hogy egy egyetemnek, vagy bármiféle oktatási intézménynek nem az az alapvető rendeltetése, hogy a diákok ellen tegyenek. Pont,hogy segíteniük kéne őket, hogy minél jobb szakemberekké váljanak, ezzel előmozdítva az ország jövőjét is. Ehelyett konkrétan nem csinálnak semmit...

Kérdem én, akkor miért lett tanár az ilyen? Vagy miért nem ellenőrzik őket?


Ehhez képest Németországban már az általános iskolákban is ki vannak téve a napelemek, hogy tanulmányozhassák őket az iskolások, Oxfordban a bukási arány 1 % alatt van, mert aki oda megy, azt normálisan megtanítják arra ami érdekli, ill. számos nyugat-európai vagy amerikai múzeumba ingyenes a belépés és még sorolhatnám az ilyen példákat.


Én már a szakomat is megutáltam, mert egyszerűen a lelkesedésemet/motivációmat teljesen letörték a dolog iránt, rossz érzés tör rám, ha belegondolok, hogy ez lesz a munkám.

Szóval nem értem, hogy a magyar diákok miért és hogyan tudják ezt elfogadni, vagy sokan még szeretni is.



2013. nov. 4. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ez már az egyetem előtt elkezdődik sokszor...alapvetően elcseszett az oktatási kultúra magyarországon.
2013. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen sajnos... Csak az egyetemtől valahol mást vártam volna, ill. azt nem értem, hogy szeretheti ezt valaki.
2013. nov. 4. 23:39
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Az egyetemi előadók, vagy gyakorlatvezetők nagy része nem tanár, hanem szakember, így szerintem nem várható el tőlük, hogy jól tanítsanak, vagy hogy egyáltalán tudjanak tanítani. Félreértés ne essék, nem akarom védeni őket és teljességgel igazat adok neked, de ez is közrejátszik a helyzetben, amit leírtam.
2013. nov. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakon vagy?
2013. nov. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lencsefőzelék ***** válasza:
80%
Szándékosan züllesztették le az oktatást. A hatalomnak nem célja, hogy jól informált, a problémákat átlátó fiatalokat neveljen, nekik buta, a dolgokat nem megkérdőjelező emberekre van szükségük, akik még bólogatnak is a sok hülyeségre (lásd a valóságshow-k és szappanoperák közönségét).
2013. nov. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Nekem eddig soha nem volt ilyesféle gondom a tanárokkal. Ha szakmai kérdésben fordultam hozzájuk mindig segítettek, és túlnyomó többségük emberileg is rendben volt, úgy értem maximálisan korrektül viselkedtek. elte-ttk.
2013. nov. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, sajnos nagyon sok magát "előadónak" nevező ember viselkedik így az egyetemen. Viszont a csoporttársaid nem lehetnek valami nagy észlények, ha ezt nem veszik észre, vagy azt hiszik, hogy így meglesz a kettesük. Furcsa, hogy nálatok így megs, mert mi kb. sportot űztünk abból, hogy az oktatást kritizáltuk. (természetesen dícsértük is, amikor volt rá okunk)
2013. nov. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:

Abban igazat adok neked, hogy szakemberek és kutatók. De akkor menjenek dolgozni vagy valami, és egyetemen olyan tanítson aki alkalmas is rá. Ennyi erővel én is csinálhatnék bármit, ha értek hozzá, ha nem; meg elvégre a tanítás is egy szakma, ha munkahelyen rendszeresen nem csinálod meg amit kell, kapásból kirúgnak.


4. válaszoló:

Geológiát tanulok már Msc-n.


5. válaszoló:

Jogos, amit mondasz.


6.válaszoló:

Akkor szerencséd volt, és örülj neki, hogy nem volt még ilyen tapasztalatod, sajnos én nagyrészt ilyenekkel találkoztam.

Nyilván volt nekem is 1-2 rendes tanárom, akit tiszteltem is, és szakmailag is nagyon jók voltak, de ha általánosítanom kell, azt tudnám mondani, hogy 10-ből kb. 2 tanár tisztességes, vagy még ezzel is sokat mondtam. És ez azért elég kevés, szerintem.

Bár nyilván szaktól és egyetemtől is függ.


7.válaszoló:

Ez az amit én se értek, hogy miért nem veszik ezt észre a többiek, egy csomószor már én érzem magam rosszul emiatt. 1-2 ember van, aki hasonlóképpen gondolkodik, de ki is néznek minket ezért. Mazochisták, vagy nem tudom. :D

Holott az lenne a normális viselkedés ilyenkor, hogy okés, még ha rosszak is a tanárok, de legalább mi diákok összefognánk, és segítenénk egymást, de nálunk sajnos ez nincs meg, mindenki megvan magának. És sokszor már órán is gyomorgörcsöm van, a tanároktól, de már lassan a csoporttársaim miatt is. ÉS ez elég rossz így, nem tudom, hogyan viseljem.

Nyilván nekem is volt olyan tanárom, akit dicsértem, szóval nem azt mondom, hogy mindenki ilyen, csak a többség.

2013. nov. 5. 01:22
 9/9 anonim ***** válasza:

azért, mert a legtöbb magyar ember birka. az orvosok pl. általában tájékozatlanok, flegmák, és az egyszerűbb dolgokon kívül semmit nem tudnak diagnosztizálni, mégis rengeteg ember automatikusan védi őket. ugyanez a helyzet az egyetemi tanárokkal is. az emberek azt hiszik, h mivel ők már elértek vmit, tévedhetetlenek és tökéletesek.


amúgy nekem is ugyanaz a tapasztalatom, bár én már végeztem. a legtöbb oktató beképzelt, nemtörődöm volt, képtelen volt normális előadást tartani, és úgy összességében teljesen alkalmatlanok voltak a tanári pályára. a gimnáziumban sokkal jobb tanáraim voltak.

2015. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!