Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a baja a tanáromnak? úgy...

Mi a baja a tanáromnak? úgy érzem jogtalanul szállt rám!

Figyelt kérdés

Végzős lány vagyok. Az egyik nyelvi tanárom ebben a tanévben teljesen rám szált, leginkább dolgozatokkor. Az első számonkérésnél szinte hibátlanul tudtam válaszolni mindenre. Természetesen azt hitte, hogy puskázom, ezért a dolgozat kiosztásakor szóban számon kérte az adott anyagot.


Ma is írtunk. A szomszédos padsorból egy csaj a dolgozatát odadobta nekem. Nem foglalkoztam vele, ezért letettem a mögöttem lévő padra. Dolgozat befejezésekor odaadtam a csajnak a lapot. A tanár a torkomnak esett, hogy fejezzem be ezt az egészet, amit csinálok, beírja az egyes (mondtam, hogy írja be nyugodtan, mert nem a csajról másoltam le).


A dolgozatomra ráírtam nagy betűkkel, hogy saját kútfőből dolgoztam. Óra után megint nekem esett, hogy másoltam. Mondtam neki, hogy nézze meg a csaj és az én dolgozatomat, aztán döntse el, hogy másoltam e, vagy sem...



2013. nov. 8. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd az igazgatónál, ha ezt sorozatosan csinálja és bizonyítani tudod, hogy ok nélkül.
2013. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Szetintem csak meg akar .ugni.

Ő ìgy jelzi felèd.

''0pd le az egyik nagyszünetben akkor minden helyre jön.

2013. nov. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Idősebb nő a tanárom...
2013. nov. 8. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Az, hogy a dolgozatodra odabiggyesztetted azt a mondatot, szemtelenség volt. Eleve azt látom, hogy fel van vágva a nyelved vele szemben.

Egy kicsit magadba is nézhetnél, nem állítok semmit, de őszintén - tényleg soha nem puskáztál az óráján? Mert ha igen, akkor ne haragudj, de eljátszottad a bizalmát.

Én mindenesetre meghallgatnám a tanár verzióját is. Elképzelhető, hogy jogtalanul szekál, szóval ha ezt tiszta lelkiismerettel kijelentheted, akkor vagy mondd meg neki (normális hangnemben, nem ilyen szemtelenül), ha nem használ, mondd el a szüleidnek, végső esetben az igazgatónak. De előtte próbáld meg önámítás nélkül értékelni a helyzetet...

2013. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
5. éve tanít. Hidd el, idén az első pár alkalomnál nem mondtam egy büdös szót sem. Neked nem lenne felvágva a nyelved ilyen esetben?
2013. nov. 8. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Tanulj mindig az óráira, hogy semmibe ne tudjon belekötni. Ha a legközelebbi dolgozatnál is megvádol, akkor mondd neki, hogy ha ennyire nem hiszi el, hogy nem puskázol, akkor ezentúl feleltessen téged szóban dolgozatírás helyett.
2013. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, kérdező, nem lenne felvágva a nyelvem.

1. Nem beszélek így egy tanárral.

2. Stratégiai szempontból marhaság, mert csak még jobban feldühíted, támadási felületet biztosítasz neki.

3. Nem pofázok vissza senkinek szemtelenül, mert ezzel akarom bizonyítani, hogy intelligens ember módjára oldom meg a problémáimat.


Szóval feleselj nyugodtan, de te fogod meginni a levét.

2013. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!