Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogyha egy...

Miért van az, hogyha egy diáklány szerelmes a tanárába vagy rajong érte, akkor letámadjátok, hogy buták, meg csak viszket nekik?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz kategóriába soroltam a kérdést, de nem is ez a lényeg.

Még mielőtt félreértenétek, nem vagyok szerelmes egyik tanáromba sem, nem ezért kérdeztem. Csak egyszerűen nem fér a fejembe, hogyha egy 16-18 éves diáklány szerelmes a tanárába, az miért akkora bűn? Egy csomó kérdésnél látom az "idétlen tinisuna vagy", " te butuska kislány", "már megint egy kiscsaj, akinek viszket a nunija" és az ezekhez hasonló kommenteket. Az a tanár lehetett volna a sarki kisboltban pénztáros vagy akárki. És csak ezért letinisunázni valakit, mert szerelmes egy nála idősebb férfiba? Ez megtörténhet akárkivel, sőt, elég sok fiatallal megtörténik, csak valószínüleg ők nem írják ki GYIK-re.

Én úgy gondolom, hogy amíg a kiscsaj nem kezdi el kipakolni a melleit a tanárnak vagy nem tesz két/egyértelmű mozdulatokat felé, nem flörtöl, magyarul magában tartja az érzéseit addig nem érdemli meg, hogy lehülyézzék, főleg, mert nem is tehet ő róla. De lehet, hogy én gondolom rosszul.

A Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.


2013. dec. 15. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Régen volt tudod egy hierarchia. A tanárokra felnéztünk, tiszteltük őket. Ők voltak valakik, ittunk minden szavukat. Tiszteltük őket, tisztelettel beszéltünk velük. Ma már csak a legalja megy tanárnak, akit "nem vettek fel sehova". Szétnézek a bölcsészek között és röhögnöm kell. Régen nem emlegették egy lapon a tanárokat a sarki boltossal, ma már a sarki boltos is tájékozottabb mint egy magyar tanár. És igen, el is jutottunk odáig, hogy a mai kis tiniribik szemrebbenés nélkül kipakolják a cuccost és myomulnak a suhancra aki a katedrán áll. Nincs már tekintélye a tanároknak, és ezt maguknak köszönhetik. (meg az oktatási rendszernek, de ebbe msot ne menjünk bele). Azzal nincs baj, amit te írsz, én is rajongtam anno némely tanáromért. De nagyon is általános ez a rácuppasnás, amit írtam. Na igen, azok buta kis viszketőpináju ribikék.
2013. dec. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"A Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok."


Kíváncsi lehetsz, de nehogy komolyan vedd. Szemmel láthatólag normálisabb vagy, érettebben gondolkodsz mint az ide írok minimum kétharmada. De ebből a kétharmadból is kiemeled a legprimitívebb megjegyzéseket.


Persze hogy ezek után úgy tűnik, hogy hülyeséget beszélnek. Jó hogy megkérdezel embereket, de nem mindegy kinek a véleményére adsz, és ne tekintsd ezt az oldalt reprezentatív mintának, mert nagyon nem az.

2013. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Már nem vagyok iskolás, de nálunk is mindig volt egy-egy fiatalabb tanárbácsi, akiért "odavoltunk". Persze ez csak plátói volt. Kibeszéltük egymás között, hogy helyes, jó a feneke.

De soha az életben eszünkbe nem jutott volna vele bármit is csinálni konkrétan.

Az a baj, hogy a mai fiatalok/gyerekek, sokszor nem csak plátóian gondolnak tanárokra, idősebb férfiakra, hanem konkrétan rájuk is másznának. Na ezért vannak a negatív kommentek.

2013. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is bejön a tanárom, mert intelligens, bölcs, stb. és rajongok érte. És ábrándozom is meg minden, de úgyis tudom, hogy semmi nem lesz belőle, és nem is próbálkozom nála, meg semmi. Szerintem ez természetes dolog, hiszen egy csomó fiatal lány csak az iskolában találkozik érett férfiakkal, főleg ha nem ismeri az édesapját. Amíg elméleti síkon marad a dolog, nem kell elítélni.

És persze van pár lány, aki mondjuk kevésbé racionális, mint én, és elkezd reménykedni, meg kérdéseket kiírni ide, stb..

Nagyon sok tapasztalatlan fiatal nem kezeli a helyén az emberi kapcsolatokat, aztán majd szépen kinövik és kész. Egy jó tanár az ilyet észreveszi. A rossz, vagy a amelyik éppen nem túl stabil érzelmileg, esetleg nem magabiztos, az meg kihasználja. De az meg már az iskola feladata, hogy az ilyet kiszűrje. Én senkit nem ítélek el.

2014. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!