Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mit csináljak, ha...

Szerintetek mit csináljak, ha nem érzem jól magam az iskolában?

Figyelt kérdés
Az osztály tele van beképzelt barmokkal meg öntelt libákkal, akik állandóan kibeszélnek a hátam mögött, meg megaláznak a többiek előtt, pletykákat terjesztenek rólam...És nem csak ez, hanem pl. a koránkelés, és hogy egész nap talpon vagyok, estig tanulok, későn fekszek le és reggel nem tudok felkelni és egész nap hót fáradt vagyok, meg fáj a fejem, minden bajom van..és ami néha már egyenesen engem idegesít, hogy egy csomó tantárgyból olyan lassan haladunk az anyaggal, mert vannak az osztályban olyanok, akik az egész órákat végigdumálják, és ezzel telik el az egész óra, h őket szólongatják a tanárok, hogy fogják már be...Gondoltam arra, hogy magántanuló szeretnék lenni, de az meg elég sokba kerül és nem engedhetnénk meg magunknak...Csak már annyira irritál ez az egész, ott vagyok az iskolában egész nap és miért? Hogy azt hallgassam órán, hogy a tanár könyörög mindig ugyanazoknak az embereknek, hogy ne beszélgessenek. Mit csináljak? 15/L
2014. jan. 5. 01:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs másik suli a környéken? Ha a szüleidet rá tudod venni, hogy a másik helyen jobban haladnál, jobb az oktatás és még gyorsan léptek, akár a második félévet kezdheted is az új suliban. Sok megoldás nincs, vagy a másik suli, vagy elviseled.

Magántanulónak lenni pedig nem biztos, hogy jó ötlet, egyáltalán nem drága az, mert nem kötelező magántanárt fogadni, szóval költsége nincs.

2014. jan. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele, megpróbáltam megbarátkozni vele, de nem ment. Tudománykedvelő, szabadgondolkodó fiatalként is gyűlölöm azt, hogy olyan dolgokat muszáj tanulnom amiknek semmi hasznát nem veszem és nem is érdekelnek.

Mindig úgy állok hozzá az egészhez, hogy nem tart örökké, nemsokára vége, még két óra és lejár a tanítás, még két nap és hétvége, még pár hét és szünet stb... Otthon meg gyorsan, pár óra alatt megtanulok, és onnantól nem is gondolok a sulira reggelig. Stigulán mérem a heteket, hogy mennyi van évvégéig és mennyi van mögöttem :D

2014. jan. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

02:22 Tudom, csak nekem a szüleim is egész nap dolgoznak, meg ők nem valami műveltek, vagy hogy mondjam...és már így is, amikor felmondom nekik pl. matekból a szabályokat, amiket veszünk, vagy kémiából a házit, én magyarázom el nekik :/ Szóval nekem csak úgy lenne megoldható, ha magántanár tanítana :(

Egyébként lehet, átmegyek másik iskolába...de nem biztos...most az jutott eszembe, hogy a városban ez az egyetlen vegyi szakközép, erős gomnáziumokba lehet, be se kerülnék bio-kém szakra, olyan iskolába meg nem mennék, ahol nincs külön bio-kémia szak, mert mindenképp vegyész akarok lenni..szóval még gondolkozom rajta.

02:44 Én is így vagyok :// Én is inkább reál beállítottságú vagyok, ezért is utálom annyira a törit, és kész kínszenvedés tanulnom, meg hallgatnom a tanárt, hogy állandóan nekem mondja, hogy ha nem tanulom most a törit, nem fogom érteni a politikát se, ami a mai világban zajlik...de basszus ha egyszer nem érdekel???Én nem politikus akarok lenni, akkor miért kéne a politikával foglalkoznom? Esküszöm, olyan jól ellennék az iskolában, ha csak reál tárgyaink lennének...főleg kémia, matek meg fizika<3

2014. jan. 5. 10:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont így voltam én is tavaly kilencedikben... :D Átjöttem, megváltás volt :D Szerencsére már alig emlékszem arra a sok gyötrő, megalázó osztálytársakra...
2014. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy neked így alakult :)
2014. jan. 5. 18:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát,én már megbántam,hogy nem léptem és nem mentem át másik iskolába!Katasztrófa,ami nálunk van.Látom nálatok is hasonló a helyzet.

Most lépj,ha jót akarsz magadnak meg az idegrendszerednek!

18/L

2014. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet, tényleg az lesz :S Amúgy ha most szakközépbe járok, és olyan 4-es átlagom van itt, felvehetnek egy erős gimnáziumba? :/
2014. jan. 5. 20:36
 8/9 anonim válasza:
Szerintem keress egy barátnőt.Egy ember sincs az osztályban aki megértene?
2014. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felvehetnek erős gimnáziumba,de azt lehet,hogy nehezebben és rosszabb jegyekkel viszed végig.
2014. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!