Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csinálnátok? (bővebben lent)

Gocska kérdése:

Mit csinálnátok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy matektanárom aki egész órán üvölt mindenkivel még akkor is ha nem csinált semmit! Rám még pikkel is ok nélkül! Mit csináljak? Hogy kéne lerendezni vagy elérni az hogy ne pikkeljen rám? (a jegyeim bánhatják) :/
2014. jan. 5. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Értelmesen megkérdezed tőle,hogy mikor van fogadóórája.Ha elmondja,megkérdezed tőle,hogy bejöhet-e az anyukád.Anyukádnak elmondod a tanárral lévő rossz kapcsolatodat,anyud bemegy a tanárhoz.Nem kell kiabálni a tanárral,mindössze el kell vele beszélgetni,meg kell kérdezni tőle,hogy mi a probléma veled,veletek.Általában semelyik tanár sem szokott oktalanul üvölteni,csak ha rossz napja van,vagy ha csalódott a szakmájába,vagy a saját magánéletébe.

Nekem az osztályfőnököm az konkrétan olyan,hogy állandóan ideges,bár sosem kiabál,csak sokszor felemeli a hangját.Nem szereti a saját osztályát,mert szerinte nem vagyunk összetartóak(szerintem se,és senki szerint se).Viszont szerintem igazából a saját szakmájában,saját teljesítményében csalódott.Szerintem azt hitte,hogy majd érdekes lehet az ő stílusa,a középiskolás irodalom és nyelvtan anyagot érdekesen tudja leadni.MINDEZ NEM JÖTT BE NEKI,ugyanis 4.éve járok az óráira,de igazán egy tananyagra sem emlékszek,amit érdekesen adott volna le.Egyszerűen szerintem beleunt a tanári létbe.Vele mondjuk nem lehet beszélgetni normálisan,mert hangsúlyozom:MINDENKIT HÜLYÉNEK NÉZ.Őt is hülyének nézik még a saját kollégái is.Én nem minősíteném,az biztos,hogy nem lett belőle jó tanár.

Szóval szerintem körbe kellene nézned az osztályodban.Meg kellene figyelned,hogy milyen ez a tanár,mik a szokásai,hány gyerek unatkozik az óráján.

Gondolom mindenki ideges,feszült,mikor ez a tanár bejön.

Szerintem amúgy meg lehet lepni valami kis ajándékkal,csokival,vagy bármivel,amit szeret.Elmondani neki,hogy titeket érdekel a matek(ha nem,akkor is ezt kell mondani),de valahogy vezessétek rá arra is,hogy nyugodtabb légkört szeretnétek.

Én biztosan valahogy így tennék.Az osztályfőnök hülyeségeibe viszont muszáj beletörődnöm,beletörődnünk,meg már felesleges a változtatás.

18/L

2014. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2014. jan. 6. 15:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit,szívesen adok tanácsot!Remélem beválik!
2014. jan. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
23 évesen kezdtem tanítani egy középsuliban 2008-ban. Azt nem mondom, hogy soha nem volt konfliktusom egy diákkal sem, de kb. 1,5 év után üvöltöztem először egy diákkal. A tanáriban telefonáltam vezetékes telefonnal, a diák besétált és lenyomta a telefont. Akkor is csak hirtelen felindulásból. Mindent meg lehet beszélni, abból le kell vonni a következtetéseket. Az a baj, hogy a tanárok többsége nem a tudása és a hivatástudata miatt kerül be egy oktatási intézménybe.
2014. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!