Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy KOLLÉGÁMMAL vettünk egy 34 ezer ft-os telefont, amit én fizettem ki ( a helyszínen 13.000 ft -ot kellett fizetni, a többi pént, havi 1800-ban, részletenként kell fizetni 11-12 hónapig ). A telefonszám az enyém ( előfizetéses ), a telefon az övé, vagyis a menyasszonyáé. Az én nevemre kellett megvenni, mert ő már nem tud venni az övére ( ez egy flottás telefon ), így ő havonta fizeti nekem a telefon törlesztőjét.


De nem nagyon fizeti. Sokszor kell mondani neki hogy mikor adja oda a pénzt, 1800 ft helyett 1500 Ft-ot ad, és a 300 Ft-ot " majd " odaadja, de még nem adta. Már nagyon megbántam hogy üzleteltem vele.

Ti mit csinálnátok a helyemben?


Még csak le sem tudok tiltani a telefont, hogy monjduk el lopták,mert a telefonszám az enyém!!!


2013. okt. 19. 14:03
 1/9 A kérdező kommentje:
31 Éves férfiról van szó.
2013. okt. 19. 14:04
 2/9 A kérdező kommentje:
3 hónapja megy ez, könyörögni kell neki hogy adja oda a pénz. És ahogy írtam, nem a teljes összeget adja oda. Nem vagyok zsugori, nem arról van szó, nem ezért " izélek " 300 és 500 Ft-ok miatt, csak ezeket nekem kell fizetnem ő helyett.
2013. okt. 19. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól miért ne tilthatnád le a telefont?
2013. okt. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De le tudod tiltani a telefont, mert a készüléknek semmi köze a SIM kártyához. IMEI szám alapján azonosítják. Úgyhogy megmondhatod neki, hogy vagy nagyon gyorsan visszafizeti a tartozását és ezentúl időben odaadja neked a pontos összeget, különben letiltod a telefonját, a menyasszonyát pedig megeteted egy zsiráffal a budapesti állatkertben.
2013. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hú, tényleg , erre nem gondoltam!

Akkor ha letiltatom a SIM kártyát, attól tudom használni a telefonszámot, egy teljesen másik telefonban ugye? Nem tiltják le a telefonszámot is?

2013. okt. 20. 08:36
 6/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, lehet én írtam rosszul, de a készülék SIM kártyája nálam van!! Azt használom én, Ő csak magát a telefont használja, más SIM kártyával!!


Ezért írtam, hogy le sem tudom tiltani!!

2013. okt. 20. 11:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Atyaég. Te mégis milyen munkakörben dolgozol, hogy ennyire buta vagy? Leírtam neked szó szerint ezt: 'De le tudod tiltani a telefont, mert a készüléknek semmi köze a SIM kártyához.'. Erre miért válaszolod azt, hogy akkor letiltod a SIM kártyát, miközben a telefont kellene? Nem tudom neked ennél egyszerűbben leírni, de a TELEFONT tiltsad le a szolgáltatónál.
2013. okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk szép kis kollektíva a tiétek...

Ahogy az utolsó mondja, a telefont is le lehet tiltani. Minden telefonnak van egy azonosítója (IMEI szám), ami alapján magát a készüléket is le lehet tiltani.


Egyébként meg vond le a tanulságot: nem szabad mindenkivel agyba-főbe közösködni. Ne hagyd magad ilyen könnyen kihasználni!

2013. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem ismerem az IMEI számot, nem tudtam hogy a készülékeket is e lehet tiltani. Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. okt. 20. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!