Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » :ki monta, mikor és kinek?...

Csak barbi kérdése:

:ki monta, mikor és kinek? Soroly fel néhány asszonyi höstete? Az egriek heroikus csatában győznek de mi lesz ceceyvel, évával, gergelyel, doboval, jancsikával, szelimmel, jumurdzsákkal?

Figyelt kérdés
2014. jan. 12. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megtanultam a magyar helyesírás szabályait!


Én mondom, neked!

2014. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Úr Isten!!! Jártál te iskolába???? Büszke lehetsz magadra ennyi helyesírási hibával!!! Szégyen!
2014. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nincs agysebész barbie?!
2014. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Barbikácskám:D


A legelső, Eszter volt. Tudod a Bibliai Eszter volt, ki később királynővé lett, és megmentette a zsidó népet a teljes pusztulástól, ki felé kinyujtotta az aranypálcáját a király,akiről énekel Friderika is:)


Ezt verd be a buksi fejcsikédbe, mert szép történet:D

2014. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Gárdonyi monDta (nem monta) el a regény olvasóinak, hogy a csata után mi lett a hősök sorsa. Felsorolta( nem soroly) az asszonyok hőstetteit is. Csak el kell olvasnod a regényt!

A szereplők neveit NAGYBETŰVEL kell írni!

2014. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Látom senki se akar segíteni akkor majd én.

Amúgy az első kérdéshez nincs semmi írva, szóval nem tudom ki mit mondott mikor és kinek. Gondolom nem véletlenül tették fel ezeket a kérdéseket a tanárok, mert elég sok történelmi dologgal összefügg a szereplők további sorsa.


Soroly fel néhány asszonyi höstete?

Amikor a török előhad Eger alá ért, akkor a helyi parasztasszonyok ételt főztek a török katonáknak, és úgy viselkedtek velük, mintha örülnének nekik. De igazából mérget tettek az ételükbe és a legtöbb török katona meghalt.


Az egriek heroikus csatában győznek de mi lesz ceceyvel, évával, gergelyel, doboval, jancsikával, szelimmel, jumurdzsákkal?

1. Éva: összeházasodnak Gergellyel de miután Gergely megtudja, hogy Évának egy janicsártól lett gyereke, összevesznek és a vita hevében leszúrja Évát aki meghal.

2. Gergely: nyilván ezután el kell menekülnie. Sokáig bujdosik az országban, de végül csatlakozik Görgey Artúr seregéhez, és miután leszolgál a seregében egy évet automatikusan megbocsájtják a bűneit. Majd Debrecenbe költözik, és ezután nincs semmilyen információ a további életéről.

3. Dobó: fél attól, hogy a törökök visszatérnek, és ezért újjáépíti a lerombolt Eger várát. Az egész életét erre teszi fel.

4. Jancsika: árvaházba kerül, ahonnan nagykorúvá válása után egy parfümkészítő mesterhez kerül. A mester rájön, hogy a fiúnak nagy tehetsége van az illatokhoz, ezért megtanítja mindenre. De a fiú elméje idővel elborul és az lesz a mániája, hogy megalkossa a tökéletes parfümöt, emiatt sok fiatal lánnyal végez is. Amúgy ebből pár éve készítettek egy filmet is, már nem tudom pontosan mi volt a címe, de róla szólt.

5. Szelim: visszaadják a szüleinek, de mivel ittléte alatt nagyon megkedvelte a magyarokat, ezért az út során megszökik a szüleitől, és egy kis dunántúli faluba kerül, ahol letelepedik és miután felnő, kocsmárosként kezd el dolgozni. Később részt vesz az utolsó (14.) keresztes hadjáratban és elvileg a Szentföldön hal meg.

6. Jumurdzsák: ő nem volt igazi hithű török katona, ezért a vesztes csata után nem is tért vissza hazájába, hanem emigrált Spanyolországba és ott részt vett Pancho Villa forradalmához. Ennek a forradalomnak egy csatájában halt meg a spanyolországi Teotihuacan tartományban.


Remélem segítettem!

2014. jan. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítségedet nagyon jó volt pont ez kellet
2014. jan. 13. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!