Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » SOS! A szüleim be akarnak...

SOS! A szüleim be akarnak menni a suliba az osztályfőnökömhöz mert pikkel rám. Hogyan beszéljem le őket?

Figyelt kérdés
7.-es vagyok, az osztályfőnököm tavaly év végén sulin kívül látott a barátommal kézen fogva és azóta folyamatosan aláz az osztály előtt és személyeskedik. engem igazából nem zavar néha még jót is mosolygok rajta magamban, de a szüleim is megtudták, felhívták az osztályfőnököm (arra is kértem őket hogy ne) és még be is akarnak menni a suliba beszélni vele.. nekem elég kellemetlen lenne mert anyumék eléggé túlreagálják a dolgot, és amióta beszéltek az osztályfőnökömmel rám se néz szó szerint és hozzám se szól. már a kérlelés összes fajtájával mondtam nekik hogy ne menjenek be hozzá de ugyan olyan határozottan ragaszodnak hozzá.. hogy beszéljem le őket?

2014. jan. 16. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem érett érzelmi reakció az ofődtől, ezen szülői ráhatással mér nem lehet segíteni.

Akkor már inkább az igazgatóhoz menjenek és az igazgató beszél majd az ofőddel. És akkor ők is kiripakodják magukat és mégsem beszéltek az ofővel. Mit szólsz?

2014. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

bemásolom, amit az egy másik kérdéshez írtam:

"a gyerekek inkább azt igénylik, hogy szeressék őket,

a fiatal felnőttek inkább azt, hogy tiszteljék őket.

hogy tudjuk kivívni a tiszteletet?

ez egy jó kérdés..."

úgy érzem, itt is ez lehet az alap-probléma.

nem tisztelnek, nem figyelnek oda a szavaidra.

egyik fülükön be, a másikon ki.

tipikus szülői "én jobban tudom mi a jó a gyerekemnek"

ami lehet, hogy néha igaz is.

de, ahogy a másik kérdésnél írtam:

"lehet hogy szeretnek, de nem tisztelnek"

a tisztelet kivívása nem könnyű,

és általában nem szép szavakkal történik, hanem erővel.

a tisztelet kivívásához kell egyfajta érzelem-mentesség és elszántság

amit a környezet kegyetlenségnek vagy igazságtalanságnak értékelhet.

nem könnyű...

2014. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igazából gondoltam erre is, csak azért mégis jóba vannak a tanárok az igazgatóval és gondolom hogy nem a gyereknek hisznek majd hogy a tanár a hibás
2014. jan. 16. 18:05
 4/7 A kérdező kommentje:
nem mellesleg van tavalyról egy igazgatói intőm, amit szintén az osztályfőnököm intézett el, egy akkor már több hónapos dolog miatt amiben elvileg szidom a tanárokat egy "fuck suli" kommenttel az egyik barátom képe alatt..
2014. jan. 16. 18:09
 5/7 anonim ***** válasza:

És akkor mi van, ha látott titeket kézen fogva? Nem jelenti azt, hogy dugtok is, mint a nyulak. Bár sose lehet tudni...


Ez kevés indoknak tűnik nekem, biztos nincs valami, ami miatt nem akarod, hogy a szüleid bemenjenek?

2014. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem szoktunk, és nem akarok egósnak tűnni de szerintem én vagyok az utolsó ember a suliba akiből kinézik (persze az ofőmet kivéve:D) azért nem akarom mert oké hogy nem érdekel a tanár véleménye, de anyumék akkor is túlreagálják és ilyenkor elég kellemetlenül tudnak viselkedni
2014. jan. 16. 18:23
 7/7 anonim ***** válasza:
mekkora egy retardált lehet az o-főd..............
2014. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!