Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a osztályon belül akár...

Ha a osztályon belül akár suliban v utcán akarom magam megvédeni melyik lenne a jobb tanfolyam aikido v kempo?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 2 éve járok aikidora, nekem kielégítette az igényeimet, és beváltotta a hozzá fűzött reményeimet is.Csak ajánlani tudom.Bár hozzáteszem, hogy sok gyakorlásra van szükség ahhoz, hogy élesben megvédhesd vele magad.Ismerek olyan embert, akinek sikerült megvédenie magát vele egy utcai támadás során, de tényleg ne hidd azt, hogy pár hónap, és bárkivel szemben legyőzhetetlen leszel.Ha emellett döntesz, akkor javaslom, hogy olvass el róla egy könyvet, mert mély spiritualitása van, és segíthet megérteni az egész lényegét.

A kemporól nem tudok nyilatkozni, mert sosem vettem részt rajta, de arra is vonatkozik, hogy rengeteg gyakorlást igényel.

2014. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. jan. 23. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:
krav maga.
2014. jan. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
3-as, még jó hogy a kérdésre válaszoltál :S, de szerintem az Aikido-t nyugodtan kezdd el, de 1-esnek igaza van, tényleg sok gyakorlás kell hozzá.
2014. jan. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mrniceguy1 válasza:
Azt tudni kell az aikidoval kapcsolatban hogy a békés harcművészet útjának is nevezik, tehát nincs ellenfél csak támadó/agresszor akit a technikával el lehet téríteni az agressziójától, nevezetesen le lehet "szerelni". Valóban nagyon sok gyakorlást igényel, kitartónak kell lenni mert nagyon bonyolultak a technikák és elég esetlen az ember az elején. Viszont szemben egy küzdősporttal itt nem néznek le, segítenek és teljesen barátságos a légkör, nincsenek versenyek, ezáltal nincsen nyertes vagy vesztes. Valamint a sérülés esélye is jóval kisebb mint egy kempo vagy karate edzésen/versenyen. Én bátran ajánlom mindenkinek aki szeretne spirituálisan is fejlődni a testtudatosság mellett és akinek nem az ellenfél földbe döngölése vagy agyonverése a cél!
2014. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!