Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Beilleszkedési, társasági...

Beilleszkedési, társasági problémák?

Figyelt kérdés
Tizedikes vagyok idén jöttem egy új iskolába. Az a problémám, hogy bár szerintem be vagyok illeszkedve, de egyszerűen senkivel sem vagyok közelebbi viszonyban az osztályomból. Tudni kell rólam, hogy Én nem igazán szeretek beszélgetést kezdeményezni. És hozzám igazából sosem jön oda senki, pedig erre a külsőm alapján nem lenne ok, és általában jófejnek tartanak. De ha én kezdeményezek beszélgetést akkor szinte mindenki aranyos, bár inkább én kérdezgetek tőlük. Sokszor nagyon undorodom a 'népszerűbb' emberektől mert annyira menőnek gondolják magukat, de szinte az a legnagyobb szórakozásuk/beszédtémájuk, hogy kibeszélik a csendesebb általuk gyökérnek vélt embereket, meg úgy általában egymást is. Én viszont ezzel a társasággal sajnos nem tudok azonosulni, mert mindenkivel próbálok jóban lenni. Utálom ha ítélkezik valaki a másik felett. Pár hete nagyon rossz volt a helyzet, egész nap szorongtam a suliban, és pszichológushoz szerettem volna menni. Beszéltem erről anyukámmal és akkor egy ideig jobb is lett, de néha még mindig visszatér a szorongás. De iskolán kívűl sincsen egy normális barátom sem és ha hazajövök általában csak gépezek, tvzek, olvasok stb. Nem tudom mit kéne tennem, hogy végre találjak magamnak valami normális társaságot vagy akár csak egy embert akivel jóban tudnék lenni és meg tudnék bízni benne. Valaki hasonló cipőben? Ötletek, tanácsok?

2014. jan. 23. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Én így élek már 25 éve.

Ez egy ilyen ország, jobb ha megszokod...


Ha te nem kalapolsz vagy lapátolsz vagy villantasz valamit ami másokat is érdekel, akkor le se fognak szrni, akárhogy is nézel ki.

2014. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem kezdj el magaddal foglalkozni, amikor én elkezdtem csinálni dolgokat pl gitározás, görkorizás, stb egyből jobban észrevettek, aztán akik észrevettek köztük olyan is volt aki irigy lett, vagy kicsinyessé vált..


Ezekhez is jobb ha hozzászoksz, ahogy a többi csalódáshoz is ami még érni fog az emberekkel kapcsolatban.

2014. jan. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy vagyok vele, nyugi lesz jobb is.

Találj magadnak érdeklődési kört, tanulj nyelvet, járj el sportolni, biciklizni, sétálni, könyvtárba stb és hidd el előbb-utóbb valaki rád talál.

Hány éves vagy?

2014. jan. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szia, én is ugyan ebben a problémában vagyok már gondolkodtam az iskolaváltáson de lebeszéltek róla a pedagógusok, mondván ne futamodjak meg .. Igazából neked kellene lenni a "falkavezérnek" hiszen te jobb és több vagy mint a többi. nem veled van a gond hanem velük. ahogy telnek az évek ez majd át fog alakulni én már többször is beszélgettem ezen témában felnöttekkel és pszichologussal. járj edzőterembe, sportolni vagy olyan helyre ahol van esélyed találni hasonszőrű hgyermekeket vagy nyáron táborba korodbeliekhez . egy legywen a fejedbe te több vagy mint ők és neked könyebb lesz az életed ilyen emberek nélkül. neked lesz egy jo melőd nekik megy a tescoban kell pakolni az árut. meglátod az idő minden t megold csak ne lásd ugy mindenkiben hogy ellenséged mert ez egy idő után berogződik az agyaedba és mindenkiben a rosszat fogod látni . puszi
2014. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Ha szeretnéd,beszélgethetünk,segítek szívesen! :)

2014. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Szia, én is így vagyok ezzel, ha gondolod írj, Pest megyei vagyok, 21/L
2014. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a sikerkalauzt. Erről szól.
2014. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Hát velem is hasonló van,de csak a suliban!Van persze jónéhány barátnőm a suliban,de én lovagolok(versenyszerűen) és tagja vagyok egy szuper csapatnak,szóval nekem a lovardában vannak a legjobb barátaim.Sosem voltam magányos,kirekesztett,vagy ilyesmi.Egyszerűen nem érdekelnek a suliban az emberek.:D
2014. febr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!