Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért lehet velem ilyen?...

Miért lehet velem ilyen? (tanár-diák, többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Végzős gimnazista lány vagyok, 17 éves.

Egyszerűen nem tudom hova tenni a magyartanárom viselkedését. Jó tanuló vagyok, jól viselkedem, tehát nincs velem gond, magyarból 5-ös vagyok, mégis van, hogy kicsit "bunkóbban" viselkedik.

Ezen kívül, folyosón, ha találkozunk, általában mosolyogva visszaköszön, viszont órákon akárhányszor rám néz, és én is visszanézek, hirtelen máshova/másra néz.

Múltkor például kint álltam a folyosón a terem előtt, ő jött ki egy másik teremből, és miközben közeledett, folyamatosan a másik irányba nézett, egyszer sem felém. Aztán amikor közel ért, rögtön egyenesen rám nézett, köszöntünk egymásnak, picit mosolygott és közben már nézett is el másfelé.

Ezeket nem tudom hova tenni. Miért csinálhatja?


Bevallom, hogy annyira nem közömbös számomra, de ezt nem láthatja rajtam, leplezem, még csak nem is beszélgetek vele. És mielőtt jönnének a "beszólások", nyilván nem akarok tőle semmit, hiszen a tanárom, úgyhogy magamban jól kezelem a dolgot, csak az ő viselkedését nem tudom megérteni.


Légyszi írjátok le a véleményeteket, hogy szerintetek miért lehet ilyen, miért csinálhatja ezeket? És miért nem képes velem tartani a szemkontaktust (vagy alig)?

Köszi a normális válaszokat!



2014. jan. 23. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem arról van itt szó, hogy kamasz-szerelem nyilvánul meg részedről a tanárod irányába és Ő normálisan viselkedik, de Te ezt felfokozott érzelmi állapotod miatt "furcsának" találod ????
2014. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1: Az a baj, hogy nem (szerintem). Azért annyira nagyon nem szeretem, hogy ilyeneket beképzeljek.

Azt meg végképp tisztán látom, hogy hirtelen máshova néz, amikor összetalálkozik a tekintetünk, és nem igazán értem, hogy miért.

De nem csak úgy rám néz, aztán másra, hanem gyorsan elkapja a tekintetét.

2014. jan. 23. 22:20
 3/9 rda85 ***** válasza:
71%

Tetszik neked, ismerd el!


Ő pedig tudja ezt, mert tapasztaltabb Nálad.


Amit Te úgy vélsz, hogy bámul Téged, nem egyéb a vágyaid kivetülésénél - épp arra nézett, lefagyott, nézett ki a fejéből, satöbbi. Normális emberek mosolyognak egymásra, ezzel jelzik: látlak téged, hello, mizu.


De semmi egyéb.

2014. jan. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Már a szövegemben is beismertem, hogy nem közömbös számomra, csak annyit mondtam, hogy annyira nagyon nem szeretem.

Azt meg persze, elhiszem, hogy mondjuk néhányszor "lefagy" pont akkor véletlenül, amikor rám néz, de hogy mindig?!


Most biztos úgy viszonyultok hozzám, mint egy fiatal kis fruskához, és igen, az is vagyok..... nagyon keveset tudok az életről, nyilván nem tapasztaltam még annyit. De azt azért észreveszem, hogy ő tényleg valamiért képtelen tartani velem a szemkontaktust. És ez nyilván semmi komolyat nem jelent, én is tisztában vagyok vele, csak zavar, hogy miért van így.


De még egyszer köszi mindkét választ

2014. jan. 24. 14:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok, kíváncsi vagyok a véleményekre!
2014. jan. 25. 20:51
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg furcsa a tanár viselkedése a leírás alapján. Én nem gondolnám, hogy beképzeled, vagy túlreagálod. Gondold végig, nem szoktad e például zavarbaejtően bámulni. Vagy esetleg nem pirulsz e el, amikor rád mosolyog. Nyilván megvan rá az oka, hogy így viselkedik. Próbálj meg nem foglalkozni vele. Az órán például kevesebbet nézd, és többet jegyzetelj, vagy nézd a táblát. Ha a folyosón köszön, akkor csak egy szolid mosollyal nyugtázd, ne vigyorogj, mint a tejbetök. Ha rájön, hogy nincs oka zavarba jönni a tekintetedtől, akkor talán helyreállnak a dolgok. Ha meg folytatja, akkor úgyis mindjárt végzel a gimivel, addig meg 5-öst ad, a többivel ne foglalkozz. Várom a fejleményeket.
2014. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert ciki lenne, hogyha valaki kiszúrná, hogy egy diákra "csorgatja a nyálát" Bocsi az otromba megfogalmazásért, hirtelen nem tudtam jobbat; tehát hogy nem bírná rólad levenni a szemét, hogyha téged nézne, és fél, hogy valaki kiszúrná, hogy úgy bámul téged.
2014. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!:)
2014. jan. 27. 19:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Légyszi írjatok még válaszokat, kíváncsi vagyok a véleményekre, mert tényleg nem értem őt! Néha be-beszólogat, olyan is van, hogy még csak vissza se köszön, ha ráköszönök (vagy rám se néz, miközben köszön), stb. (Meg amiket fent leírtam.)
2014. máj. 13. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!