Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehet rendet, fegyelmet...

Hogyan lehet rendet, fegyelmet tartani testnevelés órán? Nehezen kezelhető, magatartás-zavaros gyerekekről van szó.

Figyelt kérdés
2014. jan. 27. 14:11
 1/3 anonim válasza:
fordított pszichológia, meglepés. el kell érni, hogy tiszteljenek, keltsd fel valamivel a figyelmüket
2014. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nálunk problémát jelent még a sorakozás is... Mire beállítom a végét, az eleje összeveri egymást. Szerinted? :)
2014. jan. 27. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:

23 évesen kezdtem el SNI-s (diszlexia, diszkalkulia, diszgráfia, hiperaktív, egyéb magatartás és részképesség zavar) középiskolás diákok tanításával. Műszaki tanárként nem igen tértek ki a képzésünk során az ilyen diákok oktatására, saját magam tapostam ki az utat.

1. az elfogadás

2. türelem

3. empátia

Ezek a gyerekek nem tehetnek róla, hogy ilyenek és nem is szabad őket kiváltságosként kezelni, mintha mások lennének. Általában a sok tanulmányi és egyéb csalódások miatt nagy bennünk a félelem. Magasabb fokú az agresszívitás a körükben.

ha nyugodt légkört teremtünk, ők is megnyugszanak, többször el kell magyarázni nekik egyes dolgokat, le kell kötni a figyelmüket, olyan feladatokat kapjanak, amik érdeklik őket. Illetve a tanár részéről magasabb ingerküszöb szükséges.

Pl. én 23 évesen a 165 cm-mel bementem 25 fős fiú osztályba, ahol 17-18 évesek voltak, egy - két hónap után semmiféle olyant nem tapasztaltam, ami miatt idegeskednem kellett volna. Felfogtam, hogy egy hiperaktív gyerek nem képes végigülni 7*45 percet. Ezért tesi órán olyan feladatokat válassz, amitől kellőképpen kifáradnak!

Diszesekhez még annyi, hogy náluk jellemző a koordináció zavar, szóval próbálj olyan feladatokat csináltatni, ami nem okoz nekik gondot.

2014. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!