Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért hiszi egyre több szülő,...

Miért hiszi egyre több szülő, és diák is okosabbnak magát a tanártól?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan kérdést olvasok, amiben a szülők, vagy a diákok felkészültebbnek érzik magukat egy sok évig tanult oktatási szakembernél, felülbírálják a döntéseit, és a szülők az otthon melegében a gyereket a tanárok- tanári döntések ellen lázítják.

2014. febr. 12. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Mert a mostani tanárok közül, nem egy sötét mint az ágyú,a gyerekekhez semmi érzéke, és semmit nem ért, hiába seggelte végig az egyetemet, és a főiskolát:D
2014. febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez általában a "tehetősebbeknél" fordul elő, akik azt hiszik, hogy azért, mert sokkal többet keresnek, mint a tanárok, ezért többet is tudnak, társadalmilag is felsőbbrendűek. Azaz nem megfelelő, sőt torz az egyes pályák társadalmi megítélése.
2014. febr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Két oldala van:

- Nem minden tanár olyan felkészült sem pedagógiailag, sem szakmailag. Sőt, szerintem ebből van már kevesebb.

- Mostanában a gyerekeknek csak jogaik vannak, kötelességeik kevésbé. A gyerekre már rászólni sem lehet, mert szegény lelki beteg lesz. Otthon nem nevelik őket, mert már a szülőket sem nevelték.

2014. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Tudod régen pedagógusok voltak, akik szerették a gyerekeket és valamilyen szinten felelősséget vállaltak értük, hiszen tudták, hogy nagy hatással vannak rájuk. Elhivatottak voltak, és ténylegesen hivatásuknak tekintették végigkísérni a rájuk bízott kisdiákot az úton. A tanárképzőre nehéz volt bekerülni, tényleg csak az okosok mehettek.


Ma mi van? Bónusz szak a tanárképző. Az megy oda, akit sehova máshova nem vettek fel. Tehát ma már bárki lehet tanár. Valljuk be, akit máshonnan kiszórnak, nem a fene nagy eszéről lesz híres, kettesekkel végigmászik 7 év alatt az 5 éven, aztán bemegy a suliba osztani az észt.


Nyilván vannak kivételek, viszont a mai helyzetet nézve 50-ből talán 1. Két fiam van, rendszeresen találkozom /már amennyit nagyon muszály/ a tanárokkal. Otthon a fiúknak persze azt tanítom, hogy akármit tesz mond a tanár, akkor is tanár, és azt kell tenni amit mond. Pedig amikor bent vagyok fogadón, vagy szülőin, van olyan tanár akit meg tudnék én is csapkodni egy kicsit. Nem azért mert az én kisfiam, hanem azért, mert pszichológiailag alkalmatlan a feladatára, mégis ott ül és cseszteti az egész osztályt.


Sok az alkalmatlan tanár így, kihaltak a pedagógusok, emellett sok h..e szülő saját haragjából kiindulva a gyereknek szabad kezet ad a tanárral szemben. A gyerekek így csak a jogaikat ismerik, mert valljuk be a kötelességet még hírből se nagyon.

Nincs aki megtanítsa őket rá. A tanár pont le..ja, mert azt a nyomorult 5 órát sérelmezi amit naponta meg kell tartania. A szülőnek általában nincs ideje, mert 8-10-12 órát dolgozik , többnyire több műszakban.


Nem tudom, hogy hová vezet ez, de amíg nem emelik meg a tanárképzőn a ponthatárokat, amíg nem lesz pszichológiai alkalmasság felvételinél, addig ez a helyzet csak romlani fog.

2014. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Tanárnál, nem tanártól.
2014. febr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Milyen sok évig tanult oktatási szakember?

A múltkor az volt, h képtelenek leadni egy órát, ha nem készülnek rá legalább másfél órát...

Másodszor meg inkább a tanárokra jellemző a nagyképűség, a gőg...

2014. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na azér' nem mindig a tanárnak van igaza, kérdező, az azért benne van a pakliban! Csak szólok:D
2014. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
A saját környezetemből kiindulva, egyet kell, hogy értsek az előttem szólókkal. Pont, hogy a tanár az, aki mindenkinél okosabbnak hiszi magát, és sz_r_k az egészre. A mi iskolánkban is van rá példa. És sajnos egyre inkább fölénybe kerülnek az ilyen tanárok.
2014. febr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Mert egyre gyakoribbak azok az esetek, amikor a tanár gyűlölettel viszonyul a diákokhoz. Ezt érzi minden diák és szülő
2016. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A mostani iskolámban sok tanárt szeretek, de vannak olyanok, akik imádják szivatni a diákokat.

Pl.: volt egy irodalomtanárom, aki rühelt engem. 12. évvégén (13 évfolyamos az iskola) négyesre álltam. Műtét miatt hiányoztam néhány hetet és lemaradtam az anyagban. Első nap, amikor visszamentem, bejelentette, hogy holnap ebből a könyvből egy 3-4 oldalas esszét kell írnod. Semmilyen anyagot nem kaptam tőle, csak néhány osztálytársamtól. Szarul sikerült, egyes lett. Majd rá néhány napra megint bejelentette, hogy még egyet kell írnom. Az azért lett egyes, mert túl pesszimista lett. És ez így ment 2-3 hétig. A négyesről lehúzott bukásra, majd évvégén azt mondta, hogy megadja a kegyelem kettest, ha megtanulom 2 verset 1 hét alatt. Felmondtam és kettes lettem.

Ebben mind az a szép, hogy diszlexiám van és nem segített egy picit sem. Nem adta meg a kötelező plussz időket, meg semmit. Az osztályfőnököm és a szüleim is beszéltek vele, másik tanárhoz jártam/járok fejlesztésre, szóval tudott a problémámról.

Rengeteg ilyen találkoztam már (ez a negyedik iskolám). Ja és ez egy magán iskola.

2016. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!