Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szekálják a többiek az osztály...

Szekálják a többiek az osztálytársam! Mivel tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőmről van szó. Aki az unokatesóm. Azzal szekálják, hogy kínai. A szeme és kinézete miatt. Engem nagyon zavar, rajta nem látszik, de tudom, hogy legbelül neki is fáj. Nekem is mondták régen, de most már nem. Ahányszor a kínaiakról van szó például történelem órán egy idióta fiú megjegyzést tesz és kimondja az unokatesóm nevét. Aki meg is hallja és én is hallom, mert a közelemben ül. Gyakran visszaszól neki de azt legtöbbször nem hallja meg. Amikor meghallja akkor sem reagál valami idegesen vagy mérgesen mert ő Mr. Tökély akit semmivel nem lehet megbántani. Igazából nem is tudom miért foglalkozok vele, mert egy idióta és bármit lehet mondani neki, nem zavarja. De én mégis segítséget szeretnék kérni az unokatestvérem nevében is. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 19. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Tényleg kínai?

Szüleinek nem tudnál szólni? Esetleg osztályfőnöknek?

2014. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmivel...


Nálunk anno volt

1 drogos, egy kigyúrt köcsög, egy buuuzi, és egy atyám (pap)


Mind a kinézete, és a viselkedésjegyei miatt kapta a nevét.


Csajok közül meg volt egy misimókus, meg egy töltöttgalamb.

2014. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, akkor veszi az ember a legjobban a szívére a negatív megjegyzéseket, inzultálást, lecseszést, stb, ha ezt nem ellensúlyozza semmi. Vagy le van törve ezer és ezer egyéb ok miatt. Amikor olyan emberrel találkozom, aki ilyen helyzetben van (napi szinten), igyekszem kiemelni a pozitívumait, teszek neki egy kedves megjegyzést, megdícsérem. Ha mások előtt szóba kerül kiállok mellette, és ott is arra koncentrálok, hogy pozitívan jelenítsem meg. Mindezt azért, hogy az élmények, és az a biztonság, barátság (mindegy minek nevezzük) elég erőt adjanak neki ahhoz, hogy az ilyen támadásokat ne vegye a lelkére. Bíztasd, erősítsd, hogy hinni tudjon magában. Ha úgy érzi, hogy van számára akár csak egyetlen emberke is, aki mellett önfeledten magát adhatja, bármilyen feltétel nélkül, nem fogja érdekelni az ilyen kis himlőhelyes-ragyagyáros kandúrbandik megjegyzései. Ezek a csótányok ráadásul úgy működnek, hogy ha látják a barátnődön, hogy ideges lesz, zavarják a megjegyzések, annál jobban fogják csinálni. Mert ez a céljuk... Ez okoz az ilyen debil fattyúknak örömet.

Mondok neked egy példát. Az egyetemen volt egy csoporttársnőm. Nagyon kényes volt, mindig nyávogott, szóval ilyen kis hercegnő típust képzelj el. Hamar kikezdték a csoporttársnői, sírt is miattuk. De én kedveltem. Sokat lógott velem, dolgoztunk együtt, motiváltam, sokat segítettünk egymásnak. Egy idő után magasról tett a rá irányuló negatív megjegyzésekre. A céljaira koncentrált, új barátokat szerzett, és minden rendben van vele.

2014. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló. Nem, nem kínai.


De szerintem, ha megkérdeznénk a fiút aki szekálja nem tudna nyomós indokot arra, hogy miért szekálja. Én vagy az unokatesóm vagy bárki más, egy rossz szót nem szóltunk rá. Szóba sem állunk vele.

Ma is kiröhögték a többiek, mert ő felelt töriből. Egyébként jó tanuló de új tanár jött hozzánk és még nem szoktuk meg. Na felelt és amikor a kínai szó szóba került a fiú azonnal benyögi a nevét. Vagy amikor éppen nem tudta a választ, a fiú mondta a nevét, hogy (nem szeretném nevén nevezni legyen Kamilla.) Kamillák.

Már szólt anyukájának, én is beszéltem itthon de le se szarják. Az osztályfőnök se tudna mit kezdeni vele, mert ilyen ostoba gyerekkel nem sokat lehet kezdeni. Van egy csomó beírása de nem érdekli.

Még felelésnél. Valamit nem tudott és egy másik fiú vagyis többen is de leginkább ő is kiröhögte pedig ő sem tudta volna, mert full egyes a gyerek.

Az unokatesóm pedig már sírt is ilyesmi miatt az évek során. Ma is. És olyanokat mond, hogy meg akar halni, meg "ha még élni fogok".

Köszönöm aki válaszolt, én próbálok neki segíteni.

2014. febr. 20. 15:06
 5/9 anonim ***** válasza:

De akkor miért pont kínai? :)

Szerintem az unokatesód tetszik a srácnak. Ez lehetséges?

2014. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kínai, mert vékony szeme van mint egy kínainak.

Egyáltalán nem tetszik neki. Vagy csak nagyon jól titkolja!

2014. febr. 20. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért ne? A fiúk mindig azt piszkálják, aki tetszik nekik. (Főleg a beszarik.)
2014. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gungasam ***** válasza:

Azzal segíthetsz ha az egyik szemét egy kicsit megtolod befelé, a szekánt szemétládának. Persze az ilyet nem árt hirtelen csinálni mert képes és elhajol a mocsok...

Utána azt mondod , Baleset volt! Az a lökött belehajolt az ujjadba...mindig kapkodós, ugar-bugra...Bocsánatot kérsz és jól letolod amiért nem vigyáz magára és ezzel még valaki mást is bajba sodor.

2014. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tudod néha az is elég, ha van mellette valaki, aki szereti és támogatja, aki meghallgatja. Mert legbelül biztos, hogy fáj neki. Én ezen megyek keresztül, de sokkal durvább dolgokat csinálnak velem, ideérte az egész osztályt. Nekem nincs barátom, senki, akire számíthatnék. Hidd el, ezért mondom néha az is elég, ha egy valakire számíthatsz.
2015. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!