Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy fogadtassam el magamat a...

Hogy fogadtassam el magamat a fogyatékossággal?

Figyelt kérdés
Félszemem van, egy korábbi baleset miatt hiányzik a jobb szemem. Helyette semmi nincs ott, csak a szemüreg. Hozzá jár hogy mellette még roma vagyok. Talán a normálisabb fajtából, nem verekedem, lopni se loptam még. De mégis a 2 év alatt a gimnáziumban nem beszéltem még egyikőjükkel sem. Valahogy barátkozni kéne, segítsetek? Ha közeledek mindenki elhúz, 5 méternél közelebb nem mehetek. Ti beszélgetnétek egy fogyatékos gyerekekkel ha úgy adódna? Már odáig fajult hogy külön öltözöm torna előtt, elzavartak onnan is a tanárok. Jó fekete vagyok, nem kell szoliznom, de ,mégis nem ettől függene pedig. Mit tegyek? Egy elkeseredett fiu 16/f
2014. márc. 9. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:

ha a tanárok zavartak el az öltözőből, ott már valami probléma van az iskolával is.

Szerintem el kellene menned egy szakemberhez és egy műszemet készíttetned, egyrészt sokkal esztétikusabb, másrészt később úgyis fel fog merülni az igény a saját részedről is, ha barátkozni, csajozni szeretnél. az árát nem tudom, lehet van rá támogatás is, utána kell ennek járni. Ha kevésbé látszana a dolog, akkor talán mernének az emberek közeledni feléd, de így nem mernek eléd állni, beszélgetni veled. Lehet félnek tőled, hogy akaratlanul is olyant mondanának, ami neked rosszul esik.

Ami meg a származásodat illeti, nem tehetsz róla. Ha úgy érzed, ebben a gimnáziumban ezt nem kezelik megfelelő módon, akkor keress más intézményt, ahol nem érnek provokációk!

2014. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A szemet megkérdezem, bár biztos szokatlan lenne így évek után. De a későbbiekben mindenképpen jó lenne.
2014. márc. 9. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!