Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a barátaimmal, hogy én változni szeretnék?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok. Eddig a bulizás tette ki a szabadidőm nagy részét, nem törődtünk se idővel, se kötelességgel, se pénzzel.

De engem ez már nem elégít ki. Úgy érzem, hogy változok, már nem érdekel annyira a buli( havi egyszer elég), más dolgok kezdenek érdekelni, inni sem iszom már szívesen, egy-egy pohár bor néhanapján, de ennyi.


Sajnos a legjobb barátnőm nem érti meg, és eléggé összevesztünk ez miatt, én kivagyok, ő meg fordítja ellenem az embereket, mert, hogy megváltoztam rossz irányba.


2014. jan. 3. 19:49
 1/2 anonim válasza:
Hát világosítsd fel, hogy te jó irányba változtál :D Azért változol mert kezdesz felnőni, valószínűleg érettebb vagy a barátnődnél. Abból, hogy ellened fordít másokat, pontosan látszik hogy hozzád képest mennyire éretlen. De nem szabad neked sem emiatt őt elítélni, egyszerűen csak mások vagytok, ő pedig valószínűleg csak azért haragszik rád, mert nagyon szeret veled lenni, és te vagy a legjobb bulipartnere. A legjobb barátok azért azok, mert minden helyzetben elfogadják egymást olyannak amilyen. Csak mondd meg neki, hogy attól még, hogy te már nem szeretsz annyira bulizni, még el fogsz vele menni néha, és más programokat is csinálhatnátok ezen kívül, olyanokat, amiket te is szívesen csinálsz. Csináljatok például felnőttesebb dolgokat, hátha neki is tetszeni fog! Például menjetek el valami extrább helyre kajálni, én például a legjobb barátnőmmel thai étteremben voltam. Elmehetnétek együtt sportolni valamit, szaunázni, víziparkba, moziba, tavasszal elmehetnétek a Mecsextrém parkba Pécsett, túrázni, korizni, vagy el se kell menni, otthon is főzhettek valamit együtt, filmezhettek, hülyülhettek. Én 21 éves vagyok, a legjobb barátnőm pedig 22, és ő is érettebb nálam, főként párkapcsolatok terén ő elég durván tolja, én pedig pont az ellenkezője, abszolút visszafogott és hagyományos vagyok. Ő alacsony és szőke, én pedig magas vagyok és barna. Ő alternatív zenét hallgat én meg jobban szeretem a hiphop-ot meg a többi divatos cuccot. Én az animékért rajongok, ő meg a One Directionért. Arra akarok kilyukadni, hogy így fogadjuk el egymást, mert attól vagyunk érdekesek, mert mások vagyunk, és tanulhatunk egymástól. Nem kell egyformának lenni meg ugyanazokat a dolgokat kedvelni, viszont lehet ugyanazokat a dolgokat együtt csinálni, mert a változatosságot mindenki szereti. A másságot lehet élvezni. Én például szét szoktam röhögni magamat amikor a legjobb barátnőm egy One Diredtion számra ugrabugrál, ugyanis velem ellentétben neki nemnagyon megy a tánc. Ő meg eljött a fellépéseimre mikor jazzbalettre jártam, pedig nem szereti, de a lényeg az volt, hogy láthatott engem a színpadon. Szóval a lényeg az, hogy értesd meg vele, hogy ettől még ugyanúgy barátok maradtok, és te szeretnél vele a bulizáson kívül más dolgokat is csinálni, mert te már egyszerűen eljutottál arra a szintre, hogy neked ez már nem elég. Sok a lehetőség, kreatívnak kell lenni. Ha pedig nem érti meg, találj ki egy jó programot, mondjuk menjetek el korizni (már ha szerettek) utána meg igyatok egy forrócsokit és dumázzatok! Az élet rohadtul sokszínű, és ezt ki kell használni. Lehet, hogy kezdetben ő ezt nem fogja megérteni, hanem csak hónapokkal, évekkel később, de ha nem igazán jó barátnő, akkor sajnos lehet, hogy soha, ebben az esetben kénytelen leszel olyasvalakit keresni, aki sokoldalúbb, és fogékonyabb az új dolgokra, elfogadóbb típus. Megmondod neki, hogy te már kiélted magadat, ez van és kész. Egymáshoz kell alkalmazkodni, és nem csak egyiknek a másikhoz. Szurkolok! :D
2014. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A pénzzel pedig csínján kell bánni, értelmes dolgokra kell költeni, inkább vegyél egy kondibérletet, vagy legalább ruhákat, mint piát, az legalább nem okoz májzsugort, és még értelme is van. Részegeskedés nélkül is lehet élvezni a bulikat ;D
2014. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!